Město lží

• Veľká Británia City of Lies (viac)

Detektiv losangeleské policie Russell Poole (Johnny Depp) nedokáže vyřešit svůj největší případ - vraždy hudebních legend Tupaca Shakura a Christophera Wallace přezdívaného Notorious B.I.G. Případ zůstává i po dvaceti letech otevřený. Reportér Jack Jackson (Forest Whitaker), který se zoufale snaží zachránit svou pověst a kariéru, je odhodlán zjistit proč. Spojí síly s Poolem, aby případ konečně uzavřeli. Poole odhaluje neuvěřitelný příběh o moci, korupci a zločinu a Jackson rozplétá síť skandálů a podvodů. Oba muži neúnavně pátrají po pravdě. Podaří se jim rozbít základy losangeleské policie? (HBO Europe)

Brain-D

Rasismus v Americe dosahoval strašlivých přečinů vůči afričanům a afroameričanům. Tady vše pokračovalo dále a ať to mohlo přímo za spoustu smrtí nebo nevyřešených případů. Vše jen, aby zůstalo všude dobré jméno, peníze a postavení. Kde se vytratila pravda, čest a oddanost. Proto tito dva Rapeři, na které bylo více zaměřeno díky jejich slávě nebyli vyhovující pro ať už opačné gangy či zkorumpované loutky. Zpívali o svých životech, tvrdém dětství a bylo to "gangsta", ale bylo to vlastně v určitém pohledu čisté a špína byla všude kolem nich. Ta je tu dál kolem nás. Pravda nemá šanci vítězit. Podvod vládne světu, kvůli zisku a peníze jsou vše. ()

sedm.1

Z mé strany viděno samozřejmě jen kvůli účasti Johnnyho Deppa, který ovšem neměl tentokrát úplně tu nejšťastnější ruku při výběru svého dalšího kariérního zářezu, a to především kvůli ploché a nezajímavé postavě, kterou zde ztvárnil a vlastně i ne zcela přesvědčivé zápletce, která se tu odehrává ve dvou časových rovinách, z nichž ale ani jedna nemá ani koule, ani není zábavná, či jakkoliv jinak poutavá. V podstatě je to taková rekonstrukce více než dvacet let starého případu, ve kterém se ovšem divák doslova velice nepříjemně rochní a bahní, ostatně vlastně stejně jako ústřední hrdinové, a ve výsledku jde stejně jen o jednak klasicky převyprávěný předvídatelný boj s větrnými mlýny a jednak o další zoufale nepřesvědčivou agitaci o porušování práv chudáčků černoušků, kdy mi znovu zcela otevřeně přišlo, že černej ublíží černýmu, ale stejně za to může bílej, no nebudu to raději rozvádět, abych nebyl obviněn z rasismu, ale už to fakt všechno v tomto ohledu začíná být neúnosný. Ale zpět k filmu. Celé té podívané každopádně chybí i nějaký styl, atmosféra, napětí, nějaké vypjaté, dramatické situace, vše se to prostě odehrává ve velmi poklidném, naprosto nezáživném tempu, bez emocí, bez gradace, bez zájmu a ve výsledku nakonec vlastně i bez nějaké hlubší pointy. Město lží zkrátka není povedený film prakticky v žádném ohledu, a to ani jak pro žánrové příznivce kriminálek, tak ani pro obdivovatele, či jen posluchače rapu, prostě a jednoduše, tato podívaná nemá koho a čím zaujmout. ()

Maynard.

Přesně jeden z těch uplně průměrnejch filmů. Nemám rád filmy, který prakticky nejsou dořešený, třeba Zodiak. Tady je to vlastně to samý. Sice se to celou dobu točí okolo vyšetřování vraždy jednoho černýho chlapíka, ale na konci filmu se stejně nedozvíš vůbec nic. Další mínus je tempo filmu, který je tak nějak rozvleklý a občas né zrovínka chytlavý. Johny hrát umí, ale krapet se bojím, že to nej z jeho kariéry už má asi za sebou. I když, mohl by se ještě vytasit s nějakou parádičkou, nechám se rád překvapit. Ať už je to jak chce, vyšetřování z reperskýho prostředí u mě nepadlo na úrodnou půdu, ale to sem tak trochu tušil... ()

TheSpearCZ

Slušná investigativní kriminálka, která cílí hlavně na minoritní skupinu lidí, kteří mají rádi hiphop a celkově hudbu The Notorious B.I.G. a 2Paca... nemyslím si, že film zaujme někoho dalšího. Styl vypravování je sice dobrý, ale celkově je to strašně zdlouhavé a dá se v tom jednoduše ztratit. Jediné plus vidím v Deppovi, který nezklamal a je radost se na něj koukat. Čisté 3* ()

Kaka

Mistrovsky natočená, sirová kriminálka točená devadesátkovou zrnitou optikou za použití šedivých kamerových filtrů je technicky a také subjektivně vzato technicky jedna z nejvydařenějších za poslední roky. Prošpikovaná dobovými záběry a všemožnými udělátky. I Depp hraje pro něj dost netradiční postavu a není to vůbec zlé. Bohužel tomu ale sráží vaz diletantský scénář, který je zmatečný, retrospektiva příliš kostrbatá a celkově tomu chybí trochu lepší přehled, stejně tak i více šťávy. Je to ale obrovská škoda, protože formálně lahůdka. ()

• Dodatočnú hudbu k filmu zložil samotný režisér Brad Furman. Figuroval tu tiež na poste hudobného dozoru, rovnako ako v jeho ďalšom filme Infiltrátor (2016). (Real Tom Hardy)
  • Vo vystrihnutých scénach hrala veľkú rolu herečka Melanie Benz. Ani jedna scéna s ňou sa však do výsledného strihu nedostala. (Real Tom Hardy)