D zaka no satsujin jiken

• Japonsko D坂の殺人事件 (viac)
Mysteriózny
Japonsko, 2015, 114 min

Krumphanzl

Na tenhle film jsem se těšil, nenazval bych ho mysteriózním ale spíš sexuálně poetickým. Je zvláštní, že o každém filmu snadno napíšu spoustu řádků, ale v případě tohoto nějak nenacházím ta správná slova. Ten film mne zasáhl svoji atmosférou a způsobem vyprávění. Poetický thriller, SM romantika, temné melodrama. Láska, vražda, posedlost, tajemství, ....... od všeho špatka a je z toho chutná porce filmové podívané. Film jako takový, kdyby byl natočen špatně, by toho asi moc nepřinesl. Ale tenhle film ač nijak obsahově originální není překvapuje svým zpracováním. Pro někoho to bude nepochybně odpad si myslím. Není to nijak atraktivní film. Ale kdo má rád atmosferické, klidné, tiché vyprávění příběhu, tohle ho uspokojí. Pro mne je to kombinace toho co ve filmovém světě mám rád. Kimono a svazané bělostné tělo Japonské ženy je za hvězdu navíc. Plný počet nedám a tenhle film si možná 4 hvězdy nezaslouží ale pokud se Vám zadaří film sledovat se svoji drahou polovičkou a vezmete ho jako sexuální předehru, tak 4 hvězdy jsou na místě. Skutečně složitý úkol ohodnotit toto filmové dílo spravedlivě. Ale je to moje hodnocení a tak naslouchám svému subjektivnímu pocitu a dávám tomuto dílu 4 hvězdy. Představitelka ženy, kolem které se to všechno točí je opravdu okouzlující. ()