Mike a Dave zháňajú baby

• Česko Mike i Dave sháněj holku (viac)

Tento film bol natočený podľa skutočných udalostí. Nečakajte však žiadnu drámu, osudy vojnových hrdinov, alebo nebodaj životopisný film niektorého z politikov, či excentrického umelca. V tomto prípade ide o katastrofickú komédiu, ktorá popisuje príbeh dvoch bratov Mikea a Davea Stangleových (Zac Efron, Adam DeVine), ktorí boli vždy presvedčení o tom, že jedine oni dokážu rozbehnúť tú správnu zábavu na rodinných oslavách. Či to boli svadby, narodeninové oslavy, alebo pohreby. Ostatní priami účastníci týchto stretnutí to však rozhodne videli inak. Hlavne z toho dôvodu, že takmer každý príspevok bratov do spoločnej zábavy skončil totálnou katastrofou: rozsiahlym požiarom, ťažkým zranením, infarktom, demoláciou slávnostnej tabule a pod. A tak keď ich sestra (Sugar Lyn Beard) začne plánovať svadbu na Havaji, nastane pochopiteľné zdesenie a milí bratia dostanú od rodičov podmienku. Na svadbu si musia zaobstarať partnerky, ktoré ich udržia na uzde. Mike a Dave preto začnú cez internet zháňať baby, ktoré by ich sprevádzali na havajskú svadbu ich sestry. Tejto ponuke odolá len máloktoré dievčenské srdce, a tak si môžu vyberať. Mladí rebeli tajne dúfajú, že si vyberú slušné dievčatá a oni sami si potom užijú divokú dovolenku. Ale trpko sa prepočítajú, zo slušných dievčat sa vykľuje nekontrolovateľné dievčenské duo (Anna Kendrick, Aubrey Plaza). Táto dvojica ich dokonca prekoná aj vo flámovaní a katastrofách všetkého druhu. (CinemArt SK)

Jara.Cimrman.jr

"Máme si přivíst na svatbu holky? Smí se to vůbec?" Malá sestřička Jeanie se vdává a já jsem doufal, že bráchové Mike s Davem to rozjedou tak, že zničí hotel, potopí Havaj a donutí nějaký ten hurikán zbaběle odvát na pevninu. Leč nestalo se tak. Bratři sice mají své chvilky, jejich "solidní" protějšky to s alkoholem, drogami a pornem taky umí rozbalit, ale celkový dojem je trošku mdlý. Nakonec si tu párty ani nebudu moc pamatovat, protože mi v hlavě zůstane masáž cestou blaženosti, skoky na čtyřkolkách, www.oddejtesamisebe.com a Tatianino vyprstění Terry za lístky na Rihannu. To bylo slušné, ale já jsem chtěl pořádnou jízdu. ()

Morzael

Letos už druhý film, ve kterém Zac Efron a Aubrey Plaza mají šanci předvádět tak maximálně svoje těla, protože scénář napsal debil(ové) a režíroval dřevák. V tom prvním filmu měl Efron vedle sebe aspoň De Nira - to člověk ještě pochopí, ale proč se upsal týhle hovadině? Nic tu nefunguje - postavy, děj, 8 z 10 vtipů. Párkrát se zasmějete, ale jinak je to ztráta času. PS: Adam DeVine je nejmíň sympatickej člověk, kterýho jsem za poslední roky na plátně viděl, neskutečně otravná postava. ()

olmikee

Upřímně myslel jsem, že to bude teda zábavnější nebo spíš mě tenhle humor asi moc nesedí takže pochopím, že většině se to bude asi líbit, ale já se bavil/zasmál tak možná u 5ti scén z celého filmu jinak mě to přišlo celkem nudný a to Efrona mám celkem rád v komediích to samý můžu říct o Anne Kendrick. Takže pro mě spíš takový průměr, ale na druhou stranu každý máme jiný vkus humoru. ()

noriaki

Zabít toho kdo psal scénář. A nebo ne, protože zbytek filmu není o nic lepší. Humor stojí na stupiditě postav a jejich potýkání s realitou, což by mohlo fungovat jen v případě, že by dialogy nebyly stejně hloupé jako ony. Takže bohužel. Většina slovních výměn je buď příliš dlouhá a bez pointy, nebo rozpačitá, nebo mi při jejich sledování bylo trochu trapně. K hercům se nedá moc co říct. Anna Kendrick vypadala ve své roli úplně přirozeně, Aubrey Plaza se snažila ale nehodí se k ní, zato Adam DeVine a Zac Efron působili jako jelita. A tím nemyslím jako dobří herci co skvěle předstírají jelita, ale jen jako jelita. Alespoň kamera je slušná a záběry na havajskou přírodu vypadají luxusně. ()

Nach

Čistý průměr. Film, který diváky zkušenější amerického komediálního žánru rozesměje jen místy. Triviální zápletka o dvou idiotech a dvou idiotkách, kteří hledají k cestu k nápravě, či si jen chtějí užít dovolenou, má přesně ty propriety, které očekáváte od podobně laděného filmu. Tedy plytký humor, debilní chování postav a puberťácká zápletka. Nic víc, nic míň. 60% ()

• Natáčení probíhalo v Honolulu a Oahu na Havaji. (ČSFD)
  • Herec Adam Devine (Mike Stangle) dostal otravu z jídla během natáčení. (kellne)
  • Celosvětová premiéra proběhla 29. června 2016 v Los Angeles. (ČSFD)