Kuneš má sbaleno. Zdá se, že v kraji ho nemůže zdržet vůbec nic. Ale když se v ohrožení ocitne jeho dcera Johana, stává se z něj skutečný Rapl. Spolu s Lupínkem musí využít všech zákonných i nezákonných prostředků k její záchraně. (Česká televize)

arcticsky

Všechny díly Rapla jsem hodnotil nadprůměrně - jen u toho posledního jsem měl nutkání dát méně. "Přepadení" depozita s 30 kily perníku a jeho vyhodnocení GIBSem (Vaculík) mě dostalo do kolen...smíchy. A taky těch 400 litrů, které tak lehce vytáhl "farář" Vyorálek z oné vykutálené ředitelky. Prostě kovbojka, no...ale zábavná a efektní. ()

Ozzy2 odpad!

Tak to je škoda! dvojka bude bez Kuneše,který dostal laso do S.W.A.T.Ten bude rozpuštěn a Kuneš bude v této jednotce sám...protože za několik hodin osvobodit rukojmí a zlikvidovat jugoslávskou drogovou mafii by nezvládl ani Rambo s Terminátorem a navrch s Chuckem Norrisem. Kágébák bude svatořečen, protože v sedě na stole, stále ve stejném ošuntělém svetříku podržel šéfa ve funkci..vždyť se nic nestalo, za bráchu nikdo nemůže:)) No a Mácha také odchází..jde dělat au-pair do Anglie, protože se kromě žraní a prozrazování tajných informací v médiích k ničemu jinému nehodí, kdežto o dcerku šéfa Jáchymovské mordparty Lupínka se postaral úžasně.:)) Mimochodem-Lupínek fakt borec!!!!Zatímco Rohan s Kunešem likvidují podsvětí, on si vyřizuje za pomocí kněze-finančního poradce v klídku soukromé záležitosti.Ten podraz na podvodnici byl fakt originální:)))Jsem rád, že jsem to dokoukal, nikdy jsem se u žádné "krimi" tolik nenasmál.A za ten happy end na všech frontách, který by nesesmolili ani v Hollywoodu dávám pět hvězd!!!!Všechno dobře dopadlo, oběť je jen prst bývalé alkoholičky, šeredné paní Rohanové.Té měli snad raději uříznout hlavu, ošklivější hereču u nás snad ani nemáme.Sbohem a už nikdy více!! ()

SOLOM.

„Zazvonil zvonec a jedné pohádky je konec“…A nebo ne? Nakonec to v rámci možností vcelku dobře dopadlo a to nejen díky KGBákovi…Kuneš a Rohan to vzali do vlastních rukou a akce z říše scénáristových snů byla na světě. Co na tom, že realita by byla dost odlišná. Poslední díl první série se nesl v duchu většiny ostatních – tudíž průměrné podívané. Tak uvidíme, co přinese ta druhá… ()

Jara.Cimrman.jr

"Tak konec hry. Tohle je válka." Rohan s Kunešem ve válce proti drogové mafii a GIBsu mě bavili. Sice to žádní ukrutní bouchači nejsou, ale postavili se tomu čelem a toho si cením. Taky slyšet Katapulty z gramofonové desky ve mně vyvolalo hezké vzpomínky. A pokud někdo stále odmítá milionové majetky z dědictví po Lukasi Rohanovi, tak mám jisté podezření, že to byl můj otec, strýc nebo bratr a cítím povinnost se o ty pozemky, domy a auta postarat. ()

v.indruchova

Tenhle díl se povedl, když porovnávám dosavadní díly. I slepice je tam kde má být a funguje to dobrě. A aspon to vidíte že na každého jednou dojde. Ať říká kdo chce co chce, někdy to potřebuje jen čas. "STBák" se ukáže, a přemýšlím jestli má VAculík taky tik v tom oku, nebo si našel pro postavu specifický znak, jestli by to tak bylo tak klobouček pane. Dnes mě ta mezinárodní spiš německá spolupráce sedí. Krajina je užasná a atmosféra parádní. Holka je bojovnice to zahrála dobře. Lupínek je konečně požádnej Lupen, a proto jeho manželka k němu může opět vzhlížet. A už jí snad přejde ta krize středního věku. Obrovské odhalení které jsem už tušila, ale potvrzení je taky fajn. Tahle parta se k vám prokousává dlouho, ale v posledních dílech když vydržíte, tak se k vám nejspíše prokouše/ nebo taky prostřílí. Pro mě skoro horror se střílením vysoké. ()

• Rohan (Alexej Pyško) poslouchá píseň z roku 1979 „Jsou špatný dny“ od skupiny Katapult. (sator)
  • Nadporučík Lupínek si (Lukáš Příkazký) při vracení peněz lichváři neřekl o směnku, takže by to bylo jakoby nezaplatil. (sator)
  • Natáčelo se v Dolním Litvínově, elektrárně Mělník, Březové, bývalém dole František Josef na Kladně -Dubí, Jáchymově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)