Americká armáda chystá tajnou misi, jejímž cílem je zničit ukrytý sklad zbraní ve Vietnamu. Úkolu se má zhostit speciálně vycvičené komando složené ze samých zločinců. Za splnění úkolu je jim nabídnuta svoboda a tučná odměna. Nikdo už jim ale neřekl, že cesta k úspěšnému provedení akce vede peklem. (Vapet Production)

Ozo

Tucet špinavců na hongkongský způsob. Chvílemi megavtipné (ano, zde již zmiňované zastřelení dvou vedle sebe stojících mužů jednou kulkou), jindy trošku trapné (ty zpomalovačky mi prostě lezly na nervy). Každopádně během filmu plánované dvě hvězdy zvyšuji na tři, už kvůli tomu, že se tu s ničím nemazlí (useknutí ruky kambodžské partyzánky). ()

Shit

Nejsou to až zas takový válečný jatka, jak to vypadá podle legend, co kolem různě kolujou, sice mrtvol se nastřádá pěkná hromádka, ale ještě se to dá spočítat a vejde se to do stovky, nicméně i tak akce brutální, příběh solidní a herci v čele s Sammo Hongem, kterej to ještě celý zrežíroval, dobrý a hlavně těžce ozbrojený, což je to nejzásadnější. Trošku mi to připomnělo Woo-ovu podobnou brutální akci Ying xiong wei lei ()

nascendi

"Kdybych to byla bývala věděla, tak bych tam byla bývala nechodila" takto nejako si pamätám komplikovane vyjadrené sklamanie. Ja som kondorom nebol sklamaný. Keď vidím žáner "akčný" a krajinu pôvodu z Ázie neočakávam nič, čo by ma zaujalo. Ale toto už bolo veľa aj na moju toleranciu. Nemôžem o tomto filme napísať nič z toho, čo si naozaj myslím, aby som neurazil milovníkov tohto typu filmov. Ale môžem spomenúť, že ma pobavilo, keď koktavý bojovník sa pri výsadku dopracoval k číslu šestnásť až na zemi. Tie dve hviezdičky sú za koktu. ()

Fr

„VLÁDA SPOJENÝCH STÁTŮ POTŘEBUJE POMOC. PRODĚLÁTE MĚSÍČNÍ TRÉNINK, PAK SE SPOJÍTE DO JEDNÉ JEDNOTKY SE SPECIÁLNÍM KOMANDEM, A PROVEDETE PŘÍSNĚ TAJNOU OPERACI…“ /// Vosumdesátkovej trapnej akční maglajz. Deset (asi) žluťáků (určitě) jede zachránit (zjednodušeně řečeno) Ameriku. Do Vietnamu. Během výpravy se dějou věci, že by Rambo zbledl závistí. Všudy přítomnej humor je ještě horší, než si dokážeš představit. Kladem je množství akce, tedy střelby a kung-fu, kterou ovšem nepřeceňuj. Možná jde vo kus pro fajnšmekry, což já v tomhle případě nejsem. Mně se to zdá spíš retardovaný. I když to má v pazourách sám velkej Sammo Hung Kam-Bo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tucet špinavců nesnáším, páč tam není žádnej žluťák. 2.) Hledám slaboduchou píčovinu s haldama mrtvejch vietcongů. 3.) Thx za titule „Panda, Mipix“ a „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

HAL

Geniální ZLO které osmdesátkovým akčňákům z ameriky dokazuje že jsou to jen zoufalecké pokusy jedoucí na půl plynu. Tucet ramboidních špinavců v totální válce proti všem co smrdí vietcongem, napruzené amazonky poskakující okolo a mrtvoly na každém kroku. Rozstřílené, podřezané, vybuchující, probodané bambusem nebo překopnuté vejpůl, prostě co jen si duše zvrhlého milovníka béčkových rubanic ráčí přát. A k tomu si z toho všichni dělají nehoráznou srandu. 8/10 ()

• Sammo Hung (Ming-Sun Tung) si v rámci prípravy na natáčanie najal osobného kondičného trénera, aby mu pomohol schudnúť. Urobil tak preto, aby mohol ľahšie zvládnuť pripravenú bojovú choreografiu. (m.a.t.o.)
  • V originálním kinotraileru je mnoho scén, které se do výsledného sestřihu nedostala. Lze tak dedukovat, že úvod filmu měl být o poznání delší a měl vyobrazit pobyt hlavních postav ve věznici. (tequilla)