S koncem tisíciletí se v New Yorku objeví samotný Satan. Pokud se mu podaří s pečlivě vybranou ženou zplodit Antikrista, nastane skutečný Konec světa. Dobro i zlo ztratí svůj význam a věčná temnota pohltí lidstvo. Ďábelsky dokonalé plány ovšem nečekaně zhatí bývalý detektiv Jericho Cane (Arnold Schwarzenegger), když vezme Satanovu vyhlédnutou favoritku pod svou ochranu. V explozivních akčních kulisách se začíná odehrávat nelítostný souboj mezi mocným pánem temnot a drsným poldou. Ani jeden z nich není zvyklý prohrávat a v sázce není nic menšího než osud lidského rodu... (oficiálny text distribútora)

Lucasion

Arnold versus Satan. Ano i tak se dá jednou větou definovat tento snímek. Jericho Cane (Arnold Schwarzenegger) se živí jako bodyguard. V podstatě hned na začátku filmu se to začne ubírat však zcela jiným směrem. Na konci roku 1999 přichází Satan (Gabriel Byrme) aby našel vybrané děvče a s ní zplodil Antikrista. Gabriel je v roli parádní, snadno se mu ta role věří. Arnold v hororu, i když akčním působí decentně jinak. Pokud se nepletu tak je to jeho jediný horor. Ovšem není horor jako horor že? Zvlášť ne takový, když ikona akčního žánru střílí do Satana z kulometu. Konec světa není špatný. Má svůj nápad i zpracování. Pobaví jistě Arnoldovi hlášky a sledování jeho muž proti muži. (65 %) ()

Gilmour93

Terminator vs. Lucifer. Zní to lákavě, ale právě v tomto spojení je zakopaný Kerberos. Akční scény totiž byly zakomponovány do tohoto mysteriózního thrilleru poněkud necitlivě, nicméně jako úlitba Arniemu T-800 to lze se skřípajícími zuby pochopit. Já bych však na místě jeho postavy spíše uvítal charakterního herce, nebo vlastně jakéhokoliv herce a posunul Konec světa do více komornější roviny.. A samotný vládce pekel? Mám G.Byrnea rád, ale tady jako představitel ďáblova vtělení roznášel takovou hrůzu, že by ho bez problémů umlátila Dorota Máchalová péřovým polštářem. ()

Radko

Narodí sa vyvolené dievčatko, po pohlavnom vyzretí si má zasúložiť zo satanom a priviesť tak na svet jeho ľudskú podobu. Zabrániť návratu síl pekelných môže len poriadne tvrdý chlap, ktorý sa čerta len tak nezľakne. Bum, bác, výbuchy, ohne, vraždy, satanistická symbolika, boží bojovníci, návrat k stratenej viere a schopnosť sebaobety v prospech záchrany sveta – veľmi jednoduchučká akčná zábavka s odkvitajúcim Arnoldom v hlavnej úlohe tvrdého chlapíka so sklonom k alkoholizmu. Oproti tisíckam béčkových akčných zvracaníc je toto aspoň dopozerateľné do konca. ()

Derek

tak dobre, tak si to zhrňme. najskôr pozitíva: a. hrá tam arnold, b. je tam pár slušných scén a po c. na konci titulkov hrá pieseň od gun´s n roses. a teraz tie negatíva: a. hrá tam arnold (a je strašne toporný a nepresvedčivý herec pokúšajúci sa o vyjadrenie nejakých emócií), b. má to totálne stupídny scenár (plný nezmyslov a nelogickostí) c. je to natočené strašne nudne a nezaujímavo (takže ak si počas filmu odskočíte na wc, tak vám nebude vôbec vadiť že ste o niečo prišli). jednoducho strašné sklamanie. ()

sniper18

Arnold Schwarzenegger sa na sklonku milénia a vlastne aj svojej aktívnej akčnej kariéry ešte rozhodol postaviť aj samotnému Satanovi a vznikol z toho možno nie špičkový, ale aj tak stále jeden z jeho najlepších filmov minimálne deväťdesiatych rokov. Bežne ma síce táto satanistická tématika až tak moc neoslovuje, ale v tomto filme je podaná síce možno trochu béčkovejšie, ale podľa mňa aj podstatne zaujímavejšie a zábavnejšie, než je zvykom. Schwarzenegger tu už nie je tým neporaziteľným sebavedomým zabijakom, ako predtým, ale skôr utiahnutým policajtom, ktorý už toho zažil dosť, hlavne vraždu rodiny a tak sa mu už ťažko hľadajú dôvody, prečo žiť ďalej, ale táto úloha mu sadla perfektne a tak to opäť s ľahkosťou ťahá. Film sa ale môže oprieť aj o zaujímavý scenár, hlavne prvá polovica má výbornú kriminálnu líniu, kedy postavy len pomaly odhaľujú, čo sa to vlastne deje, mnoho výborných momentov a hlavne perfektnú atmosféru, ktorá pôsobí tak temne, znepokojivo a samozrejme aj trochu nábožensky. V druhej polovici je už samozrejme všetko jasné a tak film začne byť trochu priamočiarejší, ale jeho úroveň klesne len minimálne, Schwarzenegger sa už prepne do akčnejšieho módu, k tomu nechýba nejaká tá dilema, ktorá strana je vlastne tá správna a tak je to vydarená zábava až do konca. Veľkým plusom je aj obsadenie a ich postavy, Arnold Schwarzenegger je tu výborný, bavil ma aj jeho partner, k tomu sympatická Robin Tunney, charizmatický a démonický Gabriel Byrne a mnoho zaujímavých menších postáv, tu nemám problém. Pochváliť musím aj akciu, kvôli tématike je samozrejme trochu odlišná, ale aj tak hneď na úvod zaujme výborná scéna s vrtuľníkom, poteší pár slušných prestreliek, plno efektných výbuchov, rôzne drsnejšie momenty, hlavne Satanove likvidácie a k tomu nejaký ten súboj, ktoré sú ale predsa len viac zostrihané a Schwarzenegger v nich skôr prehráva. Žiadna akčná scéna úplne nevyniká, ale vždy sa je na čo pozerať. Režijne som veľmi spokojný, Peter Hyams je síce podľa mňa len priemernejší režisér svojej kategórie, ale Koniec sveta mu vyšiel, film má skvelý vizuál a perfektnú atmosféru, až na pár detailov, ako spomínané zostrihané súboje tu nemám čo vytknúť. Koniec sveta síce celkovo nebol prijatý práve najlepšie, ale mne sadol, možno najzábavnejší film so satanistickou tématikou a posledná Schwarzeneggrova poriadna úloha, ktorá mu ešte skutočne sedela. 79% ()

• Film Konec světa byl poslední film distribuovaný na laserdisc. (Duoscop)
  • Udo Kier chtěl původně hrát roli Satana, ale producenti nechtěli, aby hlavní herec a hlavní záporný herec měli oba německý /rakouský přízvuk, a proto byl Udo Kier obsazen do vedlejší role. (DEXTER099)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 41. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis