Šibenice

Vrah začíná vraždit ve stylu hry na šibenici. Každých 24 hodin přesně v jedenáct večer zabije člověka. Na zdeformovaných oběšených mrtvolách zanechává vyrytá písmena. Případu se ujímají dva detektivové, jejichž čísla odznaků vrah zanechal vyrytá na jednom z míst činu. V případu figuruje i mladá novinářka, která chce čtneářům zprostředkovat policejní práci. Vybrala si ale příliš závažný případ. Archer, který už má být v důchodu přistihne novinářku v kanceláři kolegy Ruineyho, jak si prohlíží složku o smrti Ruineyho ženy. Vypadá to, že byla první obětí rituálního vraha, po kterém právě trojice pátrá. Vrah se ale na rok odmlčel, zřejmě byl tedy ve vězení za jinou trestnou činnost. Novinářka je vrahem přepadena a odvlečena neznámo kam. Archer na místě najde talisman, který viděl už před rokem, když do jeho auta vrazila dodávka. Řidič ho měl tehdy zavěšené na zpětném zrcátku... (TV Prima)

kingik

Mistr Al Pacino zanechal nemalé herecké otisky napříč kinematografií, tudíž má plné právo projevit ne úplně plnou zainteresovanost v thrilleru tak trochu bezejmenného režiséra, co pojednává o honu na sériového vraha, který upgradoval dětskou hru šibenice na verzi pro starší a pokročilé, v níž je dostatek explicitní brutality a ve které se utvoří prima parta v počtu tří lidí, dva zkušení detektivové a jedna mladší novinářka, co je ochotna plnit režisérova přání. Potlačení ega herecké legendy dalo vyniknout právě hereckému umění služebně mladšího kolegy Karla Urbana, který tedy utlumené hlavní hvězdě filmu vydatně vypomáhal ve všech fyzických úkonech a nahlas předčítal rapid účinky všech dostupných kloubních preparátů, které objednával na vlastní náklady z internetové lékárny, aby jeho herecký vzor předčasně neukončil natáčení. Se scénářem se režisér tasil, jen když měl Al Pacino zdánlivě dobrou náladu z toho, že se ráno v karavanu probudil živ a zdráv, v retro kině promítali Zjizvenou tvář a Adam Sandler mu neposílal žertovné esemesky s návrhem na pokračování komedie Jack a Jill. Pro mě bylo důležité, že film měl tempo, mělo to záhadný i zamotaný průběh, vražd bylo slušné a neutuchající množství. Občasný nájezd do celkové klišé rutiny, např. starý detektiv se vrací z penze, aby vypomohl rozlousknout složitý případ, se odbourával ztemnělými exteriéry i interiéry a neotřelými nápady a nepolevující dynamikou režiséra Johnnyho Martina. Investigativní trio Pacino, Urban a Brittany Snow bylo poměrně funkční a nikdo se netvářil, že vzniklo převratné dílo svého žánru, které má oscarové ambice. Jejich naháněná se sice neobešla bez určitých nesmyslů i náhod a podivného, ne úplně srozumitelného závěru, ovšem večer v zábavném a napínavém krimi duchu byl spolehlivě zajištěn. 8/10 ()

warrenur

Tak hlupe a neuveritelne amaterske, az sa divim, ze som to i napriek posuvaniu zvladol dopozerat. Bud nam Al uz zostarol do tej miery, ze sa to prejavilo i na schopnosti porozumiet, do coho ide, alebo mu to bolo uplne jedno a chcel si zahrat uz hocico. Alebo ten honorar stal napriek tomu za to. Stupidita dialogov, "dejove zvraty", ci skor skoky a nulova atmosfera s hroznym herectvom pochovala celkom solidny namet. To, ze blondynka od "pressu" si to promenaduje miestami nasilnych cinov ako nic a "odvadza" lepsiu detektivnu pracu, ako detektivna veteranska dvojka je len uz len spicka ladovca. Neodporucam nikomu tymto nepodarkom zabijat svoj volny cas. ()

Deyw

No zase takova brutalni sracka to neni..ale neni to nic extra..proste takova variace na 7 - je to horsi nez vrazdy podle jidase, ale dalo by se rict, ze je to na podobne urovni..karl byl v klidu..pacino taky..ta reporterka zbytecna a nikoho nezajimala..klasicky zkurvenej konec - to nikdo uz neumi napsat poradnou krimi kurva! sracka ne, prumer klasickej lepsi film do televize.. ()

Morholt

Fakt jsem chtěl, aby se mi to líbilo, ale moc to nešlo. Martin sice sem tam ukázal nějaké záblesky, ale i tak potvrdil, že je v zásadě jenom břídil a pořád mi hlava nebere, proč mu Urban s Al Pacinem kývli na spolupráci. Zápletka sama o sobě je klasickým honem na sériového vraha, ale to, na čem má příběh stát, tedy postupné splétání jednotlivých vláken do smysluplného celku, je tady vystaveno hodně kostrbatě a hra na náhodu je místy nesnesitelná. Všechno korunuje mizerný konec, kdy -SPOILER- Al Pacino utáhne vraha na vařenou nudli a poslední scénu mi taky hlava nebere. Martina uřž nebrat. 30% ()

Marze

Další film, v němž Al Pacino čelí sériovému vrahovi, po deseti letech. Al Pacino v tomto zapomenutelném snímku plýtvá svým časem a talentem. Vítězem je ten, kdo snímek neviděl. Vemte všechny mysteriózní vraždy, přidejte trochu sexismu vůči ženským postavám, přimýchejte nudné dialogy a zapečte do detektivního příběhu a máte Šibenici. ()

• Celý snímek se natáčel v Atlantě ve státě Georgia (USA). (Yardak)