Allyson (Sarah Drew) a jej kamarátky sú unavené jednotvárnym a vyčerpávajúcom rodinným životom, a tak sa rozhodnú si tiež trochu užiť. Jedného dňa si naplánujú večer len samy pre seba. Bude to zábavný večer plný príjemnej, neviazanej konverzácie a dobrého jedla, ktoré nebudú musieť rýchlo zjesť. Na uskutočnenie tejto myšlienky potrebujú len spoľahlivých manželov, ktorí by sa dokázali aspoň počas troch hodín postarať o deti. Stráženie je zabezpečené a ženy radostne vyrážajú, aj keď obavy o svojich potomkov nedokážu len tak hodiť za hlavu. Idú do reštaurácie, a ako tam vstúpia, Allyson rozhodne, že sa zbavia aj všetkých mobilov. Čo by sa mohlo v tento večer pokaziť? (TV Markíza)

Spilif

Myslím že je to normální komedie, která ani nijak vyjímečně nevyčouhává z řad podobných filmů, přemýšlím co mě nejvíce pobavilo byly to dva momenty a to nápis"svoboda" v kalendáři a otázka "mám tu nůž, kdo ho chce?" Tenhle fim potěší každýho kdo má doma sviště a možná je fajn i protože je to vlastně pihled do duše žen na mateřské dovolené nebo v domásnosti;). ()

klerik

Filmy s Alexom Kendrickom majú posolstvo (ODVÁŽNI). A aj teraz je tomu tak, ale scenáristi celkom šikovne strčili reči o kresťanských hodnotách do úst drsného motorkára. A na mňa to fungovalo. Ale čo je dôležitejšie, film funguje aj ako bláznivá komédia, kde sa jedna šialená situácia vŕši na druhú. Tento štýl filmu vyjde len občas (VO ŠTVORICI PO OPICI, ŠÉFOVIA NA ZABITIE). I keď je Mama na ťahu do značnej miery ženský film o ženách a pre ženy, mňa dostatočne zaujal... ()

ecceHOMMO

Ďalšia z radu amerických komédií s absenciou toho najdôležitejšieho: humoru a vtipu. A i keď oceňujem snahu autorov poukázať na stresové vypätie mamičiek starajúcich sa o svoje nezbedné deti, nedokážem velebiť film, ktorý neponúka skoro nič. Vlastne ma potešil až takmer na záver, svojimi múdrymi slovami písanými v blogu. Ale stálo to za to???...Odpoveď je zjavná: rozhodne nie!!! */** ()

Olík

Zadejte si do slovníku synonym (třeba internetového) pojem "upřímný"......"srdečný; prostoduchý; přátelský; opravdový; otevřený; dobromyslný; přímý; poctivý; přímočarý; čestný; bodrý; dobrosrdečný; nelíčený"....tak tohle všechno je Máma na tahu, sympatická kombinace civilní a ztřeštěné komedie, jejíž ambicí není prorazit hráz, ale pouze prosté zabavit. ()

gudaulin

Filmy, které něco slibují a nenaplní, to mají zákonitě těžké. Mámy na tahy selhávají v tom nejdůležitějším - vůbec nebaví. Jsou nenápadité, nevtipné, banální a strašně snadno zapomenutelné. Nejsou špatné tak, že by provokovaly nebo vás rozčílily, jednoduše nudí. Sarah Drew mi bylo tak trochu líto, protože není špatná herečka, ale tady nebylo o co se opřít. Celkový dojem: 25 %. ()