UFC 173: Barão vs. Dillashaw

(relácia)
Športový
USA, 2014

Účinkujú:

Joe Rogan

Show se uskutečnila 24. května 2014 v MGM Grand Garden Arena (Las Vegas, Nevada). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) James Krause vs. Jamie Varner
2) Francisco Rivera vs. Takeya Mizugaki
3) Jake Ellenberger vs. Robbie Lawler
4) Dan Henderson vs. Daniel Cormier
5) Renan Barão (c) vs. T.J. Dillashaw (UFC Bantamweight Championship) (TheSpearCZ)

ConanVJ

Warner vs. Krause 4* Pěknej rychlej zápas ukončenej TKO. Škoda toho zranění, byl to pěkně rozjetej zápas. ............ (6) Mizugaki vs. (10) Rivera 4* Pěknej zápas hodně na zemi, vítěz si to zasloužil. ............. (1) Lawler vs. (5) Ellenberger 4,5* Parádní zápas kterej se kolo od kola pěkně stupňuje a je na co koukat. Parádní TKO. ............ (4) Cormier vs. (6) Henderson 4* Tak něco podobnýho jsem opravdu očekával. Byl to jednostrannej boj jen o udoláí bránícího se soupeře. Ukončený je to pěknou submissí. ............ (c) Barao vs. (4) Dillashaw 5* Dlouhej svižnej většinou strikovej zápas ve kterém se poražený držel pěkně všechny kola až nakonec podlehl TKO a to se to málem ukončilo už v prvním. Nádherná podívaná a doufám, že bude odveta. I trochu ktve tu je. ............. Celkově pěknej event ve kterém je od věeho něco. Nejlepší zápas je pro mě ten hlavní 85% :) ()

