Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

"Vyřídíme to po námořnicku - první, kdo umře, prohrál." Toppera Harleyho už zase potřebuje jeho vlast a přestože se přitom projeví jako kvantitativně nejúspěšnější filmový zabiják, fantastický slepicostřelec či tříruký milovník, tak z pozice nejvtipnějšího muže před kamerou se nenechal sesadit prezident Benson, jehož práce s lopatou, etiketa na večírcích i souboje se Saddámem vstoupili do dějin parodie. Stejně jako tento snímek, jehož v průměrné kadenci vtipu na jedno filmové políčko stěží někdy někdo překoná. ()

Spiker01

Nevím, jestli je tím, že se parodují filmy, ke kterým mám mnohem blíže, než k Top Gunu, ale dvojka se mi prostě líbila více než jednička. Charlie Sheen jako Rambo je prostě skvělej a s jeho parťákem (který hraje mimochodem tu samou roli i v Rambovi) je taky sranda. Korunu všemu nasazuje Lloyd Bridges, ten je prostě úchvatnej. Co dodat, prostě parodie, jak má být. Škoda, že nikdy neudělali trojku, dnes už se podobné filmy netočí...90%...[4.7.2018_Moviezone Kino Aero_Praha] ()

choze

"Toppere, co to čteš?" - "Velké čekání." - "Je to dobrý?" - "Ne tak, jak jsem čekal." Gumoví medvídci, vystřelená slepice, svázané tkaničky ("Uzel"). Skvělý Charlie Sheen visící Richardu Crennovi na rtech, když vypráví pohádku o blonďaté holčičce a medvědech, opět totálně senilní a dementní Lloyd Bridges tentokrát jako americký prezident blijící po vzoru George Bushe na japonského premiéra, po čertech sexy Brenda Bakke s putovní umělou pihou a jako bonbónek Rowan Atkinson oceněný nobelovkou za umělé slepé střevo. Kdysi jsem produkci ZAZ zbožňoval, dnes už se u ní jen pousmívám, ale nezapomínám a taky oceňuju oproti současné rádobyparodické produkci. Čtvrtá hvězda ryze z kurevsky silné nostalgie. "Chci poznat tvé rodiče a tvou dogu." - "Mí rodiče jsou mrtví, doga je sežrala." ()

Gimli

Dvojka je podle mě ještě propracovanější a obsahuje snad víc odkazů než jednička. Téměř při každém zhlédnutí objevím něco nového, pochopím narážku a vtip, který mi před tím nedošel. A taky dění v pozadí scén bývá dost vtipné, byť často snadno přehlédnutelné. Chválím taky výborný dabing! Žhavé výstřely 2 jsoupProstě bezchybná komedie, kterou lze vídat neustále dokola. ()

Omnibus

Saddámův důstojník, coby mučitel, říká stále nezlomenému vězni, elektřinou grilovanému plukovníku Waltersovi: „Vidím, že znáte bolest.“ Walters: „Byl jsem ženatý.“ Uznalé pokývání hlavou: „Hmm.“ Walters: „Dvakrát...“ Mučitel účastně: „Ooou!“ K tomu není co dodat. Tenhle film prostě pokaždé i mě nemilosrdně griluje (smíchy), až ze mne pražená kukuřice lítá na všechny strany! ()

• Martin Sheen (Benjamin L. Willard), otec Charlieho Sheena (Topper Harley), souhlasil se svou krátkou rolí v tomto filmu jen v případě, pokud dají producenti jeho plat na charitu, kterou si vybere. Jelikož však nedostal tolik peněz, kolik požadoval, tak sám Charlie Sheen zbytek částky charitě doplatil. (popos)
  • Před vysvobozením Toppera (Charlie Sheen) si 2 vojáci obarví obličej kvůli maskování na černo. Když však po přistání Toppera hledají, jejich obličeje jsou čisté. (chleba24)