Mladý ctižiadostivý DJ sa snaží preraziť v Los Angeles na elektronickej hudobnej scéne. (Forum Film SK)

PavelVanekArt

Narazil jsem na tenhle snímek úplnou náhodou a mile mě překvapil. Tyhle náměty mám moc rád. Mladej, hezkej, (ne)zkušenej a zničenej Zack Efron je DJ na místní diskotéce. Spolu se svýmy kamarády se snaží udělat díru do světa pomocí elektronické taneční hudby. Má rozdělaný song, který posadí všechny na zadek... Ne všechno je pravda. Efron do role sedí a nemusí ani hrát, postava mladého DJ je přesně mu padnoucí. Jeho kamarádi jen suplují aby se neřeklo a jeho nemesis/mentor, skvěle hrající Wes Bentley (AHS seriál), je jedinej, kdo nagelovánka dokáže dostat o několik úrovní výš než ke hvězdám. Film je plnej typických cliché. Zakázaná láska, dosažení snu, nečekaná smrt, zklamání, dno... To už tu bylo stokrát a stokrát lépe. Proč se mi ale tenhle flick líbí? Protože miluji hudbu. A tento film je hudby plný. Moderní (kvalitní) elektro dance na každém rohu doplňuje každou situaci. Nejlepší scénou jest pool party a vysvětlení psychologie DJingu a skladatelství. Taková menší příručka pro beatmakery řekněme. Filmařina kolem byla průměrná, casting správně zvolený (Efron seděl jak hrnec na prcinu, Ratajkowski dostatečně sexy, Bentley správně slizkej a šílenej), soundtrack perfektní a finálový song zklamal. Přesto je to nadprůměrný film, hlavně pro mladší publikum. Tudíž i pro mě. Osobně mi tenhle motivační flák nic nedal, jen jsem nakouknul pod pokličku taneční hudby kterou mám rád. Nic víc, nic míň. 4* a.k.a 78% ()

Kamca_

Moje očekávání od filmů jsou většinou dost velký a u We are your friends to platilo dvojnásob. Čekala jsem prostě výborný a svižný film doprovázený skvělou elektronickou hudbou. Tohle všechno se bohužel nekonalo. Děj byl pro mě dost nudný hned od začátku. A přitom námět je podle mě celkem zajímavý. Z výběru herců jsem byla taky taková rozpačitá. Zac je můj oblíbenec už delší dobu, ale tady do té role se moc nehodil. A zbytek herců mi taky k němu moc neseděl. Celkově bych čekala, že Zac Efron bude do této role úplně zapálený, ale nebylo tomu tak. Vím, že hrát umí, ale tady spíš těžil ze svého vzhledu ... A výběr hudby jsem taky čekala trochu melodičtější. Takový party jsem zažila i živě a tohle se tomu moc nepodobalo ... Vrzavý tóny moc nemusim. Takže hudebně to ani moje uši nepotěšilo. A konec filmu ... to radši ani nebudu komentovat, jak byl divnej. Docela mě štve, jak si v dnešní době každej říká DJ a přitom nic pořádnýho ten dotyčnej neumí ... Z laptopu umí hrát každej ... Ale dřív z vinylů - to bylo něco! Dneska už to pro mě prostě není umění ... 40%. ()

Hepy13

Konečně taky nějaký film kde prim hraje moje oblíbená muzika! Co víc můžete od filmu ze světa Dj's očekávat než párty, drugs and hot girls? Originální příběh? To asi néé... skvělou muziku, tak to zaručeně! Efronův Dj uvěřitelnej, a už v sousedech se mi líbil narozdíl od těch všech muzikálů kde začínal. Jak stárne tak pomalinku zraje pro filmové role. Možná se jednou dočkáme nějaké role kde zaexceluje, a tvrdě se zapíše do paměti filmových diváku. Z krásky Emily Ratajkowski vám prasknou... P.S. - Neprodávejte píčoviny po netu. ()

Morzael

Filmy se Zacem Efronem mají tu sympatickou vlastnost, že dostanete přesně to, na co vás navnadí trailer. Ani o píď míň nebo víc. Pokud si trailer pustíte, můžete se zcela zdravě rozhodnout, jestli je pro vás, nebo ne. Já dostal parádní elektronickou hudbou (a to ji jinak zrovna nemusím) nadupaný snímek, vyzdobený kočandou Emily a mně sympatickým Efronem. Dokonce jsem si i říkal, že má u mě film plusové body za to, jak tam všichni sem tam zobnou nějakou drogu a baví se, a nikdo se z toho nepodělá. No, nakonec to museli zkazit dalším morálně poučným zvratem, který v mých očích film o kus srazil, škoda. Každopádně, pokud vám tato hudba něco říká, určitě si to jděte užít do kina, protože zvuk to má parádní. ()

Rajesh_K.

"Pokud máš sen a je v něm všechno, co je v tobě, utrpení, přátelství, láska...dostaneš se kamkoliv." Rozhodně tenhle film neurazí. Jsem velký milovník elektronické hudby, takže jsem si to užíval. Alesso byl pro mě největším překvapením. Zac Efron mě tam moc nevadil. Nemám ho sice zrovna moc v lásce, ale když se zaposloucháte na ty úžasné songy, tak vám Zac nebude vadit. Jinak příběhově to bylo taky zajímavé...o tvorbě hudby se hodně zajímám. Takže za mě spokojenost :-) Viděno v kině. ..(80%) P.S: Taky vám Emily Ratajkowski přípomínala Lanu del Rey? :D ()

• Originální název filmu We Are Your Friends vychází z názvu skladby hudebního dua Justice, která zazněla i v traileru. (vteco)
  • Vo filme sa objavili aj DJ Nicky Romero a DJ Alesso. (crash2403)
  • Film je námetom pre tretiu sériu podcastu The Worst Idea of All Time, v ktorom dvaja novozélandskí komici každý týždeň po celý rok pozerajú ten istý film a každý týždeň o ňom diskutujú. (Arsenal83)

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)