Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je manželka charizmatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer) na plný úväzok. Je ňou ale len dovtedy, kým ju na prahu štyridsiatky roztomilým a korektným spôsobom nepožiada o rozvod. Keď nový život, tak s celou parádou! Eliška sa rozhodne začat od nuly ako učiteľka v malej stredočeskej dedinke. Svojrázny a hyperaktívny starosta (Miroslav Táborský) nasťahuje Elišku do jedného domu s grobianskym Božíčkom (Ondřej Vetchý), ktorý vďaka svojim vlastným nemilým skúsenostiam s „ženskými navždy skoncoval". Jeho zádrapčivosť a hulvátstvo môže tromfnúť snáď len jeho povolanie – Božíček pracuje v dedine ako hrobár. Eliška má momentálne tiež chlapov akurát dosť, takže si rozhodne po nose brnkať nenechá... (CinemArt SK)

rikitiki

Když on je z vesnice, tak musí být rázovitý křupan, co doma chodí po umyté podlaze v botách obalených hlínou. Když je ona z města, tak je totální neschopa, která papírové letadélko lakuje lakem na nehty. A vesnice? Co obyvatel, to figurka. Kdyby to bylo v lehce nadsazeném duchu, o což se zjevně film pokouší, tak by to mohlo být i vtipné. Kdyby každá z těch stereotypizovaných postav nebyla stokrát viděné a odněkud stokrát okopírované klišé. ___ Vyzněním je to spíš snímek pro děti, ale ne námětem, takže nevím, pro koho byl natočený. ()

Big Bear

Česká komedie je v krizi, to mi nikdo nevymluví. Sice se sem tam něco blýskne, jedná se však o mušky jenom zlaté v houfech hnusných masařek. A tak si říkám, že jak tak čtu nadšené místní komentáře, často od CSFD přátel, že je tomu opravdu tak. Bezva ženská na krku není totiž kdo ví co. Je to průměrná, ba možná podprůměrná komedie, která však díky tomu, že ty ostatní jsou strašné donutí diváka přimhouřit tu jedno tu dokonce obě oči. Zápletka je klasická a viděná už mnohokrát. Moderní kočka z města (Hřebíčkové to pořád stále sluší) je okolnostmi donucena odstěhovat se na venkov, kde samozřejmě narazí nejen na svérázné místní lidičky, ale i na jiný způsob života na který není zvyklá. Aby toho pro ni nebylo málo, nastěhuje ji starosta do baráku k hodně nerudnému Vetchému. Jen dočasně. A právě toto dočasně je asi z celé komedie ta nejvtipnější část. Mezi Vetchým a Hřebíčkovou to občas pěkně jiskří a to jak z hlediska nevraživosti, tak z hlediska chtíče a tak tu o vtipné chvilky není nouze. Kdo mi s prostředím zcela splynul byl Miroslav Táborský, starostu oddaného své vísce a školičce, kterou založil jeho děda dal výborně. Ostatní jen tak přicmrndávají. Langmajer hraje či nehraje už několik let stejně, duo Tomicová - Malý bylo trapné. Znovu jsem se podivoval nad panem Malým. To je takový český Michael Madsen. Umí hrát skvěle ve skvostech, ale s klidem si střihne naprosto debilní roli v lecčemž.... ! Celkem hrůzný byl pan školní inspektor, kdy už míra trapnosti byla překročena solidně. Většina vtipů v této komediii je hodně jednoduchá a náročnější divák se občas kousne do rtu nad jejich ,,složitostí'' k pochopení. např. když hrdinka volá ze zápraží svého domku u hřbitova kamarádce a ta se ptá co sousedé, odpoví jí, že jsou to dobráci od kosti... Když umře stará Sýkorová, tak ve vsi si o ní lidé říkají, že natáhla brka... Je škoda, že Vetchý snad pod vlivem pobíhající krásky po zahradě jen v košilce a kalhotkách odhodil svoji hrobnickou drsnost a začal se chovat vlídněji. Ten obrat byl příliš rychlý a komedii uškodil. Ale abych jen nehaněl. Občas se zasmějete, na Hřebíčkovou a ty její kukuče se dobře kouká a pokud si odmyslíte, tu syntetickou vesnici (filmaři přibarvenou a aromatizovanou), pak to celkem v klidu zkouknete celé a to bez větších bolestí. A navíc a to je dnes velké plus jste minimálně otravováni product placementem !Dávám za tři pohřební věnce. * * * ()

D.Moore

Příjemná romantická komedie, svojí neotravností na tuzemské poměry doslova výjimečná. V hlavních rolích krásná Petra Hřebíčková a supersympatický Ondřej Vetchý, v dalších třeba Miroslav Táborský, jehož historku o podobě s pradědečkem se povedlo vypointovat tak, že jsem smíchy prskal. Děj sice překvapivý není ani trochu, ale dívá se na to dobře a mám radost, že je pořád ještě možné natočit film o lidech z vesnice a lidech z města, aniž by bylo nutno z jedněch nebo druhých dělat naprosté idioty. Za jsem dal čtvrtou hvězdičku. ()

dopitak

Takže pánové tvůrci, hned dvě boty v úvodu: tohle prostě není normální reakce ženský, která se dozví o nevěře a nemanželském dítěti, navíc to Petra zahrála fakt hrozně. A když už ji ty dvě buchty dovezly kamsi daleko od Prahy do vsi, nikdy by jí nevykoply na návsi a hned neodfrčely. Buď by zůstaly, protože by se prostě chtěly "podívat", a když už by snad přeci jen musely jet, zastavily by jí přímo před OÚ. Jinak ale docela dobrý, až na tu rychlou Božíčkovu přeměnu. Takže čtyři, protože to šlo docela slušně. Jo a Petře příště lepší malování, takhle vypadala hrozně. ()

Korbitch

Film začne vyloženě skvěle. První kontrast mezi ústředními postavami je fakt dobrej a to hovado, který tu Vetchý předvádí, mě vážně bavilo. To byl jeden aspekt, na kterým film stojí. Druhý je samozřejmě půvab Petry Hřebíčkové, která je tady, řekněme kulantně, nesmírně rozkošná. Jenže jak to tak bývá, obě postavy se do sebe zahledí a je po výbušných scénách. Sice k nim občas ještě dojde, ale logicky jich ubývá. Copak o to, to je všechno víceméně v pohodě. Jenže ke konci Vetchý nepřipomíná chlapa, který odhodil zášť vůči opačnému pohlaví, ale koktavýho Jirku Luňáka. Lepší 3. ()

• Jedním z pozůstalých, kteří se dohadují, kdo vykope hrob místo zraněného hrobníka, je scenárista a producent filmu Jiří Vejdělek. (Martin_L)
  • „Je to film o lásce, která lidem může pomoci. Zejména těm, kteří už nemají nebo ztratili chuť, odvahu a sílu věřit, že by jim ještě někdy mohlo být hezky. Díky šťastnému setkání dokážou prožít nejhezčí kus svého života a to v situaci, kdy už tomu ani jeden z nich nevěřil. Láska není abstraktní pojem. Je strašně mocná,“ prozradil Ondřej Vetchý o filmu. [Zdroj: cervenykoberec.cz] (SONY_)