Max je ve smrtelném nebezpečí a dochází jí čas. Jeden z pacientů léčebny Pennhurst má návštěvu. Hopper se v Rusku činí, až se z něj kouří. (Netflix)

ALIENka_

Jakkoliv se mi tahle epizoda líbí, zároveň s ní mám hrozně moc problémů. Tak snad abych začala tím dobrým. Lucasova sestra už mě kupodivu tolik nesere a začínám ji mít docela ráda. Nevím, čím to je, že mi teď přijde sympatická (možná, protože tam není tak často jako ve trojce a tvůrci se ji konečně naučili používat). ¯\_(ツ)_/¯ Sadie příběh je skvělej, tu holku jsem si fakt oblíbila a jsem ráda, že jí dali hlubší příběh a smrt Billyho neodbyli. Kámoš Jonathana je největší pohodář. A takový vlasy bych taky chtěla mít. Stejně jako Robin s Nancy, který spolu mají úžasnou chemii, a jejich rozhovor ve stylu Mlčení jehňátek byl zatraceně dobře udělanej! Zradu ruskýho překupníka jsem opravdu nečekala a překvapení cením, stejně jako Mika a Willa, který si konečně pořádně promluvili a všechno mezi sebou urovnali. Tak a teď k výhradám. Útěk Hoppera byl prostě jeden velkej plot armor, on má doslova nohu namaděru, ale skáče ze střech, jezdí na skútru, zabíjí kdekoho a běhá jako dvacetiletej. Mohli byste argumentovat adrenalinem, ale pochybuju, že by vám díky němu srostly kosti. Navíc strávil dost času v gulagu, což se na člověku taky podepíše, adrenalin neadrenalin. Přestřelka v domě působí sice hezky, ale že by jeden agent sejmul tolik vojáků se mi zdá krapítek přestřelený. Útěk Max je sice pěknej na pohled, ale toho plot armoru je tam na můj vkus taky trochu moc. Když vím, že se tvůrci bojí zabíjet důležitější postavy, tak mě žádná hrozba smrti nijak nerozhodí. Doufám, že se toho přestanou bát, byla by to škoda. Hodnocení: kde se vzali ty lidi z laborky? On tam má ten vědec ještě nějaký slovo? Já myslela, že ho vyhodili/10 ()

Forrestovi

Začátek 4. série (první 3 díly) byl lehce nadprůměrný. Líbilo se mi zachování všeho "starého" - postavy, dialogy, sarkasmy, hororové scény.. ale nic moc se nedělo. Šťávu těmto dílům dávala jen nová dimenze "krvavého masakru".  Tento čtvrtý díl byl ale naprostá bomba! Strhující závěr spojený s mojí velmi oblíbenou Kate Bush a její Running Up That Hill mě naprosto dostal. PS: ta píseň a pocity ze závěrečné scény mám v hlavě ještě den po shlédnutí. A myslím, že to bude trvat dlouho, než to něco přebije. Pokud nebude 5. epizoda lepší než tato čtvrtá :-) ()

kenkaku

Tohle, že má být nejlepší epizoda? Co to vy pětihvězdičkáři hulíte? To, že je to stále užvaněný vrchol nudy (jen ten úmorný a nekonečný monolog na hřbitově byl za mínus jednu hvězdičku), už mě ani nepřekvapuje. To, že celá linka s Hopperem - jedna velká zbytečná debilita (jasně, on uteče naboso), je opravdu jen k zasmání. Ale to přiznané vykrádání Elm street obsazením Roberta Englunda je doslova už k pláči. ()

Metuje

Už mě nebaví, jak vždycky všechno skončí dobře, strašně moc si přeju, aby Hopper s Joyce opravdu zůstali na sibiři nebo aby někdo z nich umřel. Vždycky všichni všechno zachrání, takže je mi jasný, že se z toho dostanou, El se vrátí schopnosti, zabijou Vecnu a všechno bude zase růžový. Jak u toho může bejt někdo napnutej? Vždyť je jasný, že vždycky všechno dobře dopadne, takže ani nemá cenu se stresovat. ()

Sany33

Príbeh: Už nie je žiadnych pochýb o tom, že Mex je ďalšia Vecnovom zozname. Nancy a Robin v mega rozhovore v psychiatrickej liečebni, ktorý dosť veľa vecí vysvetľuje a v konečnom dôsledku dáma Mex šancu. Hopper to asi nebude mať také ľahké, ako by sa zo začiatku mohlo zdať. Prevedenie: Veľmi dobrá časť. Stále sa niečo deje a to niečo je celkom dych berúce. Ten rozhovor Nancy a Robin bola totálna vykrádačka "Mlčania jahniat" ale prekvapivo mi to vôbec nevadilo. Najviac si na seriále cením dobrú hudbu vhodne volenú. 90% ()

• Ve flashbackové scéně sjíždí chlapec skluzavku ve tvaru rakety. Stejná skluzavka se objevuje také ve filmu Nová noční můra (1994). (NiWi)
  • Scéna, ve které Nancy (Natalia Dyer) a Robin (Maya Hawke) procházejí v psychiatrické léčebně křídlem s nejvyšší ostrahou, je přímou referencí na film Mlčení jehňátek (1991), ve kterém hlavní postava Clarice Starling (Jodie Foster) prochází za podobné situace podobným zařízením, aby vyslechla sériového vraha Dr. Hannibala Lectera (Anthony Hopkins). (Modular)