Stranger Things - Season 4 (2022) (séria)

Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (S04E07)

(epizóda)
  • USA Chapter Seven: The Massacre at Hawkins Lab

Hopper se chystá na boj s monstrem. Dustin pitvá Vecnovy motivy a rozklíčuje zprávu z druhé strany. Jedenáctku posílí dávno zapadlá vzpomínka. (Netflix)

warrenur

Epizoda odpovedajuca povodnej premise a sice prelinaniu svetov s celkom prihodnym "twistom" a vysvetlenim povodu postav a takmer celeho pribehu 11ky. Hoci trochu prvoplanove a vodiace za rucicku, dalo sa na niecom pobavit. Zial moc prekvapeni sa nekona. "Divadelne predstavanie" v ruskom gulagu s demogorgonom som ocakaval velkolepejsie. ()

kenkaku

To přepínání mezi liniemi je ten nejdebilnější nápad co mohly vymyslet. Jediné co je “pravověrné Stranger things” je linie “bubák”. Máme tu propojení na první řadu (pecka) a dokonce i nostalgicky došlo na bicykly. Pokud by šlo jen o tohle, klidně dám plný počet. Bohužel se ale věnujeme také 11ce a to je opravdu nuda (tedy do odhalení Jedničky a na tu si počkám hodinu). Navíc je a hodně na vodě. Na 100% to nezapadá do toho co se stalo. No a pak Hopper… tam se sice něco děje, je to ale zoufale zbytečné. K hlavní lince to nijak nepomáhá. Jen další efektní zabíjení času. Přesto jde o pravděpodobně nejlepší epizodu. ()

drackula

Uf. No ako toto malé finále hodnotiť? Absolútna extratrieda. Zrod záporáka tak dokonalo prešpekulovaný a zároveň jasný, logický a prepájajúci momenty naprieč celým seriálom. Epizóda už má takmer 100 minút a napriek tomu to neskutočne šlape. Klobúk dole. Toto sa naozaj podarilo. 100% Netflix ()

MT_Y

Píšu zde, ale myšleno na 7 dílů... Spoiler - Kdo neviděl raději nečtěte - SPOILER - - - - > Měl jsem tu obsáhlejší text, ale po delším přemýšlení, trošku zkrátím. Ano, 4. Řada je bezesporu temnější, dospělejší atp. Na jednu stranu, ano je znát že je to opravdu vlastně lepší než předchozí série, nicméně... Jak jsem upozorňoval půjde o SPOILER takže opravdu necist dal (pakliže jste ještě neviděli) - - - > Vlastně ten point jak El otevřela bránu, se zde rozchází s tim co nám bylo nabídnuto v první sérii (on je opravdu rozdíl, mezi tím že brána vznikla díky tomu že rozprášila 001 nebo tím co nám nabízí první série) takových nejasností by tam bylo více, ale cajk. Dej se odehrává o půl roku později od posledního boje, nicméně bohužel na představitelích je znát že to natáčeli po dvou až třech letech. Nicméně opravdu vyzdvihuji celek jako povedený je dle mě lepší než třetí a možná i duha série. - Odhalená minulost El - Představena Susie a její rodina (trochu blázinec) - Více jsme zavítali do Upside Down - Živý papá - Uhádnout zaporaka neboli kdo to vlastně je po určitý chvíli není vůbec složité uhodnout (kdo to je a jeho propojení) - Erika oper na scéně - O čem budou následující poslední dva díly této série, není těžké uhádnout, ale i přesto se na poslední dva díly těším - Těším se pak na závěrečnou pátou sérii, kde tak jako ve hře člověk postupuje a bojuje se konečně bude bojovat s největším bosem, což i já si říkám jak ho proboha vlastně budou chtít porazit. Tak, když vynechám věci ve kterých si protireci, v některých i zásadních, tak potom 9/10 ()

Remivsremi

Skládání jednotlivých kousků do celkového obrazu. Je hezké vidět seriál, kde si tvůrci mohli promyslet děj skrz několik sezón a prezentovat nám výsledek své práce. Samotný postup mě ale tolik neuchvátil. Bylo to takové mdlé. Technicky precizní, až na pár CGI omlazovaček, ale unylé. Je zbytečné si u ST stěžovat na použitá schémata. Celá jeho DNA se nese v poctě doby a její popkultury. Přesto mě klasické postupy jako "přidej se na mou stranu" a "díky dobru porazím arcipadoucha" otravovaly. Dějově se taky nejedná o veledílo přepisující historii. Jedná se o nadprůměr, o tom žádná, ale když padne otázka, co pro vás bylo zásadní dílo na které bude ještě několik let vzpomínat, nebude má odpověď čtvrtá řada ST. Nic to nemění na to, že se těším na závěrečný dvojdíl. ()

• Eddie (Joseph Quinn) zmíní, že by na Steva (Joe Keery) byl hrdý i sám Ozzy, protože také kousl netopýra. Naráží tím na incident z roku 1982, kdy metalový zpěvák Ozzy Osbourne ukousl na pódiu hlavu živému netopýrovi s tím, že si myslel, že šlo o repliku. (Karlosik_4)