Príbeh služobníčky - Série 2

(séria)
USA, 2018, 11 h 49 min (Minutáž: 48–60 min)

Tvorcovia:

Bruce Miller

Predloha:

Margaret Atwood (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, Madeline Brewer, Amanda Brugel, Ann Dowd, Clea DuVall, Joseph Fiennes, Jonathan Malen, Max Minghella, Yvonne Strahovski (viac)

Druhá séria Príbehu služobníčky je voľným pokračovaním rovnomennej knižnej predlohy kanadskej spisovateľky Margaret Atwoodovej. V trinástich častiach budeme sledovať ďalší osud hlavnej hrdinky June, ktorá sa v Gileáde nazýva Offred. June sa pokúša nájsť v Gileáde svoju dcéru Hanu a ujsť z krajiny, čo však vyzerá ako neuskutočniteľná misia. Stretneme sa opäť s veliteľom Fredom aj Serenou Waterfordovými, s tajomným Nickom, neúprosnou tetou Lýdiou aj jej manželom Lukom. Pokračovanie príbehu bude plné nečakaných zvratov. Dostaneme sa do kolónií, v ktorých ženy, ktoré nevyhovujú režimu, odpratávajú toxický odpad a tiež do ďalších, neprebádaných oblastí Gileádu. (RTVS)

Ant

Nemůžu říct, že by 2. série byla horší než ta první. Soft restart celého příběhu nezklamal a celkově byl příběh série jakožto pohledu na mateřství kompaktní a udržel si své drama a dojemnost až do konce. Konec je asi hlavní diskutabilní moment, který publikum buď rozdělí nebo celkově naštve a zklame. Mě nepotěšil, ale celou sezónu tím nezatratím a počkám si, až co to bude znamenat pro třetí řadu. Scéna znásilnění taky nebyla zlatý moment (pro příběh/postavy zbytečné a částečně exploitativní).Vztah June a Nicka se ukázal jako srdce celé řady, který pohání spoustu rozhodnutí June. Pro mě nečekané a příjemné překvapení Nicméně co Handmaid dělá takovou seriálovou ikonou jsou především herecké výkony. 7 nominací Emmy budiž důkazem. Moss, Strahovski a Bledel.... absolutně perfektní.Stejně jako režie Kari Skogland. I když příběh už překročil rozsah knihy, pořád má co nabídnout. Především v dnešní Trumpovské éře. ()

DwayneJohnson

Přesně, jak píše uživatelka MikyAff, jen s tím drobným rozdílem, že já zůstávám pevně na čtyřech nohách, pardon vlastně na čtyřech bodech. Není to vůbec špatné, ale neděje se tu nic (ve druhé půlce vůbec nic až na konec), co by se mi nějak extra vrylo do paměti a abych byl zcela upřímný, jestli bude ještě někdy další řada, budu se moc dlouho rozmýšlet, jestli do toho ještě půjdu. ()

Sidonka

Druhá série se mi líbila méně. Z jakých důvodů? Budu trochu spoilerovat: jednak pro to, že vím, že hlavním postavám se nic nestane a tudíž nejsem v napětí zda například nějaký hřích proti Gileádu jistá služebnice přežije či bude řádně a trvale potrestána. Udělá se jí jen ty, ty, ty, aby pak nic čím se vyhrožovalo nebylo dodrženo a příběh měl štastnější konec. Totalitu odnášejí jen vedlejší postavy, jiné mohou libovolně utíkat a zase se vracet, atd. Další věc, která mi dost vadí, je nedodržování zásad a logického jednání postav.Velký spoiler, prosím nečtěte, pokud hodláte sérii dokoukat do konce: Offred se kupříkladu nesmí svého porozeného dítěte ani dotknout, její paní se nemůže dočkat až z domu služebnice vypadne, protože se ty dvě nemusí a protože velitel a jeho paní dovolili Offred až příliš a služebnice jim zvlčila, a když z domu konečně odejde, hned je pod nějakou záminkou Offred vrácena zase zpět jen pro to, aby si mohla svojí dcerku unést za hranice do svobodnější země, dokonce tak dělá se svolením paničky, která přitom na dítěti urputně visela. Podobné obraty, ačkoli mají svůj menší důvod, jsou dost nepravděpodobné a hlavně štvou. TOTALITA FUNGUJE JEN KDYŽ SE TO TVŮRCŮM HODÍ, NAPĚTÍ A STRACH O POSTAVY SE TUDÍŽ VYTRÁCÍ. A nakonec mi vadí i to, jak se série místy vleče. Sledovat v jenom dílu jak hlavní postava běhá ze schodů nahoru dolů a v jiném díle zase hodinu rodí, to mi příliš nebere. ()

MikyAff

Co se týče děje, zůstává pro mě druhá série lehce slabší. Šokovat v jistých směrech dokáže neustále, jen už zde není tak silný feeling jako z jedničky. Byla bych ale sobec, kdybych dala méně než pět hvězd. Kvalitu si to drží stále na vysoké úrovni a poslední díl je skvělou tečkou na závěr! Praised be. ()

Slarque

Druhá řada je o něco slabší než první, protože je na ní prostě vidět snaha, aby se nic důležitého nestalo a celá sága se jim nechýlila k závěru hned po prvních pár řadách. Herecky tomu opět kraluje Elisabeth Moss, která toho často dokáže odehrát spoustu jediným pohledem, ale velmi dobré jsou i další: Yvonne Strahovski či Alexis Bledel. Muži se sice tváří, že tomu vládnou, ale pro seriál to neplatí, tady jsou naopak ve stínu ženských postav. Možná nebylo třeba ani tolik flashbacků (70%). ()