Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

Arsenal83

Pre mňa oveľa lepšie ako Vyšehrad. Už prvá časť to rozbalí, tam to ide vtip za vtipom, fakt sa človek mnohokrát zasmeje. Celé to je postavené hlavne na kvalitných mužských rolách (okrem jeho syna), Langmajer to ťahá suverénnym spôsobom. Ženské roly sú skôr postavené na ľahkých ženách, to nejeden pánsky divák ocení. Je to prehnaná paródia na "inteligenciu" hokejistov a ľudí z ich okolia s veľkou dávkou humoru. ()

Stíba

Langmajer je v roli fanatického hokejového trenéra geniální a jeho výkonu nelze cokoliv vyčíst. Škoda jen, že některé vyloženě geniální scény a hlášky o to více kontrastují s prázdnějšími úseky. Jako celek mě to ale hodně bavilo a je to podle mě povedená přestřelená nadsázka z hokejového maloprostředí naší kotliny. ()

heyda

Ze začátku jsem z toho byl dost rozpačitý. Těch vulgarismů tam bylo zbytečně moc. Postupně se tam ale začal probouzet i nějaký scénář, který byl vtipně a trefně napsaný. Narážek na náš hokej je tam přehršel. Fanoušky to určitě pobaví. CHvíli jsem přemýšlel, že dám jen 3 hvězdy, ale nakonec to ten Langmajer vytáhl ještě o jednu hvězdu líp. Nicméně drobná pachuť toho, že to mohlo být o kus lepší, zůstává... 70% ()

Lachtaan

Šíleně ztřeštěná záležitost, kterou jsem si ale užil mnohem více, než ještě o chloupek kontroverznější Vyšehrad, který Lajně doslova nalajnoval cestu. Langmajera mám fakt rád a v roli non-stop nervního trenéra Hrouzka mi dokonale seděl. Samosebou nelze brát tenhle krátký výlet do končin internetového seriálu na velkou váhu, podařilo se mu ovšem dokázat, že se v Česku dá natočit poutavější záležitost v omezených rozpočtech experimentálních internetových televizí, než v pařátech velikánů Prima a Nova, kteří sypou jedno nové lejno za druhým. Nebo v tom častějším případě, rozmazávají to již zašlé stovkami a stovkami dalších nesmyslných dílů. Díky bohu za Obbod a jeho odvahu se do něčeho takového jako jsou Vyšehrad a Lajna pustit. ()

filmmovier

Okresní přebor to sice není, ale i tak je to hit jako kráva. Langoš je naprosto geniální, postavy jsou zajímavé, Kolečkův rukopis se nezapře ani ve scénáři, ani v jednotlivých postavách, skvělí herci, zajímavé postavy, zajímavě gradující i směřující děj a po slabším rozjezdu opravdu nastupuje jedna z nejlepších českých komedií poslední doby, která je určená naprosto každému, tedy i takovým lidem, kteří se o hokej absolutně nezajímají (jako jsem třeba já). Po první sérii velmi sympatických 80%, jen je škoda, že druhá řada bude patrně něco docela jiného. ()

• Představitel hokejisty Vanase, herec Patrik Děrgel, se věnoval lednímu hokeji i mimo kamery. Jako brankář působil v mládežnických týmech Bohumína a Orlové, následně se věnoval chytání rekreačně. (pavelvojta)
  • Ve finále s Ruskem nemají ruští hráči vesměs na helmách plexi, čímž ale porušují pravidlo číslo 31 odstavec IV. pravidel Mezinárodní hokejové federace, kterými se Mistrovství světa řídí. (mkali)
  • Ve finálovém zápase se nemá dle slov Luboše Hrouzka (Jiří Langmajer) objevit jeho syn Patrik Hrouzek (Zdeněk Piškula). Má být pouze 13. útočníkem na lavičce. Při záběrech ze hry je ale vidět střední útočník s příjmením Hrouzek během regulérní hrací doby. (Husky68)

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)