Louie Psihoyos, tvůrce oscarového filmu "Zátoka", je zpět s novým přelomovým dokumentem "Zastavte vymírání". V tomto novém pořadu se Psihoyos a jeho tým aktivistů pokusí odhalit dvě hlavní hrozby, které ohrožují divokou zvěř po celé planetě. Za prvé je to mezinárodní obchod s divokými zvířaty a podvodné léky a přípravky, které jsou prodávány veřejnosti na úkor zvířat, jež na této planetě žijí už miliony let. Druhá hrozba se nachází všude kolem nás. Jsou to skryté emise uhlíku a překyselené oceány, které zabíjí živé organismy. Díky nejmodernějším technologiím odhalíme, že velké ropné společnosti nechtějí, aby se o těchto skutečnostech vědělo. Psihoyos se nám pokusí ukázat, jaký dopad má naše chování na planetu a co je potřeba udělat, abychom zajistili vzkvétání našeho světa pro budoucí generace. (Animal Planet)

whack

Jeden z najsilnejších dokumentov čo som kedy videl. Je tam plno brutálnych scénok, ale tá s vtákom ktorý spieva pre svoju potenciálnu družku, ktorá neexistuje, lebo je posledný, ma definitívne dostala. Spev posledného vtáka. Hrôza. Zimomriavky. Tie zábery, čo púšťali z projektilu na tie budovy... sila. Ľudia sa zastavia, zhrozia, niektorým vypadne slzička, potom sa zoberú, idú domov a všetko je po starom. Pýtate sa "A čo majú akože robiť?!" Nežerte mäso, preboha! Väčšina z týchto druhov, čo vymiera, žije v horiacich pralesoch, ktoré podpaľujú rančeri a farmári, aby mohli vzniknúť ďalšie pastviny a polia na pestovanie kŕmnych plodín pre hospodárske zvieratá. Taktiež sa môžte zapojiť k rôznym neziskovkám alebo aspoň podporiť ich kampane. ()

klukluka

Režisérova Zátoka pro mě společně s Cowspiracy představují dvojici naprosto objevných, zásadních a nezapomenutelných dokumentů. Z těch jsem si doslova sedl na prdel a v hlavě mi rezonují už roky. Do delfinária se nechystám a z kraviček na pastvě se mi oči nemlží, spíš se mi při tom pohledu otevírá kudla v kapse. Zastavte vymírání už na mě tak silně nepůsobí. Je to více méně opakování téhož. Pozitivum vidím v tom, že je to současně i připomínka, že se nic nemění. A to vnímám jako osobní problém. Proč se mám u podobných filmů trápit, když nevedou k nápravě? Když není politická vůle tyto negativní jevy odstraňovat. Pět hvězd nedávám za famózní filmový zážitek (špatné to ale rozhodně nebylo), nýbrž proto, aby podobné filmy vidělo co nejvíc lidí- a mnozí si stejně jako já pouští filmy s vysokým bodovým hodnocením. Jsem přesvědčen o tom, že nestačí, abychom se nad sebou zamýšleli jako jednotlivci. To už je dnes málo. Někdo “tam nahoře”, hodně moc nahoře nám k tomu musí dát noty. Chce to politickou vůli největších ekonomik a nejmocnějších institucí světa. Pak mají lidstvo a někteří ohrožení živočichové možná ještě šanci. ()

easaque

-5* nezbývá mi než podpořit 5 hvězdičkami další film režisérské dvojice P&D zabývající se ochranou životního prostředí. Stejně jako u filmu Zátoka se týká opět mořskými živočichy a názorně ukazuje jak člověk tento ekosystém ničí a jaké to má následky. Nejen že proti tomu bojuje, ale opět navrhuje i smysluplná řešení nápravy. A i když se nás toto téma přímo nedotýká, je myslím dobré vědět, co se děje a být na pozoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

kaylin

Hodně zajímavý dokument, na který by se měl podívat každý, kterému není tenhle svět ukradený. Je to emotivní a dokáže s vámi pohnout, jak jsou lidé tupí a jak ničí svět opravdu jen pro peníze, pro nic jiného. Dobrý způsob, jak to lidem ukázat. Ale teda musím říct, že titulková píseň v závěru mi skoro celý dojem zkazila. Hnusně tklivé. ()

Wiikii

Udělat z lidstva příčinu šestého masového vymírání je extrémě přehnané. A tento dokument přehání v mnohém, pomale 2/3 informací jsou nějakým způsobem (více či méně) poupraveny tak, aby zaujaly diváka a předali mu jejich představu o evoluci a životě kolem nás. Naštěstí nic není tak horké jak se snaží zde ukázat. ... Ale také to nemění nic na tom, že 1/3 informací je znepokojivá pravda a mělo by se něco dělat. .. Leč na masové vymírání je i člověk krátký a pokud se opravdu začne dít, tak k tomu bude zapotřebí vulkány, zemětřesení, meteorit, extrémní změna klimatu, výbuch supernovy, atd... .. (P.S.: S tou kamerou co "vidí" oxyd uhličitý si dělají srandu, ne?! :D) .... HODNOCENÍ: 33,3% (2*) ()

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (viac)