Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Xmilden

Nápad dobrej, ale přiznejme si že David Ayer už v minulosti svých 5 minut slávy prožil. Will Smith hlavně zpočátku dokáže ještě podat nějakou tu zajímavější repliku "Předveď mi ksicht Orka, kterej prostě kurva zavře hubu, nekecá kraviny a prostě jede do práce... Jo, to je vono! To je vono! Tenhle ti jde!" Svět, který vlastně vychází z událostí Pána Prstenů několik stovek let poté, ovšem za jedno podívání určitě stojí. 50% ()

Fiftis

Snímka o počiatočnej nenávisti, prazvláštnym priateľstvom, vzájomnej nedôvere, ktorý razí motto - nesúďte podľa vzhľadu! Will Smith vnáša svoj špecifický humor a s Joelom Edgertonom sú perfektne zohratí. Smith sa do úlohy policajtov hodí, ten jeho chlapčenský zjav a nigga angličtina nikdy neomrzí. A ako rýdzo policajný film to bolo natočené, takže nejaké extravagantné blockbusterovské efekty a vôbec vymoženosti tu proste nie sú. Takými filmami náročný divák bude veľmi sklamaný. O zlý film sa však v žiadnom prípade nejedná. Naopak. Má myšlienku, thrillerový dej a dobrú výpravu. A hlavne zasa usádza film od masovosti na skromnejšiu úroveň, ako to bolo kedysi. Film je úplne v pohode. Universum je pekne nahodené. Orkovia, elfovia a ľudia zmiešaní v jednom kotli. Postavy dobré. Veľmi pekné. ()

mzss1

(50%) Časy, kdy D.Ayer točil pecky, jsou pryč. Alespoň prozatím. Doufám, že se na tyhle žánrové mixy sci-fi už vysere, prostě mu to nesedí. Sebevražedný oddíl byl ještě relativně v pohodě, ale tento BRIGHT mě už skoro vůbec nebavil. Technicky je to natočeno dobře, potěší pár drsnějších přestřelek, ale i tak se tu najde dost digitálních výbuchů a scén. Takže akce mě moc nebavila. W.Smith se to snažil utáhnout sám a rozhodně ho chválím, bavil mě, ostatní herci tu už byli jen z povinnosti. Děj nebyl špatný, ještě tak v ½ mě to celkem bavilo, ale pak už mi bylo ukradené, jak to dopadne. Hudba průměr. Někteří si tu pochvalují, že se Ayer víceméně vrátil, že to připomínalo ty jeho staré snímky s drsnými gangstery apod. No já si toho moc nevšiml. Tohle je takový nevýrazný žánrový mix, který se snad ani nemůže rozhodnout, jakým směrem se začne film vyvíjet. Sračka to rozhodně není, ale mě to nesedlo a z úcty k Ayerovi dávám nejslabší možnou 3* a slabounký průměr. ()

JohnnyD

Nápad fajn, ale prevedenie mizerné. Svet orkov/elfov/ľudí spolunažívajúcich tisícročia je absolútne nevyužitý. V Los Angeles tejto alternatívnej reality nie je okrem poletujúcej víly nič fantastické. Všetky fantazíjne prvky sú vtesnané do hlavnej línie. Celé to pôsobí, akoby prítomnosť elfov a orkov nijako neovplyvnila svet. Samotná buddy línia je pomerne suchá a chémia medzi Smithom a Edgertonom s výnimkou záveru vôbec nefunguje. ()

T2

Rozpočet $90miliónov║ David Ayer a zas policajti, dobre, môže byť ale tie všetko potvory naokolo, no pekný guláš, fantasy zaasdené do dnešného prostredia, no takmer sme tu zas mali Lovca čarodejníc. Ale našťastie herci ujdu, akcia, masky fajn, poteší aj že tam zbytočne moc necpali nejaké trikové efekty ale celkovo ma to proste nedostalo. /65%/ ()

• Pistole používaná Darylem Wardem (Will Smith) byla glock 19. Brokovnice použitá ve filmu byla Remnington 870. Další zbraně použité ve filmu byly útočná puška M4, AK 47, brokovnice UTAS a revolver S&W Magnum 500. (K98)
  • Max Landis prohlásil, že odmítl 1 milion amerických dolarů navíc během prodeje scénáře, jelikož požadoval, aby film režíroval David Ayer. Scénář napsal speciálně pro Ayera. (Jigvell)

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (viac)