Poté, co vydá úspěšný bestseller inspirovaný úmrtím jednoho z jeho spolužáků ze střední školy, je kontroverzní spisovatel Sidney Hall (Logan Lerman) nečekaně katapultován ke slávě a věhlasu. Vztah s jeho přítelkyní (Elle Fanningová) se začne rozpadat, neboť temné důsledky vydání této knihy naruší jejich společný život a Sidney náhle beze stopy zmizí. Bezmála o deset let později začne tajemný detektiv (Kyle Chandler) pátrat po zmizelém spisovateli, jehož knihy jsou propojeny s řadou záhadných případů žhářství. (Cinemax)

ahateye

"I don't understand" Sindney Hall je spisovatel. Úspěšný. Jen možná příliš mladý. Je hezké, když člověk může pořádně dělat to, co ho baví / to, co chce. Jen tu jsou ještě jiní lidé. Ostatní proměné v rovnici štěstí. S osudem nic neuděláš. Prostě se takové věci dějí. A ty se s nimi můžeš vypořádat. Nebo se jimi nechat položit. Film skáče bez obtíží skrz tři roviny v životě Sidneyho: středoškoláka, úspěšného autora, člověka, co utíká od problémů. Soundtrack zajímavý. Prostředí různorodé. Postavy uvěřitelné. Tragédie. Provázané osudy. Můžete pouštět film i po několikáté, ztotožnit se, nadávat, ale stejně se to nezmění. Život bere různé kličky. Drama (pro někoho) celebrity naservírované v omalovánkách, jen bez určitých barev, které byste možná čekali. Nebudou tu divoké večírky, zato vztahy s postupným vyústěním. Následky, pronásledování, naděje či zapomínaní. Jestli chcete zatoulanou procházku za snem(?), se vším všudy, jste tu nejspíš správně. 5/5 ()

Aljak

Zaujímavý film, ktorý sa v podstate odohráva v troch etapách Sidneyho života. Trvalo mi naozaj dlhú chvíľu, kým som sa v tom náročnom troj-etapovom koncepte ako tak zorientoval a dal som si to do nejakého zmysluplného celku, ale postupne to všetko do seba zapadalo - aj keď tie dôležité spojivká príbehu sme sa dozvedeli až na úplnom konci. Finálny príbeh so všetkými okolnosťami teda vyznel naozaj zaujímavo. Aj keď akosi nechápem (pozor spoiler), prečo Sid podvádzal Mel, keď ju tak bezhranične ľúbil. A takých nelogických vecí tu bolo v podstate viac. Napriek vynikajúcemu konceptu a formátu, ktorý absolútne nedal šancu priamočiarosti, som ohľadom dejovej línie až tak spokojný neni. Hoci potenciál takýchto filmov o spisovateľoch dáva obrovský priestor na hru s balansom na hrane reality a manipulácie. Myslím, že aj tu sa s tým dalo pohrať aj ďaleko viac... ()

Arsenal83

Hodnotenia sú na tento film veľmi rozdielne, ja sa pripájam k tomu lepšiemu. Film je veľmi ľudský, možno smutný, ale ako by zobrazoval život každého z nás. Či ste hore alebo dolu, problémy vás obchádzať nebudú, vždy bude treba niečo riešiť. A presne tak, film je o hľadaní samého seba a málokto túto otázku vôbec niekedy vyrieši, trvá to aj celý život. Toto je typ filmu vhodného na Oscara, minimálne spôsobom natočenia a svojím posolstvom. Tento film má čo povedať. Je len škoda, že dnes nominácie na ceny berú plytké filmy. ()

claudel

Sidney Hall je přesně zářným příkladem toho, proč mám rád filmy s příběhem. Nádherně poskládaná mozaika, která do sebe zapadne až v posledních minutách celé stopáže, proto je nezbytná divákova pozornost od první do poslední minuty. Silný zásah do srdce, několikrát jsem se otřásl, protože ten film je o lidech žijících sinusoidně čili aktuálně pro mě jak stvořený. Logan Lerman fantastický, Elle Fanning roztomilá a rozkošná, Michelle Monaghan k nakousnutí. Zážitek par excellence. ()

ARI50

Spisovatelský zázrak, film začal dost dobře a nenudil ani moc, celý film sice skáče z bodu A do bodu B a naopak a příběh je celkem super tak tahle kniha zůstane dočtena a zapomenuta. Logan je prostě zvláštně nadaný a zajímavý kluk a nakonec muž. Skvěly hudební doprovod a hlavně trochu stopu zkrátit. ()