Dobré místo

• USA The Good Place
TV spot
USA, (2016–2020), 19 h 46 min (Minutáž: 21–54 min)

Tvorcovia:

Michael Schur

Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, D'Arcy Carden, Jameela Jamil, Manny Jacinto, Marc Evan Jackson, Tiya Sircar, Ruman Kazi, Amy Okuda (viac)

Díky chybě se sebestředná Eleanor Shellstrop po smrti dostane na Dobré místo. Chce tu zůstat, takže se snaží stát se lepším člověkem. (Netflix)

TV spot

Handle

1. SÉRIE (70 %): Mega originální koncept, který mi však osobně nepřirostl k srdci okamžitě a tak mi první díly tahle podívaná přišla jako pouhá blbina na vypnutí mozku. The Good Place je ovšem chytřejší než by se mohlo na první dobrou zdát a jak šel čas, tak mě stále víc a víc zajímalo, kam se to celé bude posouvat. Scénář je opravdu výborný, vtipný a svěží.Kristen Bell navíc role až nevídaně sedla a i zbytek castu je hodně dobrý (třeba taková D'Arcy Carden v roli Janet mě fakt baví). Závěrečný díl navíc (mile) překvapil a jsem dost zvědavej, jak se tvůrci poperou s další řadou. // 2. SÉRIE (70 %): Díky opravdu skvělému twistu z posledního dílu první série měla 2. řada velmi zábavný rozjezd a první dva díly byly tak pro mě zatím vrcholem seriálu. Pak to šlo lehce dolů (ale nijak závratně), ale v poslední třetině to zase nabralo dost slušné tempo. Potěšilo mě, že scénář je schopen stále překvapovat a pokud zrovna ne, herci to jsou celé schopni i tak utáhnout. Kvalitativně je na tom 2. řada dost podobně jako ta první, takže rozhodně žádná sestupná tendence. // 3. SÉRIE (65 %): Místy opravdu můžete cítit, že tvůrcům prostě dochází dech a docela dost se seriál začíná opakovat. Naštěstí se i přesto několikrát dostavila invence a o žádný větší kvalitativní pád se tak nejedná. Ale první dvě řady jsou určitě lepší. // 4. SÉRIE (60 %): Trochu mě zamrzelo, že v závěrečné řadě už The Good Place nepřinesl absolutně nic nového (možná závěrečný díl je alespoň v rámci možností docela uspokojivý). Párkrát jsem se i vyloženě nudil a jestli se třetí řadě vytýkalo, že je to stále jedno a to samé dokola, tak tady to bohužel platí dvojnásob. Slaboulinké 4 hvězdy ale seriálu nechám už jen za svou osobitost. ()

lukasch

"Peklo je tam, kde podávají pizzu s ananasem, hrajou Limp Bizkit a kde končí všichni filosofové." Výborný a chytrý seriál, který staví na jemném humoru a který předkládá i hodně otázek k zamyšlení. Z jednohubky, kterou jsem zkusil na Netflixu, se rychle stala srdeční záležitost. PS: Je tam jeden pěkný odkaz na Teda Danson a seriál Cheers. :) ()

Adam_Musil

The Good Place je příjemná, neotřelá a především kvalitní oddechovka se zajímavými zvraty na konci jednotlivých sérií. Seriál je nicméně na můj vkus místy příliš utahaný a jeho příběh zbytečně rozčleňovaný do dílčích normovaných epizod, proto, ale i z jiných důvodů je obtížné udělit mu objektivní hodnocení. Některé momenty je navíc třeba brát i s velkou rezervou a vnímat je spíše jako satelity doprovázející příběh. ()

fabecc1222

Dobré místo není žádná velká juchanda, u které se budete non-stop válet smíchy, ale spíše klasická odreagovačka, u které se dá vcelku slušně vypnout. Samotný koncept a námět nabízí asi více, než z toho dokázali tvůrci vymáčknout, a postupem času se i ukazuje, že samotní tvůrci vlastně moc nápadů nemají, a začínají se točit dost v kruhu. Příběh je postaven okolo určitého základního stereotypu postav, které se v sitcomech objevují, takže ani v tomto ohledu nečekejte nic světoborného. Každopádně Dobré místo vás určitě nikterak neurazí, a ani si neřeknete, že jeho sledování je ztráta času. A Janet je kudla pecková a roztomilá ženská (stroj / entita) ()

Mimomisu

Zabavna jednohubka, ktere jsem mel chut za finale pridat (mam chut spoilerovat a prirovnavat...) jeste hvezdicku navic, ale pockam na druhou serii, jak se s tim poperou. EDIT: Tak to prvotni nadseni se s kazdou serii stupnovalo a i kdyz to na uplne cistych pet neni, tak musim kvitovat, ze tvurce serialu Michael Schur si udrzel tempo a vizi a neprotahoval to do umoru. Naopak, samotny zaver se moc povedl. Urcite jedna z tech chytrejsich komedii se skvelymi postavami, originalnim pristupem a nadhledem. ()

• Chidi si požičiava knihy v knižnici a v jednom momente ukáže životopis človeka "Tay Zonday: Čokoládová kniha". Tay Zonday je hudobník, ktorý v roku 2007 nahral pieseň "Chocolate Rain" a táto sa stala hitom na YouTube. (petiar)
  • V epizóde sa objaví postava hlavného účtovníka. V ruke drží šálku s nápisom Existence's Best Boss, čo je referencia na šálku World's Best Boss postavy Michaella Scotta z americkej verzie seriálu Kancl (od r. 2005). Hlavného účtovníka hrá Stephen Merchant, ktorý spoločne s Rickym Gervaisom vytvoril britský originál. (petiar)
  • Mrazený jogurt, ktorý herci jedia, je v skutočnosti zemiaková kaša. (chesterko)

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019