Oklamaný

• Slovensko Podvedený (viac)
USA, 2017, 93 min (Alternatívna 90 min)

Dusno, že sa dá krájať. Tak možno najlepšie charakterizovať atmosféru v izolovanej dievčenskej internátnej škole, kde sa znenazdajky objaví muž. Jediný široko ďaleko. Za múrmi izolovanej dievčenskej školy zúri americká občianska vojna, ale jej študentky a učitelky sa prebiehajúci konflikt snažia nebrať na vedomie až kým niekto nezaklope na dvere. Ťažko zraneného nepriateľského dôstojníka Johna McBurneyho (Colin Farrell) sa ujmú v akte kresťanského milosrdenstva, aby ho, hneď ako sa trochu postaví na nohy, vydali "svojim" vojakom ako vojnového zajatca. Lenže John si postupne omotá okolo prsta nielen mladučké študentky na čele s krásnou Aliciou (Elle Fanning), ale aj starú dievku učiteľku Edwin (Kirsten Dunst) a predovšetkým riaditeľku školy (Nicole Kidman). U všetkých sa vďaka nemu prebúdzajú emócie, ktoré ešte nikdy alebo už dlho nezažili. John si však neuvedomuje, že sa ocitol uprostred bojiska, ktoré je oveľa strašidelnejšie a ničivejšie než vojna prebiehajúca za múrmi školy. (CinemArt SK)

Big Bear

Když sever válčil s jihem a zem šla do války, a v polích místo bavlny teď rostou bodláky, ve stínu u silnice leží Farrell s boláky a od bran internátu odhání Nicole vojáky... Ne nechci film​ shazovat, byl celkem fajn, ale tak nějak se mi vybavily slavné ,,Buráky'' :-)... Zpracování bylo parádní. Jih USA, honosné sídlo coby internát na samotě kus od Richmondu a v něm několik žen a dívek. Venku válka, která se jich prakticky zatím dotkla jen z hlediska tenčících se zásob potravin. Jižanští muži respektují čest jižanských žen, ale i tak ředitelka minimalizuje jakýkoliv kontakt svých chráněnek s muži. Válka je válka a chtíč umí zaslepit oči i čestným a galantním. Situace v domě se však zcela změní, když se do domu dostane mladý, sympatický a těžce zraněný modrokabátník. Rozum si žádá jej vydat, ale křesťanská povinnost a snad i ona ženská potřeba opatrovat a ošetřovat rozhodne, že nepřítel zůstává v domě. Je léčen a nikdo z venku o něm neví. Péče jde vojákovi k duhu a ten se začne blíže seznamovat s ošetřovatelkami. Nejen těm starším není přítomnost desátníka lhostejná. Jsou už dlouho samy a už skoro zapomněly co je polibek či jen pouhé pohlazení ruky. Když nastane čas aby voják odešel, není si už ani sama ředitelka internátu jistá, zda to tak opravdu chce. Kdo to nechce určitě, je učitelka francouštiny, stará panna, která se do mladíka zamilovala. Ten však už rozehrál nebezpečnou milostnou hru i s jednou z nejstarších divek. Zdánlivě sladká budoucnost, která desátníkovi z pobytu v internátu jak kuně v kurníku kyne v ústrety se rázem změní v osudovou chybu... Dále nebudu spoilerovat. Je veliká škoda, že film úžasný ve své jednoduchosti a v podstatě banální zápletce nejde trochu více pod povrch. Myslím si, že to erotické dusno šlo ztvárnit mnohem dusněji s přihlédnutím k prostředí a k celkem zdlouhavě a solidně stavěného začátku filmu mi ten konec přijde takový moc useknutý... Jinak zpracování dokonalé. Interiéry internátu, exteriéry, samotné sídlo... K tomu opět skvostná Nicole, která nám na rozdíl od ostatních hereček nějak zapomněla stárnout a je stále k nakousnutí... Velká škoda nevyužitého potenciálu, to ale neznamená, že film nestojí za vidění! Tak rád bych dal za 4 šrapnely vyndané z nohy, ale bohužel, je to jen za 3 a kousíček.. * * * ()

kaylin

Sofia Coppola natočila vizuálně podmanivý film, kterému asi není moc co vytknout do stylizace, kostýmů a výpravy, čemuž ještě pomáhají herci, kteří svoje party zvládli skvěle, hlavně Kirsten mi tu přišla krásně v pozadí, taková skoro hloupá, což mi k ní nesedí, ale přitom to zvládla skvěle. U Nicole se tomu ani nedivím. ()

Morien odpad!

