C.B. Strike - Hedvábník

(séria)
TV spot

TV spot

DwayneJohnson

Jestli bude i poslední třetí dvojdíl téhle minisérie perfektní, jak ty dvě předchozí, máme možná zaděláno na seriálovou událost dekády. Úplně nenápadnou, normální a hlavně naprosto uvěřitelnou. Oba dva, zatím odvisílané případy mají uvěřitelný děj, ale tím největším plusem a pro mě i hnacím motorem do té třetí je herecká chemie mezi Strikem a jeho půvabnou, sympatickou a neskonale okouzlující asistentkou v podání Holiday Grainger. Zatím lehce nadhodnocuji, ale vzhledem k výše uvedeným faktům snad ani nemůžu jinak. ()

AndyMars

Tak toto už bolo oveľa lepšie, paradoxne o jeden diel kratšie ako prvá detektívka. Myslím, že keby to s týmto prístupom malo tri diely, už by to aj mohlo byť také, aké si to zaslúži byť. Oceňujem, že tvorcovia zaradili do deja mnoho detailov napriek tomu, že scény s nimi boli naozaj veľmi krátke. A keď niečo zmenili, spravili to šikovne. Keby do príbehu zaradili aj Pippu (postava, ktorá v knihe sledovala a napadla Strikea), bolo by to ešte o niečo napínavejšie. Na druhú stranu Matthew aj Liz sa chovali dosť odlišne ako v predlohe. Podľa mňa je základom detektívky práve komplexnosť, a preto si myslím, že dva diely jednoducho nestačia. Napriek tomu z toho príbehu naozaj vyťažili veľa. ()

kaylin

I když je to lepší než první díl (rozuměj série), pořád si tak nějak říkám, že to není ono, že mě to ještě nedostalo tak, aby mě postavy naprosto uhranuly, i když je pravda, že Robin a Cormoran jsou dobrý tým. Chvílemi mi ale přijde, že ty finální rozuzlení jsou taková nucená, že to sice zapadne, ale není to tak ladné jako u starých detektivek. ()

bearmeedek

Hodnotím o něco směrem dolů, ale jen trochu. První příběh byl sice roztáhnutý do třech dílů, ale stejně mi tam ta atmosféra přišla ucelenější a příjemnější. Co jsem minule nenapsal, je to, že celkový dojem drží dvě hlavní postavy. A to i v tomto případě. ON i ONA jsou naprosto rozdílní lidé, a přitom oba dva spolu vycházejí hodně dobře a oba dva vytvářejí ten hlavní dojem z filmu. ()

Gilmour93

„Každý, kdo se zabije kvůli troše kritiky, tak nemá v branži co dělat..“ Zápletka z krutého prostředí, které Robert Galbraith důvěrně zná a ani nemusí být slavný jak Rowlingová. Svým kousavým sarkasmem zajímavá postava spisovatele Andrewa Fancourta (Peter Sullivan) a moje trvající nerozhodnost, jestli mě ústřední dvojice svou civilností a absencí negativních charakterových rysů nudí, a nebo baví. Poirotovské rozuzlení tentokrát dva na jednoho a vrah se pak ze zvědavosti přidal.. ()