Lesní muži

• USA The Woodsmen
Dokumentárny / Reality-TV
USA, 2015, 8x50 min

Skupinka mužů ukrytá v hustých lesích severozápadu USA se sem vydala za naprostou svobodou a životem v korunách stromů daleko od nástrah moderní společnosti. Pro ně je život na stromech snem. Je to život dle jejich pravidel nepoznamenaný zátěží měst a tradiční pracovní dobou. Každý má svůj důvod, proč vlastní život, který zde rozhodně není snadný, zasvětil stromům. Seznámíte se s Mikem, Stevem, Ethanem, Azou a Jayem, kteří budují svá obydlí na stromech pro život mimo civilizaci, lov, shánění potravy, výměnný obchod a pro cokoli, co jim umožní prosperovat v tomto nejméně pravděpodobném místě. (Viasat)

Montcalm

Na seriál som natrafil náhodou a už prvé minúty ma zaujali. Hoci sú niektoré pasáže evidentne nahrané ako celok to má príbeh a veľmi ma to bavilo. Sledujeme každodenný život novodobých zálesákov hlboko v nádherných horách, ktorí si postupne budujú svoje obydlia a vymýšľajú rôzne zlepšováky ako si drsné prežitie uľahčiť. ()

Lasenice

Velmi pěkný seriál, škoda těch nahraných scén s ilegálními dřevorubci a pronásledováním nenechavého chmatáka. Doufám, že alespoň hlavní hrdinové byli ECHT. Jinak by to pro mne bylo hluboké zklamání. ()

Stíba

Zajímavý pohled do života lesních mužů žijících v poklidné pířrodě amerického severozápadu s jen velmi malým napojením na to, čemu říkáme civilizace. Předmětem zájmu je několik různých chlapíků s trochu odlišnými přístupy ke své věci. Jedni vymýšlejí neortodoxní stavení v korunách lesů, u druhých se dokumentaristé zaměřují spíše na lov a tak dále. Cíl je ale stejný - co největší soužití s tamní přírodou. ()

Marze

O pobytu v přírodě bych čekal více relaxace, ale hyperaktivní protagonisté se stále něčemu věnují. Shlédl jsem několik dílů a příroda je zde pěkná a rozlehlá. Občas se objeví svérázný humor "bez tepla ke mě žádná ženská nepůjde", nebo "tady v lese se na vás neustále něco dívá". Když v lese narazí na někoho cizího, ihned na sebe všichni jako ve westernu vytahují brokovnice. ()