The Fundamentals of Caring

• USA The Revised Fundamentals of Caregiving

Ben (Paul Rudd) prožil velkou osobní tragédii a ztrátu. Aby se z ní dostal, rozhodne se vydělávat si peníze jako pečovatel. Jeho prvním klientem se stane 18letý Trevor (Craig Roberts), kterému ani svalová dystrofie nebrání projevovat svoji hlučnou povahu. Máme tu dva hrdiny: jeden je paralyzován citově, druhý tělesně. Společně se vydávají na cestu, aby hledali přátelství i naději. (ČSFD)

Streeper

Čekala jsem utahané drama se špetkou černého humoru, ale nakonec mě to mile překvapilo. Humoru je tam až až, ale vážně to pobaví. Scény, kdy si navzájem dělají naschvály, ať už předstírání dušení nebo zápomenutí léků v hotelu mě vážně bavili. Nejdříve jsem si říkala, že ej to v haji, co se teď stane a pak se ukázalo, že to byl blbý prank a opravdu mě to pobavilo. Paul Rudd je navíc velký sympaťák a celý film dokáže táhnout jen on sám s pomocí Craiga. Selena Gomez je tam jako třešnička na dortu, její bad ass postava má super hlášky a skvěle se tam hodí. Porod dítěte byl na mě ale asi už moc přeplácaný. ()

emma53

Tak tomuhle já říkám hutný emoční koktejl, který mně Rob nabídnul a já si ho vypila až do dna i když tam těch různých ingrediencí bylo možná až moc. Jistě, v reálu by se tohle všechno nemohlo stát ani omylem, ale já to tak brala a o tom to je. Kdo hledá dokonalost, tak to rovnou zabalte, tady jí nenajdete. Ještě jsem k tomu jako bonus dostala bezvadnou muziku a za to velký dík Ryanovi, který jí vybral. Všichni byli sympatičtí a to dělá strašně moc. ...........Ano, znám dva lidi, kteří mají tuhle nemoc a vím jak je to hrozné nejen pro toho postiženého, protože on ví, jak to bude pokračovat dál, ale je to nesmírně psychicky vyčerpávající i pro ty nejbližší, kteří jsou takovému člověku nablízku. Ten smutek v očích Trevora byl v mnoha chvílích všeříkající, nejvíc jsem to zaregistrovala při konfrontaci s tou velkou krávou (kdo viděl, tak ví) a pak si ještě někam do hlavy vryji těch pět péček, protože ty jsou obzvlášť v takových případech maximálně důležité. ()

Aljak

Fíha, tak toto som veru nečakal! Keď som si prečítal popis filmu o dvojici mužov - jeden deprimovaný citovo, druhý fyzicky vo forme svalovej dystrofie - tak som myslel, že to bude príbeh plný pátosu a emočného napätia. Ale kdeže, toto bol naozaj veľmi príjemný road-movie so svižnou atmosférou, ktorej dominovala dvojica postihnutých hlavných hrdinov. Tieto postavy s ironickým humorom a neustálym vzájomným doťahovaním boli pre mňa nesmierne sympatické a mnoho krát ma dokázali ich dialógy aj rozosmiať. Zaiste, film mal aj svoje smutnejšie fázy, ale celkovo to bolo dosť dobré a napokon veľmi milé prekvapenie. Dokonca aj Selena Gomez ma bavila (a to mi väčšinou skôr ide dosť na nervy). ()

eLeR

Mali ste dnes otrasný deň? Áno? Tak si pozrite tento film a garantujem, že bude trochu lepšie. Je to veľmi príjemná road-movie. Smutno-veselá s výbornými hláškami, skvelou hudbou a Craig ako Trevor bol fantastický. Len si to tak pekne plynulo a ja som mala tuším na tvári stále ľahúčky úsmev. Odporúčam! ()

tomo41

Užasná prvá polovica úplne zabitá ultra dementnou druhou polkou snímku. Úvod je vtipný, s nadhľadom a veľmi dobre ubieha. Všetko sa to začne kaziť krátko na to, ako naše hlavné postavy vyrazia na roadtrip. Motivácie prechádzajú z čudných do debilných, vtipné momenty sa už len opakujú a tvorcom úplne došla fantázia. A za ten priblbý záver treba fackovať. ()

• Keď sa Ben (Paul Rudd) zhovára s otcom Dot (Bobby Cannavale), spomenie, že Trevorovo ochorenie postihuje 1 z 3500 mužov. Údaj odkazuje na to, prečo sa Trevor (Craig Roberts) pýta ľudí, aby si vybrali číslo medzi 1 až 3500. V podstate uvádza štatistiku svojho ochorenia. (nirvana91)
  • Natáčanie filmu trvalo 26 dní. (nirvana91)