Batman: Útok na Arkham

• USA Batman: Assault on Arkham (viac)

Vládna agentúra je na stope zloduchovi menom Hádankár (Ridler), a preto unesie niekoľko známych zločincov a donúti ich spolupracovať. Jej cieľom je získať tajné informácie, ktoré Ridler nahral a ukryl do svojej vychádzkovej palice, uzamknutej v sklade v nápravnom zriadení Arkham. Tím skladajúci sa zo zloduchov má neľahkú úlohu nenechať sa chytiť a získať požadované údaje. Medzitým v meste Gotham hľadá Batman Jokerom ukrytú "špinavú" bombu. Odrazu tak pred ním stojí neľahká zdvojená úloha: musí nielen zastaviť tím zločincov, ale aj zachrániť celé mesto pred zamorením radiáciou. (3dgeorge)

VanTom

Tento animák výrazně vyčnívá z DC řady, protože do centra dění staví skupinku postradatelných druhořadých padouchů, které americká vláda značně nevybíravým způsobem dala dohromady a vyslala na misi do Arkhamského ústavu. Batman zde zastává víceméně vedlejší úlohu. Příběh je proto zajímavě nevyzpytatelný, ale nelíbil se mi závěrečný chaos přepálené megabitvy proti úplně všem uvězněným šílencům, kolikrát už jsme něco takového viděli? A taky musím vztyčit důrazný morální vykřičník, Batman nikdy nezabíjí, ale tihle naši "hrdinové" nebohý arkhamský personál nešetří, počet mrtvol stoupá surově netečným stylem. 7/10 ()

BlackTom

Chutný predkrm pred hranými Suicide Squad. Ako (takmer) nekritický fanúšik antagonistov som si zgustol a s brutálnym koncom plným tých najväčších "hviezd" som výsostne spokojný. Len krôčik k dokonalosti a dokonalé navnadenie na ďalšie animáky z Netopierovho univerza. ()

HiddenDragon

"Tucet špinavců" (1967) ve verzi od DC - animak vizuelne inspirovany batmanovskymi hrami z "Arkham" serie, konkretne zasazeny mezi "Arkham Origins" a "Arkham Asylum". Neni to uplne cistych pet hvezd, prece jen "DKR" (2012/13) se mi libilo vic, ale presto Jay Oliva opet dokazuje, ze umi (i kdyz netusim, jak moc si delil praci se Spauldingem). Amanda Wallerova, vladni agentka, dava dohromady tym odpadliku (expendables pokud chcete) v cele s Deadshotem, s nazvem Task Force X (aka Suicide Squad), kteri si neprilis ferovou a urcite ne dobrovolnou sluzbou pro ni mohou vydobyt amnestii. Ne vsechno jim tahle vladni mrcha prozradi, a tak se po vniknuti do Arkhamu zacnou dit necekane veci. Tou asi nejhorsi je, ze Harley Quinnova se tam setka se svym "ex" - Jokerem. A v tom vsem hleda Batman (ktereho dabuje klasicky Conroy) nebezpecnou bombu... Opet temnejsi a dost brutalne ladeny animak typu "tohle bych fakt detem nepoustel", rizny soundtrack a efekty (pokud mate 5.1, opravdu si to uzijete), a cela plejada znamych i mene znamych DC villains, od Penguina po Poison Ivy a Banea. Pribeh je celkem slusny a bondovska infiltrace a nasledny rozvrat Arkhamskeho sanatoria jsou spravne cool. Jenom ten duvod, proc chce Amanda Wallerova zabit Riddlera me moc nebral. Kazdopadne jsou tu slusne akcni sceny, animace kvalitni a dostane se i na par dejovych zvratu. Navic by to uplne v pohode mohlo mit pokracovani, coz by podle me stalo za to. ()

Maynard.

Tenhle rejža mě ohromil Mortal Kombatem - Škorpionova pomsta, to sem vrněl blahem :o). Tohle je opoznání slabší kousek. Za prvý uplně nežeru DCčka a za druhý je tohle dělaný spíš pro mladší publikum. MK je vostrej od začátku. Tady je strašně moc postav a když už se v tom začínáš krapet orientovat, tak se přidá ještě JOker. Animace taky spíš obyčejný, ale zas tak uplná bačkora to není... ()

DaViD´82

Úvodní dvě třetiny, nesoucí se na vlně komorní heist žánrovky s nesourodým týmem záporáků, jsou vynikající, sebeshazovačné a v záplavě DC/Marvel animáků "zachraňme město/svět/vesmír/jsoucno" i osvěžující. Ovšem (ne)pochopitelně přebírá na samotný závěr otěže do té doby spíše absentující Batman a rázem se to mění ve standardní "spasme nevinné skrze množství bum, bum, prásk". A právě pro veškerou tu akci (mimochodem není vůbec zlá) se zapomíná na vše ostatní; a tak ty úvodní dvě třetiny vyznívají zcela do ztracena. Každopádně alespoň po celou dobu sympaticky dospěle nekompromisní (v mezích mainstreamového animáku se superhrdiny samozřejmě) a pro fanoušky filmovo-komiksového DC universa i Rocksteady her plné odkazů a pomrknutí. ()

• Mezi zabavenými Jokerovými věcmi, kterými se v jedné scéně přehrabuje Harley Quinn, je i klaunská maska z filmu Temný rytíř (2008). (ledzepfan)
  • Ve filmu si můžeme všimnout odkazu na film Batman se vrací (1992). Když Batman zneškodní Victora Zsasze, který drží rukojmí, naprosto stejným způsobem, jakým zneškodnil netopýři hrdina klauna ve snímku Batman se vrací. (TwoFace)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)