AlistairMir

Tak jsem zde s dalším shrnutím některých zápasů a vůbec celého eventu. Takže kdo to neviděl ať nečte jelikož se v textu objeví všemi oblíbené SPOILERY ... jo fakt tam budou. Dobrý? Můžem? Jdeme na to. Turnaj UFC 173 byl pro mě osobně turnajem méně zajímavým a to z důvodu mého ne zrovna nadšení pro mouchy (tak označuju váhy jako bantamová, lehká atd) nic proti mušákům jistě že i mezi nima mám své oblíbence (Benson, Faber, Donald) ale přeci jen aby na turnaji bylo rovnou 9 !! zápasů borců co vážej max 70 kg to už na mě bylo trochu moc (ano od weltru vejš už mě to zajímá) . Ale to je čistě můj osobní problém jen si myslím, že když jde o UFC s pořadovým číslem a ne o UFC on FOX nebo UFC fight night, tak bych čekal, že turnaj poskládají tak, aby si na své přišla většina. Na tomto turnaji nebyl ani jeden zápas v těžké váze, ani jedny ženy...nic. Pro mě tak vše zachraňoval v hlavním programu weltr kde se utkal Robbie Lawler s Jakem Ellenbergerem a LHW kde proti sobě šli Daniel Cormier a Dan Henderson. Na titulák Barão vs Dillashaw jsem se celkem těšil jelikož i když taky mouchy tak u zápasů Barãa se nikdy nenudím. A nyní se na tyhle tři zápasy mrkneme trochu lépe. Začneme weltrem. Zápas Lawler vs Ellenberger sliboval jedním slovem JATKA a pro mě osobně infarktovej zápas jelikož oba dva jsou moji oblíbenci a nechtěl jsem ani jednoho vidět po těžkém KO na zemi. Jiný konec jsem nečekal protože jak Robbie tak Jake mají v rukou dynamit a jedinou otázkou tedy zůstávalo kde přistane první. Lawler začal zápas lépe a Ellenbergera v prvním kole jasně přeboxoval. Druhé kolo bylo stejné. Lawler zasahoval častěji a přesněji a chudák Ellenberger začínal v obličeji chytat různé odstíny barev. Jenže Ellenberger je chlap co tu KO POWER prostě má a je schopnej soupeře uspat jednou dobře mířenou. No a ve třetím kole to měl dle všeho jasně v plánu protože se na Lawlera vrhl a začala nefalšovaná přestřelka kde Ellenberger vysílal neskutečné granáty a Lawler vypadal celkem i překvapeně kde se to v něm najednou vzalo a potom schytal opravdu tvrdý úder který by hodně lidí poslal do říše snů. Lawler má ale taky hlavu z železobetonu a tento drtivý nápor dokázal ustát i když mu pěkně natekl obličej. Dostal se ale zase do tempa a naopak Ellenbergerovi bohužel jasně docházela šťáva a pak to přišlo. Bomba co ho rozhodila, natlačení na klec, koleno na hlavu a zasypání údery. Ellenberger se sice kryl ale byl naprosto pasivní a rozhodčí zápas odmával. Robbie Lawler tak porazil Jake Ellenbergera TKO ve třetím kole a jasně ukázal, že chce jít znovu o titul a já jsem pro jelikož jeho zápas se šampionem Hendricksem byl hodně vyrovnaný a rád bych viděl odvetu. Na řadu přišel souboj v LHW a proti sobě se tak postavil Cormier a Henderson. Už od pohledu to vypadalo zle jelikož DC byl o půlku větší než Hendo a jelikož je skvělý wrestler dalo se čekat , že Henda bude moci uválet a neriskovat čenichovku v podobě H-bomby jak to potkalo chudáka Shoguna. No a tak DC Henda vzal rychle na zem a tam ho držel a oťukával. Druhé kolo to samé. Fakt není moc co o tom říci snad jen mohu pochválit sílu jakou má DC protože s Hendem házel jak s hadrovým panákem a ve třetím kole jsem se bál, že s ním ten oktagon přehodí. Hendo bohužel nedokázal udržet zápas v postoji a na zemi proti podstatně mohutnějšímu soupeři neudělal vůbec nic. DC který donedávna působil v HW opravdu vypadal tak o 10-15 kg těžší a Henda naprosto vyčerpal a nakonec ho ve třetím kole uškrtil a bylo vymalováno. Hendo ale ukázal srdce a radši se nechal uškrtit do bezvědomí než aby zápas odklepal. DC ovšem vyhrál rozdílem třídy a jasně poslal šampionovi Jonesovi vzkaz že pokud ho nesejme Guss tak se může spolehnout, že ho sejme on. Ať tak či tak bude to sakra zajímavé. No a byl tu hlavní zápas večera o titul bantamové váhy. Aneb šampion a navíc devět let neporažený Renan Barão VS dle všech naprostý outsider TJ Dillashaw. Směle jsem fandil Dillashawovi a doufal v zázrak který se nepovedl mému oblíbenci Faberovi. Zápas začal svižně a oba dva bojovníci se spolu měřili čistě ve stand-up záležitosti, kde Dillashaw vypadal nadmíru sebevědomě, protože mít proti řezníkovi jako je Barão ruce dole na to musíte mít fakt velký koule. Kolo bylo vyrovnané a najednou BUM a Barão šel po strašlivé ráně k zemi a já si musel nahazovat hubu zpátky do pantů páč to jsem fakt nečekal a dle reakcí ani nikdo jinej. Barão ale dokázal nějakým zázrakem zůstat při vědomí a neuspala ho ani následná lavina úderů a dokázal kolo přežít. Každopádně vypadal otřeseně a i překvapeně (to asi všichni hlavně výraz Fabera v hledišti byl k nezaplacení) a kolo tak jasně vyhrál Dillashaw a všichni byli zvědaví jak to bude dál. Barão do druhého kola nastoupil jako by v prvním snad ani pecku nedostal. Hýbal se dobře a vypadal, že se z rány vzpamatoval, ale když jste se dívali pozorně viděli jste že je Barão po té ráně soustředěnější než kdy předtím, cítí respekt a hlavně se ukázalo, že úplně v pořádku nebude protože jeho jindy bezchybná obrana byla děravější a schytal několik pěkných úderů. Druhé kolo tak opět připadlo Dillashawovi a ten i po kole triumfálně zvedl ruce nad hlavu a vypadal skutečně při chuti. Že borci proti sobě nic osobního nemají dokázaly dvě další kola kdy Dillashaw dostal kopačku do slabin a musel se rozskákat v přerušení a naopak Barão dostal dle všeho šťouchnutí do oka a čekal přerušení jenže se ho nedočkal, Dillashaw nečekal jak se Barão s rozhodčím nakonec mimikou domluvěj a prostě jí Barãovi takovou vlepil, že ten se zastavil až o klec a tam musel přežít další nápor. I přes tyto věci si ale během jednoho kola plácli a na začátku každého dalšího se přátelsky pozdravili. To se mi osobně líbilo. Profíci každým coulem. Po čtyřech kolech už bylo jasné všem, že pokud chce Barão vyhrát bude muset Dillashawa ukončit před limitem, protože kdyby to dostal na body tak by fanoušci bodové rozhodčí asi zabili. Jenže za ta čtyři kola opravdu hodně nakoupil včetně headkicku, loktů a upřímně jsem nechápal, že ještě stojí. Dillashaw na druhou stranu páté kolo odmítal hrát na jistotu a šel stále tvrdě po finishi a stále s rukama u pasu a já se modlil ať jí v posledním kole nekoupí. Každopádně díky snaze z obou stran soupeře dodělat bylo páté kolo stejně akční jako čtyři před ním a pak to přišlo. Dillashaw trefil další highkick a já se bál že Barãovi ulítne hlava. Jenže on ho ustál (neuvěřitelný), Dillashaw ale pokračoval v útoku a po kombinaci úderů do obličeje, šel Barão po druhé v zápase k zemi a Dillashaw se ho znovu snažil ukončit a tentokrát po odmávání rozhodčího Herba už úspěšně protože tady šlo o zdraví a Barão skutečně dostával úder za úderem. Strhl se ohlušující jásot a lidi se tvářili, jako že nevěří tomu co viděli. Barão byl po devíti letech poražen a Dilleshaw se stal novým šampionem a radost měl neskutečnou ještě aby také ne. Barão sportovně uznal, že Dillashaw byl lepší a slíbil, že se však opět vrátí a od něj to nebudou planné sliby. UFC 173 se tak zařadí mezi úspěšné turnaje už kvůli poslednímu zápasu, který byl skutečně fantastickou podívanou a i když hodně lidí výsledek šokoval, tak byl zcela zasloužený. No a já se s Váma loučím a zase brzo na viděnou. PS : Kdo to dočetl až sem má můj obdiv :D () (menej) (viac)

The Viper

Doporučuji především zápas DCho s Hendem, tak brutální dominanci jsem dlouho neviděl, až mi bylo Henda líto když tam s ním DC házel jak s panenkou. Doslova házel... ()

• Na turnaj dorazilo 11 036 diváků, kteří na vstupném utratili 1,7 milionu amerických dolarů. (AlistairMir)
  • Daniel Cormier vyhrál submisí v UFC poprvé. Celkově to byla jeho čtvrtá výhra submisí v kariéře. (AlistairMir)
  • Jake Ellenberger nemá rád kolena. Obě jeho TKO prohry v UFC přišly právě po drtivých kolenech od soupeřů. (AlistairMir)