Počas bojovej operácie kdesi v Moldavsku zahynie elitný vojak Delta Force. No záznam z kamery, zobrazujúci jeho posledné chvíle, všetkým vyrazí dych. Čo sa stalo? Generál Orland (Bruce Greenwood) vidí akúsi spektrálnu anomáliu. Agentka Madisonová (Emily Mortimer) podozrieva nepriateľa z vývoja novej maskovacej technológie, ktorú chce získať za každú cenu. Jediný, kto môže do záhady vniesť trochu svetla, je vynálezca kamery - Dr. Clyne (James Badge Dale). Je to chyba kamery, alebo nová technológia? A ak ide o zbraň, ako sa pred ňou chrániť? (koba)

GeusX

Rozjeté hodně zajímavě a napínavě. Škoda, že po odhalení tajemna film pokračuje v takovém klasicky bojově akčním klišé. Kdyby to celé bylo více do tajemno hororové či sci-fi roviny, bylo by to asi větší pecka. Každopádně pěkně natočené, napínavé a stojí za to vidět. 70% (viděl jsem: 1x titulky) ()

EvilPhoEniX

Netflixu se zřejmě daří když vydává tak šikovně vypadající béčka. Naposled překvapil Siege of Jadotville a teď tu máme "Call of Duty" s duchy. Vojáci jsou přirození a hlavní hrdina je sympaťák. Ze začátku nemají proti duchům vůbec žádnou šanci a dostávají slušně na prdel, nápad jak na ně dává i smysl. Duchové působí vzhledově fajn a rozhodně jsou nebezpeční. Akce je solidní a působí stylově. Příjemně jsem se bavil, tohle jo! 75% ()

agentmiky

Spectral je zajímavým filmem s neokoukaným nápadem, svižným úvodem, ale vskutku špatným závěrem. Začátek mě navnadil na příběh s dobrou akcí, zažíval jsem pocit nejistoty, neboť jsem opravdu nevěděl, co jsou ti tzv. Duchové zač atd. I herecké tváře byly pro mě známé a věděl jsem, že tady nějaká kvalita bude zaručená. Jak jsem již řekl, tak nápad zabíjení pomocí zmražení vnitřních orgánů je velmi dobrý, ale z takového projektu se myslím dalo vyždímat více a tvrdím, že to je promrhaný potenciál. Postupem času, co se film schyloval ke konci, tak ztrácel na kvalitě a také na momentu překvapení, který se úplně vytratil. Někdy je dobré udělat závěr, kde se hodně střílí, ale tady to snímku moc neprospělo. A hlavně ty vynalezené zbraně proti Duchům mi přišly dosti stupidní. Jinak vizuální stránka skvělá a prostředí by stálo také za pochvalu. Kdo má rád akční jednohubky, tak si zde přijde na své. Za mě dávám solidních 65 % ()

Tosi

Boj s tajemnými silami, ve kterém mírně otřepaný děj nahrazovala úžasná vizuální stránka. První půlka takhle dokázala fungovat téměř dokonale, ale pak to začíná lítat nahoru dolů, z hlavního hrdiny je kutil Tim Taylor a věty jako "tak chlapi, jdeme na ně" působí úsměvně. Kdyby se druhá půlka nerozsypala, mohl tenhle scifi thriller s hororovými prvky mířit hodně vysoko, takle jsou to hodně silné tři pecky. ()

Ouwen

SPOILERY: Kvalitní akční scifi béčko, které připomíná to nejlepší a nejoblíbenější z akcí jako Call Of Duty, Fear, Stalkera, Ghost Recon a x dalších her, ve kterých má spousta hráčů své kořenové začátky v plenkách. Né moc známé herecké obsazení, což nevadí, protože i tak to jsou sympatický xichty, kteří vypadaj profesionálně, přirozeně - taktický postup, držení zbraní, komunikace, gestikulace - proto já a i další nadšenci máme slabost, pro tyhle detaily. Někteří zdejší vám potvrdí, že mi stačí detaily ve filmu, aby mě nasral - právě detaily mi však udělaj radost a dovolí si ty filmy užívat, "cítít jejich dotek", vnímat je a bejt ponořen do dění. Co nejvíce musim ocenit, tak že dialogy a celkověj děj plynou přirozeně, totéž výbava, taktické postupy a zbraňový arsenál jednotky. Tak jako ve hrách, kde se hráč učí a vylepšuje si svojí postavu; nové, neoptimalizované zbraně, moderní optiky, vytuněná výstroj s lepší helmou, nová naděje, motivace a smysl pro bandu těch borců a pro diváka sled novejch informací - krom sympatického a drsného Maxe Martiniho, James Badge Dale je součástí i když to není ostřílený mariňák, čte soupeře, učí se jejich slabiny a dle toho se odvijí právě taktika a optimalizace pro další boj. Tam, kde ze začátku jednotka byla vyhlazena téměř okamžitě, ke konci jsou ti kteří zbyli vyrovnaným soupeřem a scénaristé nejsou vypatlaný hlavy, takže děj plyne a vyvijí se logicky v rámci filmu a toho, co se tam děje. Film má jemné filozofické prvky a jistý přesah v momentech, kdy hlavní postava pronese "jsou věci, na které věda nestačí" nebo "jsou uvězněni mezi žitím a smrtím" a samotná myšlenka, že válka je svinstvo. Závěr, který sice značí vítězství a však smutné, strhané tváře vojáků, působí lidsky a "NEférově", protože vyhráli "pouze" boj, né samotnou válku a musí opět do terénu. Hudba nevýrazná, film by se bez ní obešel a chybí nějakej motiv, kterej bych si zapamatoval a asi nikdy střílení z plazmovejch zbraní nebude tak záživné, jako ostrá munice, která zde bohužel neměla šanci. Audiovizuální stránka úchvatná pro rejžu, kterej tenhle film je jako první v kariéře a akce je přehledná. ()

• Americké jednotky jezdí ve filmu v českých Tatrách vyrobených pro slovenskou armádu tzv. Tatrapan, ve filmu označených jako Mrap. (SsgtJira)
  • Film byl vyroben studiem Universal a původně měl jít do kin. Studio si s ním ale nevědělo příliš rady, a dokonce ho stáhlo z kinodistribuce. Nakonec byl snímek koupen a uveden internetovou televizí Netflix. (joker.george)
  • Časť scén sa natáčala aj na Slovensku, konkrétne v Komárňanskej pevnosti. (ambron)