V malom mestečku v americkom Massachusetts chcú štyri stredoškoláčky rituálom poprieť existenciu tajomného Slender Mana. Keď však jedna z nich záhadne zmizne, všetko nasvedčuje tomu, že je v skutočnosti jeho poslednou obeťou... (Itafilm)

Figu

Slender man měl to štěstí, že jsem se před spuštěním filmu nedíval na recenzi, já bohužel tu smůlu... Slabota se vším všudy. Od "hereckých výkonů", přes primitivní scénář až k samotnýmu Slendrovi. Spousty zbytečností okolo jeho postavy - například jeho proměnu v závěru do alá pavoučího muže... Pche! Navíc s hororem toho taky nebylo moc společnýho. Prostě shit! 35% ()

misterz

Chválim snahu o budovanie atmosféry, ktorá sa na pár miestach aj celkom vydarila, no celkovo som od toho čakal viac, najmä čo sa týka hororovej stránky. Motív bubáka mohol byť ďaleko lepšie využitý, priestor tu na to bol. Tiež je škoda, že celý príbeh stál na tak chatrných mysterióznych základoch, pričom nedokázal so sebou priniesť nič také, čo by dráždilo či znepokojovalo myseľ diváka. Proste ide z časti o klasický teenegerský horor, podľa jasnej schémy. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

filmmovier

První půlka byla docela fajn (dokonce bych i řekl lehce nadprůměrná), ale čím blíž byl konec, tím byl ten film horší a na konci už opravdu směšný. Nelogický ovšem byl od samého začátku (hlavně celá ta zápletka kolem vyvolávání, čili hlavní téma filmu), ale natočené to bylo docela slušně a díky hlavním holkám, které sice byly tupé, ale velmi hezké a hlavně díky překrásné Joey King se na to aspoň dalo koukat. A překvapivě i atmostéra byla docela slušná. Ale jinak je to na prd. Ve druhé polovině se celá zápletka nějak prapodivně zamotá a přestane dávat smysl úplně (a navíc aby se v ní čert vyznal). A když dojde i na víc prostoru pro samotného Slendermana, celý tento bubák ztratí veškerou strašidelnost, neboť i on se chová směšně. A při poslední dvacetiminutovce už jsem se jenom smál tomu, jak je to celé strašně, ale strašně hloupé. Námět je samozřejmě výbornej, ale tohle je prostě špatně a navíc je to až příliš ambiciózní, protože ten konec je fakt prapodivnej. 45%. ()

Gilmour93

Sranda Man. Mimo lednici dlouho ponechaná creepypasta, u které se můžete maximálně bát toho, že Slenďákův krejčí nebude mít dostatečně dlouhý metr na rukávy a nohavice.. Že to na sebe vydělalo je zázrak, za který tvůrci vděčí jen a pouze internetové bubácké ikoně a její pověsti. Jako výraz díků ji tímto zabili, ale nevadí, šaty do truhly už na sobě má.. ()

Johnny.ARN

Pozerať horor mysteriozneho typu o 3 rano asi nie je najlepší nápad, ale ja som ich už prekukol. Zimomriavky a pocit strachu vytvára hudba a ich výkriky. Takže keď toto viete a máte to na slúchatkách, dá sa to prežiť. Inak je to ale také, nijaké. Veci nie sú dostatočne vysvetlené, celé je to len v ich hlavách. A ja nie som fanúšik tohto žánra. 1 z 5 ()

• Promo fotky k filmu se pořizovaly v Bostonu od 19. června 2017 do 28. července 2017. (DominikMH)
  • Slenderman je v USA plánován k vydání od Screen Gems na 24. sprna 2018. Předtím měl mít premiéru 18. května, ale datum bylo změněno, aby se předešlo konkurenci s Deadpool 2 (2018). (DominikMH)

Youtubeový horor míří na velká plátna

Youtubeový horor míří na velká plátna

08.02.2023

Studio A24, spoluautor Stranger Things Shawn Levy a produkční společnost Atomic Monster Jamese Wana nyní spojí síly, aby přivedli na velká plátna populární youtubeovou hororovou sérii zvanou The… (viac)