Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (viac)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

Havaj8

Další z těch posednutíchtivejch filmů, kterej tu bude navždy do počtu. Ty inovace typu hadů, centrální ústředny maximálně nevyužitý. Jedině tyhle aspekty ten horor mohly někam povýšit nad ostatní amatéřiny. Dokonce ani to FF se mi tu nelíbilo. Prostě senilní posedlou babku dneska můžeme vidět ve všem, viz Visit, kde se supr nápadem zazářili. Neřikám, že to se mnou párkrát neškublo, ale to přepálený finále bylo o ničem. Až na poslední vteřinu. ()

BoPo

Niektorí starí ľudia pôsobia znepokojivo, odpudivo až strašidelne. Keď sa k tomu pridá choroba pôsobiaca na funkčnosť mozgu, tak sa všetko len znásobí. Tejto reálnej desivosti sa chytli tvorcovia Šílenství Debory Logan. Našli výborne pôsobiacu predstaviteľku stareny a vrhli ju do klasického víru udalostí. Jill Larson je najväčším a zároveň jediným plusom filmu, pretože inak sa odohrávajú obohrané scény, zvraty, ktoré postrádajú silnejšiu atmosféru. Preto sa nedá nespomenúť český pokus Ghoul, ktorý práve tomuto druhu americkej produkcie natrháva triko. ()

maddy

To čo na prvý pohľad vyzeralo ako celkom zaujímavý found footage sa nakoniec ukázalo len ako ďalší tuctový prírastok. The Taking of Deborah Logan má síce netradičný námet o Alzheimerovej chorobe, ale to je aj najväčší problém filmu. Má neskutočne dlhý rozjazd a pokiaľ niekoho výrazne nezaujíma priebeh a príznaky Alzheimerovej choroby, tak minimálne prvá polovica mu bude pripadať zdĺhavá a zbytočná. Staršia vyziabnutá herečka stvárňujúca Deborah síce vyzerá znepokojivo samá o sebe, avšak tých následných pár creepy momentov nie je nijako zvlášť creepy a vyslovene poteší až posledných 10 minút v jaskyni s jedným šokovým výjavom. No to je na horor veľmi málo. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Jaro.Krafcik

Deborah Logan je typický found fotage snímok, amaterský ale zvladnutý horror. Alzeimer a totálne strašidelná babka by vystrašili asi každého. Zbytočne mi tam prisli kamery , ktoré boli až príliš rovnaké ako v paranormal aktivity. Záver samozrejme trošku nepochopený. Nič nové pod slnkom, ale neurazí. 3* ()

Morholt

Jeden z těch lepších FF, což u této kategorie znamená průměrný film. V tomto případě mě ani tolik neštvala poskakující kamera, ale spíš herci, kteří byli takřka do jednoho mizerní. Ale to tady ani tolik nevadilo, protože všechno se, víceméně, točilo kolem madam, která trpí hadím Alzhaimerem a je děsivá i když jí zrovna nepřepadávají hadí záchvaty. Oproti ostatním podprůměrným FF to má jeden výjev na konci, ze kterého jsem si sednul na zadek. Ti, co tvrdí, že když už nic, tak za tuhle scénu film vidět stojí, mají naprostou pravdu. 50% ()

• Film bol venovaný babičke Denise Robitel, režiséra Adama Robitela, ktorá zomrela 17. septembra 2012. (EvilMatus)
  • Film sa natáčal v Severnej Karolíne v USA. (EvilMatus)