Philip trvá na tom, aby princ Charles nastoupil na jeho alma mater ve Skotsku, a vzpomíná na nesnáze, které tady zažil a které mu změnily život. (Netflix)

Alementina

Moc se mi líbí, jak postupně a pomalu je dávkováno a vysvětlováno chování členů rodiny, jejich komplikované vztahy způsobenou jistou absencí tradiční rodinné blízkosti ... cyhbějící mateřkost. Na konci ten moment, kdy Charles přijede po dlouhé době na prázdniny a při příjezdu nebeží za svojí matkou ... Porodila 4 děti, ale kolika z nich bych skutečnou milující matkou... ()

Remivsremi

Ach ty často komplikované vztahy mezi otcem a synem. Rodič ovlivňuje své dítě i v těch momentech, kdy to nepostřehne, anebo si to neuvědomí. Bravurní představení školních let Philipa, velmi osobitý pohled na stejné životní období Charlese a souboj mnohá elementů na tom, jak se má budoucí monarcha formovat. Scéna pohřbu mě uzemnila a vyvolala silné emoce. ()

denbrough

Nejlepsi dil celeho serialu. A ze bylo co prekonavat. Tohle je ale opravdu sila. Genialni momenty, a jak uz zde nekdo napsal - po technicke strance dechberouci. Totalni 1000% scena = pohreb.. Jako fakt celej dil NEUVERITELNEJ. Tohle je kvalita!!! Melo to timhle dilem cele skoncit, protoze v nejlepsim se ma prestat.. no jo.. ale hranice uz byly tolikrat posunuty....... ()

vydumnica

Tento diel ma až tak veľmi nebavil a miestami som sa nudila, ale seriál je určite aspoň 4hviezdičkový! Mohlo by vás zaujímať: (info z webu). Seriál retrospektívne ukazuje tragickú smrť sestry princa Philipa, ktorá bola vydatá za vysokopostavného nacistu. K nej skutočne došlo. Lietadlo, ktoré ju viezlo na svadbu do Londýna, v zlom počasí narazilo do komína v Belgicku a havarovalo. Pravda je aj to, že Philipova sestra v ôsmom mesiaci tehotenstva počas letu porodila. Medzi obeťami sa našli aj ostatky bábätka. Nie je však pravda, že zomreli preto, že Philip na internátnej škole udrel chlapca a dostal trest, a teda sestra musela ísť do Londýna. Ani to, že mu to vykričal otec na pohrebe. Philip skutočne kráčal na procesii v nemeckom meste Darmstadt, zatiaľ čo v oknách viali nacistické zástavy. Philip ako vnuk gréckeho kráľa sa narodil na ostrove Korfu, no vo veku rok a pol musela jeho rodina po zvrhnutí monarchie utiecť z krajiny. Chvíľu žili v Nemecku a Philipa poslali do internátnej školy do Škótska práve za vychovávateľom, ktorý nacistické Nemecko musel opustiť, pretože bol Žid. Philip aj v skutočnosti presadil, aby túto internátnu strednú školu navštevoval aj jeho syn Charles. ()

Kaka

Vzpomínkový díl. Phillip, Charles a jejich křehké pouto otce a syna. Flashbacky z dospívání Phillipa jako paralela k aktuálnímu dění ze světa Charlese. Pozitivní vzpomínání na těžkosti během studia vs aktuální teror a šikana. Jedinečná atmosféra odloučené školy ve Skotské divočině jako nejlepší způsob najít sám sebe. Nápadně to svojí pochmurnou atmosférou a stylem vedení dramaturgie připomíná první polovinu z Batman Begins. Chybí snad jen plnokrevník Hans Zimmer a velkolepé akční scény moderního světa fikce. Charles Begins. ()

• Mladý Filip odlétá z Německa do školy Gordonstone na palubě letadla Junkers Ju 52/ 3M. Stroj se začal sériově vyrábět v Německu v roce 1931, výroba byla ukončena ve Španělsku v roce 1952. Luftwaffe zpočátku používala letoun i v roli středního bombardéru (Legie Condor a při napadení Polska), později pro transportní účely a jako stroj pro přepravu výsadkářů. (Necrotongue)