V roce 1933 je Korea okupována Japonskem. Prozatímní vláda je v exilu a existuje množství hnutí za svobodu, které se snaží svými činy oslabit Japonce a přispět tak k osvobození Koreje. Jedno z těchto hnutí sídlící v Šanghaji vysílá do Soulu tři své členy pod vedením An Ok-jun (Ji-hyeon Jeon), aby spáchali atentát na japonského generála. Několik událostí však trojici bojovníků tento úkol značně zkomplikuje. (Tamten)

italka63

Musím uznat, že bylo zajímavé sledovat vznik Koreje A aby k tomu došlo, musíte ji odtrhnout zpoza nadvlády Japonska. Všude najdete lidi oddané a zrovna tak prospěcháře a udavače. Líbilo se mi to, jen sakra, kdyby si jich polovina nebyla podobná jako vejce vejci ! Výprava dobrá, válečné scény taktéž, tudíž tu stopáž ve zdraví přežijete, stojí to za to. ()

Vavča

Může být těžké a ono to vlastně těžké je zorientovat se v problematice kdo s kým v korejském odboji, ale film zvládá perfektně navodit atmosféru 30.let. Místní herecká elita vysekává s přehledem svoje charaktery, film je postaven hlavně na nich, nejen na akci, inteligentní blockbuster s typicky korejským přístupem k vlastní historii, ale tentokrát má tohle hořkosladké balení něco navíc, není to jen Ji-hyeion Jeon, nemá cenu spoilerovat. Věřím, že film si užije i člověk, kterému korejská kinematografie nic neříká. ()

kaylin

Jihokorejci ukazují, že pro ně žánrový mix, trochu ve stylu filmy "Gangy New Yorku", není moc velký problém a dovedou se s ním vypořádat podle svého. S grácií, se stykem a hlavně i s příběhem, který není vůbec špatný, který je zajímavě gradovaný a konec i vede ke zdárnému konci. Možná to není až tak velké, jak se to tváří, ale rozhodně je to výborné. ()

EvilPhoEniX

Nejdražší, nejvýdělečnější a pravděpodobně i nejlepší Blockbuster z Koree za letošní rok. Velkým lákadlem je herecký ansámbl velkých jmen, dech beroucí vizuál, skvěle pojatá atmosféra roku 1933, solidní příběh, zajímavé zvraty a to nejhlavnější AKCE! Jsem jednak překvapen, že akce je Rková, krví se místy nešetří a také je dávkována průběžně a celkem často, což diváka drží v napětí a spolehlivě udržuje pozornost. Bitky jsou zde pouze 2, ale za to přestřelky jsou natočeny parádně s přehlídkou nostalgických a různorodých střelných zbraní ( Sniper scény zřejmě nejlahůdkovější) jde vidět, že Ji-hyeon Jeon věnovala přípravě střílení vskutku spousta času. Luxus a nadšení lze z filmu cítit v každém záběru a to si já mile rád nechám líbit. 80% ()

Chrustyn

Velkolepý, historický akční snímek z korejské produkce, který se kvalitou přibližuje a v mnohém i předčí produkci americkou. Již jsem si všiml, že J. Korea dodává velice kvalitní filmy všech žánrů a tento je jeden z nich. Je sice problém, vybrat si zde hrdinu, kterému se dá fandit, ale vše vynahrazuje velkolepost a výborná akce, na kterou se však musí občas dlouho čekat. ()

• Pro svoji filmovou roli, rozhodl se herec Jeong-jae Lee shodit celých patnáct kilogramů ze své původní tělesné hmotnosti. 'Své filmové postavě jsem chtěl dokonale porozumět, vžít se do ní a divákům ji vyjádřit v co nejpřirozenějším možném světle. Shodit jsem se rozhodl proto, že mi došlo, že má postava je vlastně velmi senzibilní člověk; a chtěl jsem vypadat o něco víc 'gangstersky'. Během natáčení jsem dokonce požádal cateringové kuchaře, aby mi jídlo nemarinovali. Nebo jsem se dokonce vyvaroval i piva a jiných alkoholových nápojů; orientoval jsem se výhradně na nealkoholické nápoje a sodu. Když totiž po práci končíváme, chodíváme se společně napít a pohovořit si o dalším natáčecím dni. Podobných detailů, souvisejících s moji filmovou postavou a její přeměnou, bylo v mém celodenním harmonogramu po celou dobu natáčení mnohem víc. Chtěl jsem ze sebe dostat jednoduše své herecké maximum. Přesně tak, jak jsem to pozoroval u ostatních, co se natáčení snímku věnovali se stejnou intenzitou.' (Conspi)
  • Půvabná herečka Ji-hyeon Jeon dokonce zkrátila své pověstná dlouhé vlasy, aby svoji filmovou postavu ztvárnila v co nejrealističtějším světle. „Vlasy jsem si zkrátila. Víc jsem se ale věnovala používání zbraně; střílet zbraní a vypadat pitom přirozeně, to je pro někoho jako jsem já, jen velmi složité. Postupem času jsem se ale zlepšila. A dokonce i nyní, jsem-li ve stresu a potřebuji-li se uvolnit, chodívám si zastřílet.“ (Conspi)