Karate Tiger II. - Zúriaci blesk

• Česko Karate tiger 2: Zuřící blesk (viac)

Scott Wylde je na dovolenke v Thajsku. Tu sa má stretnúť s kamarátom MacJarvisom a jeho priateľkou Sulin... Stretnutie je však krátke, dievča pokračuje v ceste do Kambodže. Tam majú namierené aj obaja priatelia napriek tomu, že vedia, že krajinu ovládajú Červení Kméri. Cestou narazia na despotického ruského dôstojníka Juriho, ktorý vo svojom gulagu drží mnohých zajatcov, medzi nimi aj nešťastnú Sulin. (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

Asi můj nejoblíbenější Karate tiger. Jedna z klasik mýho dětství a kritizujte si to tu jak chcete, ale kdo na podobných videobéčkách nevyrostl, ten nepochopí proč je to pro mě a mojí generaci takový kult. Mladej Avedon tu ukázal velkej bojovej potenciál jakož to příští martial arts hvězda. Rothrocková je taky v pohodě sice po stránce soubojů trochu nevyužitá, ale zase hláškuje jak o život. Ovšem největší bomba je debut Mathiase Huese, který tu dle mého názoru ztvárnil nejdrsnějšího a nejsadističtějšího záporáka celé své kariéry. Rusák Juri co rád háže lidi krokodýlům a směje se při tom na celý kolo prostě nemá chybu. Samozřejmně, že ten závěrečný fight je klasika k tomu netřeba něco dodávat. Nicméně abych byl objektivní, tak musím uznat, že začátek filmu se trochu vleče a to finále bylo trochu odbytý a dalo se natočit líp. Zkrátka to hlavní hrdinové dostali skoro zadarmo, ale zase přehnaná kritika není na místě. Občas se nad něčím zamhouří oči a jede se dál. konec konců je to poctivá akční video klasika let osmdesátých. Podobný filmy už se dneska nedělají a když si člověk zkoukne tuhle nestárnoucí řežbu, tak se neubrání dojmu, že je to škoda. Takže jak jsem uvedl pro mě nejoblíbenější díl série a poctivých 85% ()

eraserhead666

Typická americká gumárna své doby, která si ve svém propagandistickém zjednodušování a černobílosti (ano, všichni sovětští vojáci chlastali, tancovali kozáčka a zpívali Kalinku) nijak nezadá s naším majorem Zemanem. Kromě rvaček a akce stojí všechno za hovno, natolik, až je to úsměvné. Zachrání to až závěrečných dejme tomu 15-20 minut, hlavní záporák (kde já jsem toho herce už viděl?) a držkatá Cynthia. Tohle je v rámci série řekl bych velmi (ne)slušný úkrok stranou, přesněji řečeno do septiku. ()

spiritus

Lorena Avedona jsem zbožňoval. Jeho umění boje je fantastické a ultimátní. Vždy jsem ho stavěl před Van Damma. Je Škoda, že nedostal více prostoru v jiných filmech. Co se týče KT II, je to samozřejmě typické béčko, se vším co k této kategorii patří. Klišovitost, bugy v kameře a komparsu, prapodivný scénář a jednoduchý děj. Ovšem pro mě je tato série takovou legendou, že mi to vůbec nevadí, ba naopak, jsem rád že takovéto filmy jsou a že se na ně můžu s nostalgickým povzdechem podívat. ()

anderson

Takéto kung-fu mám rád. A MATTHIAS HUES je cool. Ale príbeh tu prosím nehľadajte. Veď celý Vietcong by sa musel potrhať od smiechu a červení khméri detto. Zásadná technická poznámka: Tento film sa u nás na videokazetách firmy INTERSONIC distribuoval skutočne pod názvom KARATE TIGER 2 ale s podtitulom ZUŘÍCÍ BLESK (originál filmu totiž je RAGING THUNDER). (30.3.2004) ()

Jizni Tlapa

Sympaťáka co Vám ukopne hlavu z otočky Lorena Avedona mam hodně rád. V zuřícím blesku opět jede a v kombinaci s mladičkou Cnythii Rothrock jde o skvělou béčkovou podívanou, která je napěchovaná akcí, skvěle propracovanými souboji a nechybí tradiční zápletka protkaná "šikmookou" láskou! Společně s Neustupuj nevzdávej se a Pokrevními bratry tvoří nejlepší trio této Karate tiger ságy!! ()