American Horror Story - Apocalypse

(séria)
USA, 2018, 7 h 10 min (Minutáž: 38–55 min)

Kamera:

Gavin Kelly

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Kathy Bates, Evan Peters, Joan Collins, Adina Porter, Billy Eichner, Leslie Grossman, Emma Roberts, Cheyenne Jackson, Billie Lourd (viac)

Los Angeles sa ocitne v panike, keď sa začnú objavovať správy o tom, že mesto čoskoro zasiahne atómová bomba. Coco (Leslie Grossman) má to šťastie, že sa jej vďaka bohatému otcovi podarí dostať medzi vyvolených, ktorí majú rezervované miesto v záchrannom úkryte. Tu narazí na ďalšie osoby, ktoré prežili vypuknutie apokalypsy, ale ich boj o život sa ešte ani zďaleka nekončí. (Marceloo)

Kothy

Nová řada je docela zajímavá. Začátek je sice pomalejší, ale pak se to rozjede. Jak už název napovídá, jedná se o konec světa. Posledních pár lidí přežívá v podzemních bunkrech. Vše se změní, když do děje vstoupí čarodějnice. Děj je propojený s 1., 3. a 5. řadou, takže se podíváme na známá místa. Dost děje se odehrává v minulosti. Nakonec nešlo o nic převratného. Dokonce se tam i cestuje časem. Už by to mohli ukončit, dochází jim nápady... "Hail Satan!" ()

applause

Tahle série mě překvapila. Líbilo se mi, jak byla zpracována retrospektivně, že konec byl na začátku a následující děj vysvětlil vše, jak bylo. Konec dává otevřená dvířka další sérii. Líbil se mi návrat ke Covenu, tématu třetí série. A hlavně propojení s příběhem "Murder house" bylo geniální. Fanoušci AHS se konečně dozvěděli, jak to bylo s Tateem a Violet. Je to moje druhá oblíbená série. Doporučuji a těším se na další. ()

MikyAff

Komentář může obsahovat spoilery nebo náznaky děje. Prvních pár dílů Apocalypse vypadalo celkem nadějně a díky bohu máme zpátky klasickou úvodní znělku. Tvůrci vám hodí do podzemního bunkru pár postav, ke kterým si budujete postupně různé pocity a čekáte, co se s nimi bude dít. Najednou se karta naprosto obrání a máme tu Coven: Pokračování. Objevují se samé charaktery, které už známe. Což není špatně. Určitě ne. Ta nostalgie a vzpomínání na předchozí řady + dokončení několika věcí v Murder House, za které jsme tak vděční, je fakt super. Jenže těch odboček je tu tolik, že vás to naprosto oprostí od Apokalypsy, která měla svou atmosféru a sama o sobě byla dost zajímavá. Nebála bych se říct, že celá tahle série je vlastně recyklace herců a obzvláště pak Sarah Paulson. Navíc, když vždy vypadá stejně, jen má jiné vlasy, tak vás to pak trošku štve. Ještě štěstí, že je tak dobrá herečka. Kdo z těch našich AHS klasických herců vlastně není. Škoda i příliš okatého a vcelku jednoduše vyřešeného satanského problému s neskutečně blbým koncem dílu. Bylo to fajn příjemné a nostalgické, ale tvůrci to umí i líp. ()

Streeper

Opět se seriál vrátil do svých starých zaběhnutých kolejí, určitě za to může i návrat oblíbeného Covenu nebo Jessicy Lange, bože jak ta mi v tom seriálu chybí! Třeba jí díky této sezóně Ryan přemluví, aby se zase vrátila, protože nejen skvělé příběhy a stále se držící obsazení, ale i ona byla velkým tahounem AHS. ()

hansel97

Murphy se v hororovém žánru vrací k nejúspěšnějším řadám a konečně také s řadou velmi dobrou, po několika průměrnějších. Dost se to opírá o nostalgii v návratu oblíbených postav, ale má to skvělý komplexní příběh a dodává více prostoru postavám, kterého tolik neměly, stejně tak jako dává prostor novým skvělým postavám. Bohužel až příliš ohýbá vlastní pravidla. ()

• Tato série doposud propojuje nejvíce sérií návratem mnoha postav. Z Murder House (2011) se vracejí Billie Dean Howard, Tate Langdon, starší Michael Langdon, Moira O'Hara, Violet Harmon, Vivien Harmon, Ben Harmon, Rubber Man, Elizabeth Short, Beauregard Langdon, Constance Langdon a zdravotní sestra Gladys. Z třetí série Coven (2013) Cordelia Goode, Madison Montgomery, Myrtle Snow, Misty Day, Queenie, Nan, Stevie Nicks, Papa Legba, Nan a Zoe Benson. Z páté série Hotel (2015) se pak vrátila postava Jamese Marche. (hansel97)
  • Série se začala natáčet 16. června 2018. (Varan)
  • Písnička, která hraje při rvačce v kuchyni, je „Rose Colored Glasses“ od Johna Conleeho. Ve 27. minutě hraje z rádia „Baby I'm A Want You“ od Bread. Ke konci dílu pak hraje „She's A Rainbow“ od The Rolling Stones. (Duoscop)