Je rok 1814 a James Delaney, který je dávno považován za mrtvého, se náhle vrací z Afriky zpátky do Londýna. Nenávratně změněný, zlomený muž po svém návratu zjistí, že je jeho otec Horace Delaney mrtvý a země se zmítá ve válce s Francií a Spojenými státy. Příchod Jamese, který má zdědit to, co zbylo z otcova přepravního impéria, ohrozí nejen plány jeho nevlastní sestry Zilphy a jejího manžela Thornea, ale také politické ambice mocné Východoindické společnosti pod vedením Sira Stuarta Strangeho. (HBO Europe)

0verseer

People who do not know me soon come to understand that I do not have any sense. Now, please do not misunderstand the situation. You send me 12 men, I will return you 12 sets of testicles in a bag, and we can watch your little whores devour them together, before I chop off your trotters and boil them.”  Úvodná epizóda naplnila všetky očakávania. Temný atmosferický výlet do Londýna na počiatku 19. storočia s brilantným audiovizuálom a mysterióznou hlavnou postavou v podaní excelujúceho Tom-a Hardy. ()

IZFNP

Zaujímavý začiatok seriálu, čo viac si priať. Hardy je výborný, s minimom scenára dokáže divy, čo je jeho veľmi špecifický talent. Zvyšok osadenstva zatiaľ skôr nevýrazný, vyzerá to na one man show. Pomalé tempo rozprávania so špinavou, temnou atmosférou funguje, mystické prvky dopomáhajú šikovne. Mierna neohrabanosť celého poňatia sa mi možno len zdala. Na ďalšie diely sa však mohutne teším. ()

Matli

Po shlédnutí prvního dílu mám takový divný zvláštní pocit, který jsem u jiného seriálu neměl, takže bych chtěl dát za pět, ale nemůžu, určitě budou lepší díly, musí být, sakra co bude dál? Tom Hardy nemá chybu, je dobrej ikdyž jen stojí a kouká (asi to je tím kloboukem), kam se hrabe v Peaky Blinders:-) ()

IvoB

Zničehonic se nám tu tak vyloupl další nadějný adept na seriálovou pecku. Taboo přichází se skvělým obsazením, vizuálem, i atmosférou. Zápletka i postava je poměrně nečitelná, avšak má velký potenciál do budoucna. Prozatím se kromě pomalejšího tempa nedá Taboo moc co vytknout, neboť pilot funguje jak má – rozmístil figurky na šachovnici a naznačil příjemně tajemnou zápletku. Uvidíme, s čím přijde další epizoda. Celá recenze zde. ()

Slasher

Skvostný úvod a příslib k něčemu až hororově temnýmu, zlověstnýmu, plnýmu hajzlů a odkrývání tajemností. Kvůli Hardymu tu jsme a ten perlí, stejně tak baví ta Východoindická sebranka, líbí se mi náznaky nadpřirozena, jednoznačně se těším na dalších sedm epizod, budiž to má esa v rukávu a hezky odsýpá. "Please understand -- hypocrisy I hate most." ()