Zaklínač - Série 3 (2023) (séria)

Každý má nějaké úmysly, jenže pak dostane do zubů (S03E06)

(epizóda)
  • USA Everybody Has a Plan 'til They Get Punched in the Face (viac)

Hon na Ciri vrcholí a sněm znesvětí zrada a krveprolití. Přetvářka jde stranou, každý ví, proti komu stojí, a nic už nebude jako dřív. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Geralta a Yen od nežností vyruší zrada Redanu a Preniknutie Nilfrgardu do Aretuzi. Strhne sa obrovský boj v ktorom je množstvo strát na oboch stranách. Zrada Tisainho milenca ju privedie do šialenstva a zničí všetko čo milovala. Geralt zvedie finálny súboj s Gildeforcom. Ciry je opäť priťahovaná silou obrovského monolitu. Prevedenie: Aj by to bolo dobré ak by človek nepoznal predlohu a ak by v tom neboli scenáristické diery jak na ementále. Ak ale vezmeme do úvahu do akých sračiek táto séria smeruje, tak tento diel je absolútny nadpriemer. Asi by som to síce takouto bitkou ukončil ale evidentne majú tvorcovia ešte veľa vecí v rukáve alebo aj nie. 70% ()

warrenur

Prvych 5 uvolnenych dielov novej serie Zaklinaca vacsinu divakov pekne sklamalo. Tento diel mal zrejme vykomenzovat doterajsiu mdlost a scenaristicke "preslapovanie". A ano, akciou je poriadne natlacena a sermuje, striela sa kuzli co-to-da. :) Napriek tomu je to to jedine, k comu sa da pozitivne vyjadrit, kedze ohladom Ciri, ci v "osudovych" rozhovoroch Yen k nej je to chabe. Slabsi priemer. ()

molcan2

Špeciálne efekty sú skvelé, kostýmy nádherné, vizuálna stránka je úžasná! Herci robili čo mohli, ale spôsob, akým je príbeh podaný... aj keď som nepoznal predlohu, pripadalo mi to nútené... pripadalo mi to ako "aha, musíme tam dať túto scénu! A túto scénu a túto scénu! Ó áno tak dobre, dajme aj túto scénu!!!"... scenáristi sa viac starali o scény, ktoré chceli ukázať, ako o rozprávanie plnohodnotného príbehu aj mimo predlohy. Nútený... otrepaný... až krkolomný... príbeh nie je poriadne prepletený... odhalenia postáv sú strašné... Ja neviem... Aj tak som si však po ceste prešiel facepalmami. ()

kenkaku

Konečně se něco děje a místo trapného pletichaření, se (konečně) každá svině odkopala a může dojít na starou dobrou rubanici. Sice mi teda přišlo, že kouzelníci jsou nějak neschopný, ale asi to bylo potřeba (aby to bylo jakože napínavý). Co mě ale vytočilo, je zcela debilní/nelogické jednání některých postav. I tak zdaleka nejlepší epizoda řady. ()

Lenka.Vilka

Mohlo to být dobré. Mohlo. Nebylo úplně. Teda bylo, ale ke konci mě díl už lehce štval. Závěrečná akce byla fajn. Ale když už po padesátý koukáte na postavy, který se neustále vracejí tam a zpátky, přičemž zdolávají vzdálenosti několika kilometrů za pár minut (soudě dle prostřiženého děje na druhé straně), začne to štvát. Je to fikce, děje se to, ale mám své hranice. A hranice tohohle prvku byly překonáný násobně. ()