Pôsobivý príbeh o láske a vykúpení reverenda Garyho Oldmana a vydatej Demi Moorovej, ktorá svojou odvahou a zmýšľaním dráždi skostnatenú komunitu pokryteckých puritánov v Massachusetts roku 1666.
Roku 1666 sa komunita puritánov v Massachusetts vedená tunajším guvernérom Bellinghamom a reverendom Arthurom Dimmesdaleom snaží udržať krehký mier medzi Indiánmi a kolonistami. Medzi novými prisťahovalcami je aj krásna Hester Prynnová, manželka lekára, ktorý má pricestovať neskôr. Hester sa v miestnej knižnici zoznámi s Arthurom a neskôr, keď Hester donesú správu, že manžel údajne zomrel, sa medzi nimi rozvinie búrlivý ľúbostný vzťah. Následky na seba nedajú dlho čakať a keď Hester odmietne prezradiť meno otca svojho dieťaťa, chce ju bigotná spoločnosť kruto potrestať. Hrdo však vydrží nosenie hanlivého písmena A, ktoré znamená adultery - cudzoložstvo, ako aj všetky ostatné útrapy i príkoria a prežije aj rafinovanú pomstu svojho manžela... (oficiálny text distribútora)

gidzitka

No jo, no jo. Tuším už, co si o mně pánská část myslí. Ale když todle je pro mě romantika toho nejtěžšího kalibru. Miluju historické filmy, miluju nekonvenčnost, miluju Garyho Oldmana... Copak mohu dát něco jiného než 100%? A pokud i Vy milujete to samé co já, pak není vskutku co řešit.:) PS Malý princ měl pravdu, správně vidíme jen srdcem. A tento film je pro mě holt takovou srdeční záležitostí... ()

runner85

Zakázaná láska zaradená do čias puritánskej Ameriky, keď ešte sme mali otroctvo a kde indiáni bojovalo o svoje právo na územie, tradície, náboženstvo. Veriaci človek som, ale príde mi odporné čo robili kresťania za čias inkvizície, považovali ľudí za čarodejov alebo kacírov, ono hranie sa na boha/bohov ľudom asi vždy išla a aj ide, ... elulijajaja, elulijaja, elulijajaja. I keď chápem že príbeh kde je žena natoľko silná, že zvládne hanbu a verejné ponižovanie jej aj dieťaťa a to všetko len preto aby nezradila chlapa ktorého miluje, je srdce revúci ale ja som moc toho necítil, Našťastie film nie je len o zakázanej láske, ale aj o spolužití domácich s príživníkmi z Anglicka ktorí majú pocit, že sú doma Hudba skvelá, herci tiež, dej ma ale nudil, to vloženie do prostredia kde majú všetci v hlave miesto rozumu hovná ma privádza do zúfalstva a neviem sa vlastne stotožniť ani s jednou postavou ... Na druhú stranu pozrime sa kam sme to dopracovali dneska, úplne obrátená strana mince, od extrému k extrému.... ()

danca044

Velmi dojemný příběh o ženě, která se nechala svést láskou k muži a později za to musela zaplatit. Film je hezky natočený a ukazuje to, co má být ukázáno. Demi Moore zahrála Hester Prynne skvěle a vše bylo velmi procítěné. Film mě inspiroval k tomu, abych si přečetla i knihu od Nathaniela Hawthornea. ()

GlamourCat odpad!

Hrdinka, emancipovaná, hrdá, odvážná... jen tak náhodou provdaná za hnusného tyrana - který se během děje změní na Nad-Indiána - potká sexy reverenda, který se po nocích baví překladem biblí (ó, jak ušlechtilé) a s kterým následně prožije všechna ta podivná dobrodružství! S úctou ke vší klasice, do háje s tím! ()

Gilmour93

Dvě věci jsou jisté. Postava Demi Moore zcela určitě neměla velikost košíčku podprsenky, jaká byla zhruba od poloviny filmu uvedená na visačce a kdyby se nadržený reverend udělal ve stodole na zrní, ušetřili by si všichni spoustu problémů.. Hawthorneův alegorický román o lásce, vině a hříchu v duchu křesťansko-židovských tradic si Joffé krapet předělal k obrazu svému a nutno podotknout, že s blížícím se koncem to přestává kočírovat (asi jako by Cameron nechal doplout Titanic s Jackem a Rose do newyorkských doků za torpédování japonských ponorek). Co si budeme nalhávat, novodobého Adama a Evu drží nad vodou herecké výkony. Vášnivý sluha boží Oldman, snesitelná Demi s na puritánku až příliš hladce oholenýma nohama a především Duvall, který v paruce působil dokonale nechutně a démonicky. Co na tom, že v románu neskalpoval každého, kdo mu přišel pod ruku.. ()

• Producent filmu Vajna k filmu zveřejnil: "Film byl natočen podle knihy Nathaniel Hawthorne. V Americe je tato kniha povinnou četbou, díky čemuž diváci snímek vnímají citlivějí. Roland Joffé je talentovaný režisér, ale velmi tvrdohlavý, prakticky jsme se s ním museli hádat po celou dobu natáčení. Navíc byl Gary Oldman celou dobu opilý. (Zdroj: origo.hu) (Courtemanche)