Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

korbitch22

Tam, kde je trocha peněz se objeví Thomas Jane, James Marsden a Billy Bob Thorton, které nahání obrovské monstrum Bart the Bear jr. a je to docela dobrá, béčková zábava. Tam, kde se sebere měsíční plat obsluhy u McDonalda, v garáži se vyhrabe tátova kamera, strejda co náhodou zná pana Berouska staršího z mariáše vám zařídí zapůjčení toho nejsladšího cirkusového medvídka, na základku s váma chodil Eric Balfour, tak vám tam na pět minut zaštěká, bohužel jste ale režisérský debil, tak vznikne tahle nudná mrdka.Survivalů jako je tenhle jsem viděl desítky a všechny byly lepší.Hodinu se tam děje píču, potom se (spoiler) sežere jeden debil a dalších dvacet minut se za zvuků idiotské hudby a iritujících zpomalených záběrů belhá jedna fuchtle zpátky k autu.Za ty emoce při medvídkově první a bohužel jediné sváče dám *. Jinak bych tu zoufalost poslal do prdele, kam patří. Zlatej Grizzly.20%. ()

Lucasion

Dost možná velmi uvěřitelný pár, protože ty dva mají problémy snad mnohem dříve než začne film. V krátké době koukám na další výlet do divočiny, kde chlap žádá ženu o ruku uprostřed ničeho. Lesů. Ovšem, kdyby nebyl hloupý, tak je druhý den nenavštíví velký chlupáč, který nehledá med ani piknikový košík. Nejdřív schová telefon, pak si nevezme mapu a ve výsledku i ignoruje jasnou stopu v blátě. No co, asi si o to koledovali. Každopádně by mě zajímal, ten skutečný příběh, vzhledem k tomu, že je to "based on true story". Ale zpět k filmu, první hodinu se prakticky nic neděje, a atmosféra není tak hutná jak by se zdálo z traileru. Docela i naopak. Medvědí čenich se objevuje až za půlkou filmu a chvíli trvá než se ukáže samotný méďa. Ovšem jakmile se ukáže, tak já se schovávám pod deku. Backcountry se povedlo, co se nepovedlo žádnému filmu za dlouhé roky. Regulérně jsem při útoku koukal stranou. Syrovost a naturalistický útok je velmi drsný. Na brutální prostřihy jsem odvrátil oči a začal koukat znovu po útoku. Finále filmu je tak velmi vyhrocené a děsí každým coulem. Za to filmu tleskám. Pokud Vám nevadí brutalita, tak si přihoďte i hvězdu navíc. Nakonec je BackCountry velmi slušným survival dramatem. (50 %) ()

Flipnic

Nebudu zbytečně reagovat na hodnocení a komentáře ostatních uživatelů a vezmu to za sebe, jak by se asi slušelo ... Film se mi líbil až překvapivě moc (i když jsem z původního plného počtu nakonec snížil na 4/5). Proč se mi tak líbil? Miluju "survival horory", zvlášť z lesní nehostiné, drsné přírody. Udělal jsem chybu, že jsem si o filmu přečetl místní dezinformace (...a nakonec jsem si to neodpustil že? :)) ), protože pak mi během filmu docházelo, že tohle není (!!!!) žádnej "moster horor", ani žádnej další "medvěď v akci" po nedávno vyšlé akční "divočině" Grizzly (2014). Film vyloženě po staru, "oldschoolově" staví pomalu ale jistě na budování napětí, atmosféry, nejistoty ... Tragická událost filmu je pak vnímána o to emotivněji, ale zákeřné zvíře zde rozhodně není ten jedinný agresivní element. U filmu mi bolelo skoro celý tělo a hlavní hrdinové si fakt kurevsky vytrpěli ... Jo, tohle můžu ... max spokojenost!! ()

Vančura

Komentář může obsahovat spoilery. Film, u něhož jsem si v jednom momentě říkal, že ho snad natočila nějaká bláznivá feministka, která nesnáší muže, protože Alex se zde chová tak neuvěřitelně dementně, až to není možné - ta série jeho donebevolajících chyb graduje tak nesnesitelným způsobem, až jsem mu takový konec vlastně přál a říkal si dobře mu tak, kreténovi (film v tomto ohledu dodržel rozšířené žánrové klišé, podle něhož se muž musí obětovat, aby žena mohla přežít) - zatímco jeho partnerka se naopak chová zcela racionálně, chladnokrevně, a nadto je asertivní a empatická, z filmu tedy logicky vychází jako pomyslný vítěz nepsané rivality, která celou dobu mezi oběma partnery panuje. V zásadní scéně s cizincem se totiž dovídáme, že zatímco Jenn je právnička, tedy příslušnice vyvolené kasty, která na běžné smrtelníky odjakživa kouká skrz prsty, Alex se živí pravděpodobně jako dělník (doslova pronese, že "dělá na terénních úpravách", což cizince vede k vtipkování, zda je Alex Mexikánec, neboť ti obvykle vykonávají tyhle práce). Z Alexova chování je evidentní, že sociální propast mezi ním a Jenn nese těžce, a svou zakomplexovanost maskuje pózou zkušeného zálesáka, která se mu nakonec stane osudnou (hezky to je vidět ve scéně, v níž Jenn upadne do hovna a potřísní si jím obličej - Alex se jí směje, neboť jeho život je hoven plný, a on tak na chvíli propadá vděčné - byť naivní - radosti, že role se aspoň na chvíli obrátily). Film tak obsahuje hned dvojí skryté poučení - moderní emancipovaná žena nemůže mít funkční vztah s partnerem, nad nímž má v nějakém ohledu výrazně navrch, a za druhé je zde podle mě řečeno, že každá přetvářka bývá po zásluze potrestána, zatímco osobní autenticita vede k vysněnému cíli (v tomto případě k přežití). ()

POMO

O ústrednom páre nám toho film moc nepovie a tráviť s nimi hodinu, potulujúc sa po lesoch a často sa hádajúc, moc diváckej radosti neprinesie. Od onoho rázneho zdramatizovania (drsného, krutého) ale snímka naberie napätie a posledná tretina stojí za to. V kľúčových scénach veľmi neprehľadný strih, zachraňuje to ale desivý rev obete, z ktorého cítite agóniu bolesti. Ambientná hudba a s ňou ladiace občasné psychedelické zábery pôsobia vo filme z divokej prírody zvláštne, ale akceptovateľne. ()

• Film bol inšpirovaný na základe skutočného príbehu Jacqueline Perryovej a Marka Jordana, ktorých v roku 2005 napadol medveď v kempe v provinčnom parku Missinaibi Lake asi 80 kilometrov severne od Chapleau v kanadskom Ontáriu. (MikaelSVK)
  • Vo filme hrajú dvaja medvedi čierni, Chester a Charlie zo spoločnosti Animal Insight. Táto spoločnosť sa riadi filozofiou Noemovej archy, pričom poskytuje zvieratá len v pároch, takže zvieratá majú pri natáčaní "kamaráta" a pôsobia pokojnejšie. (Wargoo)
  • Film bol natočený za 16 dní. (Grims)