No teda, vůbec nechápu, co tím Sofia chtěla říct. Celý film působí jako debut nesebevědomého začátečníka, který neumí hercům vysvětlit, jaké emoce mají hnát film kupředu, a potom se bojí chtít záběry opakovat, protože by jim stejně nedokázal popsat, co chce, aby udělali znova a jinak. Prej že Nicole v jednom záběru vyzařuje pět emocí najednou. To sotva. Myslím si, že jsem docela vnímavý a empatický divák, a tady ani nejsem schopná pojmenovat, jaký byl ryze mechanický záměr - kdy to kdo měl myslet upřímně a kdy to "hrát", jaký level inteligence a všímavosti měly které postavy mít a podobně. A což teprve kdybych se pokoušela hledat nějaký přesah a čachrování pro potěchu diváka. Přijde mi absurdní a doslova neuvěřitelné, že za tohle dostala v Cannes cenu za režii. ()

silentname

Celkovo som s filmom spokojný. Má to nejaké problémy? Niečo by som našiel, ale rozoberme si najprv pozitívne stránky filmu. Vyzerá to veľmi dobre, výprava je skvelá, osvietenie filmu vynikajúce a rovnako aj hudba a hudobné časti, keď nám dievčatá hrajú na nástroje a spievajú. Colin Farrell sa do svojej role doslova vžil a podáva podľa mňa výborný výkon. A uvidíme aj jeho príjemnú a láskavú stránku, no súčasne aj tú druhú, nebezpečnú a desivú. A vie v oboch prípadoch budovať atmosféru. Oona Laurence ako Amy je vynikajúca. Toto je ďalšia skvelá rola, do ktorej bola obsadená a patrí medzi moje najobľúbenejšie postavy. Dobre sa na ňu pozerá a mám pocit, že svoju postavu predáva veľmi dobre. Ostatní sú podľa mňa tiež dobrí. Minimálne ako herci. Čo sa týka postáv, tak nemôžem povedať, že niektorým rozhodnutiam Edwin úplne rozumiem a napriek skvelému výkonu Elle Fanning, tak jej postava je pre mňa jemne otravná a má hlášky, kde som prevracal očami. No najväčším problémom filmu je podľa mňa jeho tempo. Jeho druhá a tretia tretina sú skvelé a dávajú tomu väčšieho ducha, no prvá časť je strašne rozvláčna a pomalá. A sediac v kine som mal z filmu pocit, že trval minimálne 2 hodiny, pričom to bolo 94 minút. A to nie je dobrý signál. Ako celok hodnotím film kladne a som s ním spokojný a myslím si, že stojí za to ho vidieť. Zvážte si pre a proti a rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B ()

Colby Sawyer

The Beguiled za líbivým mysteriózním trailerem schovává poměrně obyčejnou nudu. Ve filmu je hodně tma, takže část důležitých scén může divákovi uniknout. Snímek má sice jen 90 minut, přesto působí natahovaně. Děj je zkratkovitý, skáče se v něm do “stěžejních” bodů příběhu, takže zde zcela chybí nějaký kontinuálnější vývoj postav. Chvílemi jsem měl pocit, že mi pár scén z děje vypadlo, protože nedávalo smysl, jak se do oněch situacích postavy dostaly. Dialogy moc nepomáhají, občas jsou velice strojené a umělé, grandiózní herecké obsazení to nezachrání. Sem tam jsem si i smál tomu, jak hloupě to vlastně působí. Samotná premisa je zajímavá i lákavá, ale výsledné zpracování nezapůsobí a já si z filmu budu pamatovat asi jen to, že Colin Farrell vstoupil do stejného pokoje, který bych si vybral i já sám ;) ()

• Film bol natočený za 26 dní. (classic)
  • Strihačka filmu Sarah Flack robila zábery za pochodu, strihala už počas nakrúcania. (classic)

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Herec Colin Farrell, který se v posledních letech objevil v impozantním sledu filmů jako Vdovy, Oklamaný, Zabití posvátného jelena nebo Humr, se čerstvě připojil k obsazení chystané gangsterky Toff… (viac)

70. ročník MFF Cannes

70. ročník MFF Cannes

28.05.2017

Jubilejní 70. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes byl završen vyhlášením nositelů prestižních ocenění v neděli 28.5. Na festivalovém plakátu je letos vyobrazena herečka Claudia… (viac)