Komediálny príbeh nakrútený podľa knihy Chada Kultgena sa venuje závislosti na internete. Film sa začína rozprávaním o satelite Voyager a následne nám predstaví niekoľko príbehov o tom ako internet ovplyvňuje naše životy. Ide o skupinu stredoškolákov a ich rodičov, ktorí sa snažia zorientovať v tom, ako internet zasahuje do ich vzťahov, spôsobu komunikácie, milostného života, aj do toho, čo si o sebe samých vlastne myslieť. Film sa zameriava na sociálne fenomény dneška, ako videoherná kultúra, anorexia, nevera, honba za slávou a šírenie nezákonného obsahu na internete. Všetky postavy  a ich vzťahy prechádzajú rôznymi skúškami a divákom sa tak predostiera pestrá škála možností a ciest, ktorými sa ľudia vo svojich životoch uberajú. (TV JOJ)

pepo

Zo všetkých predchádzajúcich filmov Jasona Reitmana som bol nadšený (dokonca aj z Young adult a Labor Day) ale toto je bohužiľ slabučké. Ambiciózna látka sa Reitmanovi rozpadla pod rukami a ostal tu len smutne nezvládnutý pokus Ale mám pocit, že návštevníci kinoklubov budú nadšení pretože vďaka nezvládnutiu látky z toho nakoniec vyliezlo niečo čo by sa dalo pokladať za artfilm - je to nudné, povrchné, točiace sa v kruhu a kričiace "Chcem niečo dôležité povedať!" 5/10 P.S: Adam Sandler tu je úplne v poriadku a mal by častejšie hrávať v normálnzch filmoch, pretože neraz ukázal že mu to ide ()

Pethushka

Jeden z těch filmů, co vám fakt něco dají, donutí vás přemýšlet a často se k nim v myšlenkách vracíte. Nemyslím si, že by byl každý z nás totálně polapen virtuálním světem, ale rozhodně nejde o příběhy unikátních jedinců. Možná že i já bych měla radši mazat ven a podělit se o své pocity z filmu se svými přáteli, místo abych seděla s notebookem v klíně a ťukala tu tenhle komentář. :-) Na druhou stranu, v tom nevidím zas takový problém, pokud tomu člověk naprosto nepropadne. Internet, chytré telefony a všechny ty aplikace v nich nám jsou užitečné, často nám usnadní život. A je na nás, jestli si z nich budeme brát jen to dobré, nebo jim úplně podlehneme a přestaneme vnímat realitu. Neříkám, že Muži, ženy a děti otevřou oči všem závislákům, a ti už nikdy nezasednou k počítači, ale možná aspoň ještě jednou zváží, jestli tohle je ta správná cesta. Moc se mi líbilo, že se scénář vyhýbal snad všem klišé. Mockrát došlo na situace, které známe z jiných filmů, ale myslím, že ani jednou se nestalo to, co bych čekala. Žádná nemožná náhodná setkání, zaslechnuté rozhovory a další berličky, po kterých scénáristé často sáhnou, když dojdou nápady. Tady je to všechno pěkně tak, jak to známe z normálního života. Herecké výkony byly taky slušné. Klidně bych poplácala po zádech i Adama Sandlera, ke kterému jsem si v poslední době vypěstovala skoro až averzi. Pěkný, 4* ()

Spooner

Hodně zajímavý dramatický pokus na téma jak internet a moderní doba ovlivňuji lidské vztahy, který bohužel vyšel tak nějak napůl. Máme zde výbornou a sebejistou Reitmanovu režii, neselhávající herce a scenáristicky skvěle podaný příběh, který se vám na rozdíl od nehorázně přeceňovaného Disconnect nesnaží vtlouct do hlavy, jak je ten internet vlastně špatný. Jednotlivé linky jsou zajímavé a po většinu stopáže skvěle fungují. V některých scénám mi to ale přišlo trošku nedotažené až černobílé a zamrzí, že Reitman nedokázal všechny zápletky správně vygradovat. Závěru tak chybí to správné mrazení a některé linky úplně vyšumí do ztracena. A fakt, že neskutečně otravná postava Jennifer Garner neskončila přejetá a rozčtvrcená někde v kanálu, mě taky docela štve. I přesto ale solidní dramatický kousek. Ten americký hate docela nechápu. 70% ()

ORIN

Širší souvislosti s vesmírem, naší existencí a smyslem života jsou v tom úplně zbytečně, vypravěč taky. Některé charaktery jsou příliš extrémně vychýlené od normy jenom, aby se ukázalo, jak nás informační technologie ovlivňují a hlavně deformují náš úsudek a smýšlení (jedno jakým směrem - někdo jim nerozumí vůbec, někdo málo, někdo zase až moc atd.). Na druhou stranu zajímavý (ne)vývoj postav, hrátky s vševědoucí narací skrze informativní smartphonové a jiné titulky a vynikající soundtrack (Bibio!). Film i přes výtky drží pohromadě, po Juno a Lítám v tom jsem od Reitmana nicméně čekal ambicióznější a méně schematické projekty (i na poli nezávislého filmu se dá vymyslet leccos). ()

juta

Tak tohle mě dostalo. Opravdu výborně zobrazuje dnešní svět, ve kterém žijeme s různými typy lidí, které můžeme znát ze svého okolí. Ukazuje, jak nás ovlivňuje technika a sociální sítě, touhu po tom, být dokonalí, touhu vrátit se do mladistvých let, či až zbytečnou starost o své dítě. Ale to všechno krásně cílí na pointu. Snažíme se zviditelnit, chceme něčeho v životě dosáhnout... ale nesmíme svůj život a všechno ostatní brát moc vážně. Přeci jen, kdybychom najednou z téhle planety zmizeli, tak si toho pomalu nikdo nevšimne a třeba za sto let už po vás nikdo neštěkne, tak nač se honit za něčím, co ve své podstatě nemá smysl? Tohle musíte vidět, abyste pochopili. :-) ()

• Jason Reitman mal pocit, že väčšina hrania je založená na skutočných reakciách na dané smsky, konverzácie či fotky, preto sa rozhodol, že nebude používať prázdne obrazovky bez obsahu. Produkčný tím preto vytvoril reálne vyzerajúce verzie populárnych webstránok, s ktorými mohli herci priamo interagovať. Reitman sa taktiež nechal počuť, že vytvorenie tohto digitálneho prostredia stálo takmer toľko, čo vytvorenie toho fyzického. (Real Tom Hardy)
  • Pracovný názov "Pale Blue Dot" vychádza z rovnomennej knihy z roku 1994 od Carla Sagana a taktiež z rovnomennej fotografie, ktorú v roku 1990 vytvorila kozmická sonda Voyager 1. Obe pevne súvisia s dejom filmu. (Real Tom Hardy)

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (viac)