Rány slovem

(študentský film)
  • USA Word Punches (festivalový názov)
Krátkometrážny / Dokumentárny / Hudobný
Česko, 2015, 13 min

Portrétní hudební dokument o Adamu Svatošovi, zakládajícím členovi skupin Chaozz a Prago Union. (oficiálny text distribútora)

Shogin

Za mě musím říct, že je obrovská škoda, že tvůrci nevytvořili celovečerní dokument, protože potenciál na to byl. Pokud bylo záměrem natočit dokument pro lidi, kteří se s tvorbou Adama Svatoše dosud víc neseznámili, pak je to v pořádku, ale fanoušek se nedozví nic nového. Co se týče zpracování, tak chválím rozhodně kameru a celkové provedení, je vidět, že si autor dal záležet. ()

cubiczech

Mohlo jít víc do šířky (nevíme jaký potíže třeba provázely tvorbu jednotlivejch desek nebo podobný informace), takhle to funguje spíše jako krátký segment do kulturního zpravodajství na ČT. Je to spíš video adaptace rozhovoru z tištěnýho média. Ale to co mi bylo v tom čase sděleno bylo dobře natočený a sestříhaný.... ()

Ainy

Tak jako jo, no. Je vidět, že jste se, kluci, snažili. Nicméně se omlouvám, ale vydržela jsem to cca do půlky. Počítá se to? Ona totiž konkrétně tahle muzika není vůbec, ale vůbec můj šálek houbičkového čaje. Vložené hudební ukázky jsem musela přeskakovat až jsem nakonec zjistila, že mě životní příběh pana Adama Svatoše ani trochu nezajímá (nic proti němu, fakticky). Pokud bych měla hodnotit pouze formu natočeného dokumentu, musím přivřít obě oči, zatnout všechny prsty na nohou a snažit se zapomenout, jak hodně moc mě to téma nebavilo. ()

Sattiens

Těžko říct, jak tohle dílo hodnotit. Chaozz jsem poslouchal od jejich začátků až po rozpad a doufal jsem, že se tady o Adamovi dozvim něco víc, než jen to, co už bylo řečeno v mnoha jiných rozhovorech. Mohlo se tu například mluvit o vzniku Chaozzu (na netu to je ale tady ne) nebo o Dephových projektech jako 3D, Já nejsem rapper a Rigor Mortiz. O tom, že se do Chaozzu, pro který ke konci psal texty hlavně Adam, a většina interpretů se do nich navážela, kvůli tomu, že jsou komerční tu taky neni ani zmínka. Nehledě na to, že Kato tvoří reklamní slogany a vytvořil text k filmu Terkel má problém nebo reklamě na Think Big. Tu jednu hvězdičku dám, jen za něj, autoři si to nezaslouží! ()