Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

TheDarKnig

Mám určité výhrady k technické stránce (nasvícení a CGI v některých scénách není zrovna prvotřídní, čas od času to taky vypadá levněji než bych si přál) a dějová linie v Cintře mi přišla trochu uspěchaná, kvůli čemu asi úplně nefungovala po dramatické i emoční stránce, ale jinak je to hodně dobrý start. Uvedení do světa je provedeno nenásilně a hezky postupně skrze dobře napsané dialogy, prostředí městečka má správně smrdutý a špinavý vzhled, herci v čele s Henrym hrají bezchybně a nechvalný zaklínač zabijí škaredě. Závěrečná scéna na tržišti je odpudivá, brutální a dokonalá. Adaptace Menšího zla zpracována na jedničku, povedlo se hned v úvodu správně představit morální dilemata a šedivost tohoto světa. 8/10 ()

Eliott

Výborný start ihned vtáhne diváka do děje. Henry Cavil stvárňuje svoji roli dokonale a moc se mi líbilo jak to na závěr natře skupině zbrojnošů, což je dost možná nejlépe zpracovaná bojová scéna vůbec. Bitva v Cintře působila bohužel trochu uspěchaně a stejně tak přípravy na ni, ale hlavní postavy si mě hned získaly, i přes to, že hned umřely. Jinak asi nemám výhrady. ()

Necrotongue

Zase se mi potvrdilo, že čím větší mám očekávání, tím horšího díla se dočkám. Viděl jsem trailer k seriálu a čekal jsem naprostou příšernost, ale první epizoda mě vcelku mile překvapila. Vážně jsou herecké kvóty dobrým nápadem? Vždycky, když se objevil v záběru ten černoch v brnění, chechtal jsem se jako blázen, což úplně pokazilo dramatický nádech některých scén. ()

Untentrauer

Hned na první pohled mi Henry Cavill nesedl. Postavou se na to hodí, ale obličejem ne, je moc měkký, málo zamračený a hrubý. Sérii Zaklínače moc dobře znám a to jak z knížek, tak z her, proto jsem velmi kritický. Knížky jsou skvělé a hry přímo fantastické, takže od tvůrců seriálu očekávám, že se toho budou držet a vytvoří další fantastické dílo, které proslaví Geralta z Rivie. Nilfgaard a jeho tisíckrát propíraná příšerná zbroj - absolutní zklamání...Čekal jsem od prvního dílu ukázku našlapanosti a krutosti. Akční scény jsou dobře udělané a jsou takové, jaké mají být, ale prostředí se mi moc nelíbilo, nevím jak to vyjádřit, ale čekal jsem víc od Blavikenu a od dobývání Cyntry apod. Bylo to chudé občas laciné, jako by se báli ukázat víc ze světa Zaklínače. Myšilov je příšernej, Ciri zatím ujde - uvidíme až se otrká. Hudba je celkem fajn. Stojí za to dát tomu asi šanci a uvidíme. Ale první díl rozhodně nepokračuje v nastavené laťce.... ()

Colby Sawyer

Chtěl jsem Zaklínači od Netflixu dát upřímnou šanci a neuvrhnout se do kolotoče porovnáváni a poukazováni na rozdíly. Přesto si nějake poznámky neodpustím. Hlavně mě irituje fakt, že Geraltova linka se v knihách udála dlouho předtím, než se Ciri vůbec narodila. Navíc fakt, že se začína Lesser Evil, čímž se ukazuje, že na chronologii světa se bude dost kašlat a potvrzuje to, že holt nepůjde o žádnou adaptaci knih, nýbrž o velmi volnou inspiraci. Geraltova linka je zjednodušená, zrychlená a osekaná o děj i postavy, ale drží si dobrou atmosféru i hlavní motivy povídky. Navíc boj byl natočený vážně povedeně. Za to linka Ciri byla hrozná bída. I bez porovnáváni s knihami se jedná o jednoduchou a rádoby vyhrocenou událost, kde herecké výkony jsou při nejlepším průměrné a emoce či drama zde vyloženě chybí. No start to není nejhorší, ale k chválení je tam toho příliš málo. ()

• Geralt (Henry Cavill) oplývá schopností sesílat tzv. „znamení“, z nichž jsme v díle mohli vidět Aard (odražení nepřátel) či Axii (uklidňující znamení). (NiWi)
  • Spolu s Renfrii byla přeobsazena celá její banda, kde původní herce nahradili profesionální kaskadéři. Až na postavu Nohorna (Packy Lee). (Geralt z Rivie)