Byť úspešným lupičom vyžaduje mať pevné nervy. A keď ste k tomu aj učiteľom na strednej, potrebujete pevné nervy a vražednú bezohľadnosť. A presne vďaka tomu pri tabuli uspel bývalý zločinec a samozvaný učiteľ Zeki Müller (Elyas M´Barek) v bláznivej školskej komédii Fakju pán profesor 2. A teraz je Zeki Müller späť. Nemá to však vo svojej pedagogickej kariére jednoduché. Čakajú ho ranné vstávania a pubertálni študenti. Na základe toho mu jeho kariéra učiteľa príde omnoho náročnejšia ako jeho doterajšia kriminálna minulosť. Vďaka kontaktom z minulosti sa dostane k slušnej hromade diamantov, ktoré rafinovane ukryje do plyšového medveďa. Lenže jeho tak trochu strelená kolegyňa Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurt) plyšového medveďa venuje detskej charite v Thajsku. (Barracuda Movie)

rikitiki

Výlet do Thajska se stal jediným smysluplným důvodem, proč neustále ukazovat svalnatou figuru Elyase M'Bareka polonahou, aby si divačky přišly na své. Takže obnaženého "pana učitele" tam máme požehnaně. O ničem víc už film není, děj se totálně rozpliznul a sledujeme jen nejodfláklejší klišé o soutěži "té naší hodné školy" plné sígrů s privilegovanou střední, kde se pochopitelně ukáže, že ta nebojuje čestně. Scénář je tak chatrný, že si vypomáhá i dlouhými záběry podmalovanými jen hudbou. ___ Nesympatické mi přišlo i, patrně nezáměrné, zobrazení bělošské nadřazenosti, kdy německý turista učí thajského chlapce rybařit v moři, nebo když skupinu thajských sirotků vede blonďatý árijec. ()

Bauer

Čekal jsem zklamání od druhého Fakjů pane učiteli, ale naštěstí se nedostavilo. Zeki Müller je prostě "učitel", jak má být, ale má za sebou pestrou minulost. Tentokrát musí zajistit diamanty a cesta ho povede do Thajska. A právě díky tomuto výletu s povedenou třídou, těch největších idiotů, je druhé pokračování této komedie stále na dobré úrovni. Opět dobré dialogy a vtipné scény. Nicméně si myslím, že Fakjů pane učiteli mělo tímto dílem skončit. Další díl už neměl, co nabídnout. Jedině tak výlet do vesmíru. Pořád ale dobrá komedie. ()

kaylin

Mám tyhle filmy prostě rád. Nejen, že se už od začátku tvůrci snaží o to, aby top bylo vtipné - a ono to vtipné je - ale oni tomu dávají i nějaký příběh, který má hlavu a patu a který je celkem originální. Stojí to však hlavně na postavách, které jsou prostě výborné, a já bych se k nim klidně rád vrátil znovu. Karoline Herfurth mi prostě učarovala, takže snad někdy příště více. ()

kulyk

Drahá Gertudo, oni ti uprclíci jsou vlastně strašně sechci rošťáci, co sice mají nějakou temnou minulost (a to je teprve rajc), ale všichni se v dobré obrátí a tebe každý večer donutí velice vynalézavými způsoby roztahovat svou pochvu ze standardních desíti na osmnáct centimetrů, a to i o ramadánu nebo při zápase Galatasaray - Fenerbahce. Jj, vir šafn das. Rozhodně neskončíš jako zahadrované nablblo, které doma kojí každým prsem sedm jižanů, zatímco ten její maestro buď nosí dom krásných jedenáct set tojro podpory, nebo se radikalizuje v krimu, ne ne ne. To, co v Bastardech rejža pupkin nastínil jako děsivé upozornění na rozrůstající se realitu, je zde podáno coby humorné trubkování, takže se milci ptačího tance a kartoflů mit esig und krojtr mohou spokojeně hihňat, aniž by byli zbytečně znepokojeni.... ()

hansel97

Tímhle by se měl inspirovat každý režisér, který se pouští do pokračování komedie! Přímo vzorový druhý díl a možná právě z toho důvodu jak hodně se snaží distancovat od dílu prvního. Vše tu hraje ve prospěch filmu, který vůbec nepůsobí jako sequel, ale samostatný film. Jak změna prostředí, tak dání prostoru jiným postavám. I když mě to hodně mrzelo u Karoline Herfurth, jenže Jella je taky fajn a myslím, že jenom studenti a učitel byla asi větší sranda, než kdyby to Dagtekin pojal jinak. ()

• Na niekoľkých propagačných plagátoch drží Zeki (Elyas M'Barek) provizórnu kušu vyrobenú z veľkého pravítka a veľkého kompasu. Táto položka sa vo filme vôbec neobjavuje. (Zeker)