Snímek Bleed For This vypráví neuvěřitelný skutečný příběh o jednom z nejinspirativnějších a nejpřekvapivějších návratů na výsluní v dějinách sportu. Miles Teller exceluje v roli Vinnyho Pazienzy, boxera z Providence přezdívaného "Pazmánský čert," který se katapultoval ke slávě dvojnásobným vítězstvím v soubojích o světový titul. Při téměř smrtelné autonehodě si však Vinny přerazil páteř a bylo mu řečeno, že už možná nikdy nebude znovu chodit. Navzdory všem očekáváním a nařízením lékařů přistoupil proslulý trenér Kevin Rooney (Aaron Eckhart) na to, že Vinnymu pomůže vrátit se pouhý rok po nehodě zpátky do ringu na možná poslední zápas v životě. (Cinemax)

chelseaman22

Skrz naskrz průměrné s prapodivným Tellerem v roli hlavní. Podobných filmů jsou kvanta, a proto tento počin nemůže zákonitě vyniknout. Pozitivní závěr mi znechutil sobotní dopoledne, což je k nasrání. Casting se zcela evidentně nevydařil, jelikož tolik nevýrazných herců na jednom place jsem už dlouho neviděl. 61% ()

Morholt

Pazienzův návrat do ringu si určitě zaslouží obrovský respekt, ale co se filmu týče, tak ten patří spíše k průměru. Ono to sice nebylo špatně natočené, ale nemůžu si pomoct, chyběla mi tu trocha citového vydírání, které by mě nenechávalo chladným a neškodilo by ani zapracovat na vypjatějších zápasech. Výrazněji tak zaujme akorát Miles Teller, kterého jsem si nedokázal v roli boxera představit, ale on zvládl s přehledem i tenhle part. Nic k zapamatování, ale za jedno podívání to stojí. 60% ()

Redi

Bleed for This je nejbolestivější boxerský film, aniž by musel být boxer v ringu. Stačí, když vysedá z auta. Škoda, že samotné zápasy jsou NUDA. To ale tolik nevadí, výsledek je jasný "True story" a jde především o tu omáčku kolem. Nefalšovaný box si můžu pustit na youtube kdykoliv. Překvapil Eckhart, kterého jinak nemusím, a chvíli mi trvalo, než jsem ho poznal (o obsazení vedlejších rolí jsem neměl šajn). Nejen kvůli umělé pleši a panďeru, ale i ten výkon byl jinde, než od něj znám a dost mě kupodivu bavil. Příběh opravdu neuvěřitelný, jak párkrát zazní v samotném filmu. ()

Aljak

Patrím medzi milovníkov športových filmov, s výnimkou tých boxerských, ktorých je v porovnaní s inými športami pomerne veľa (až príliš veľa). Ale občas siahnem aj po filme z týchto bojových kruhov - stačí keď ma zaujme námet, či herecké obsadenie. V tomto prípade ma zlákal najmä príbeh, ktorý čerpal zo skutočných udalostí a práve životný osud Vinnyho Paza patrí medzi najneuveriteľnejšie príklady športových comebackov celkovo. Tellera som kedysi strašne nemusel, ale čím ďalej, tým viac sa mi dostáva do priazne a obľuby. Vynikajúci výkon! Čo sa týka filmu, to ma napokon až tak nenadchlo, hoci to malo určite úžasné posolstvo... Len keď mne príde box tak neskutočne nudný - proste ma to neberie!. Ale napriek tomu som rád, že som príbeh "Pazmanského čerta" spoznal aspoň prostredníctvom tohto snímku. Klobúk dole pred týmto bojovníkom, ktorého najväčšie životné víťazstvo sa odohralo mimo ringu. ()

Happens

Proč nezůstal u romantických komedií? Role boxera mu neseděla, nevěřil jsem mu, choreografie boxu příšerná, jeho pohyby rukou jsou o dost horší než mojí přítelkyně. Jsem rád, že kameraman se snažil mířit kamerou, aby nezabíral ruce, ale z toho mála, co (bohužel) zabral, je mi smutno. Příběh sám o sobě nese drsnou a motivační epiku, ale to je příběh převzatý z reality - jeho zpracování je trochu křeč a faleš. ()

• Mezi závěrečnými titulky je možné vidět záběry se skutečným Vincenzem Edwardem Pazienzou. (MATADOR)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v amer. štáte Rhode Island. (MikaelSVK)
  • Zápas proti Rogerovi Mayweatherovi sa v skutočnosti odohral 7. 11. 1988. Zápas proti Gilbert Dele bol 1. 10. 1991. Po ňom mal hlavný hrdina autonehodu. Zápas proti Roberto Duranovi sa odohral až 25. 6. 1994 s verdiktom rozhodcov 117-113, 117-112, 117-112. (Johnny.ARN)