Lež na procházce

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny
Česko, 2016, 12 min

Una111 odpad!

Předpokládám, že je tenhle animák - mimochodem vytvarně strašně ošklivý! - na objednávku a dobře zaplacený. Snaží se moralizovat o pravdě a lži a přitom se dopouští jednostranného zkreslování, stručně řečeno - lže! (Ale zato je politicky korektní!) - Závěrečné poučení jsem si vzala k srdci a pravdu jsem hledala. Nevím, milá Pravdo, jestli jsem tě našla, ale tenhle film tě ve skutečnosti ani nehledal, ten se ti jen vysmál do očí! ()

Bernhardiner

Docela pěkný animovaný film o nekonečné válce dvou nesmiřitelných sester s velice originální animací. Vytknul bych dvě věci. Za prvé, zatím jsem se nevšiml, že by ve světě zrovna pravda nakonec vítězila. Nu což, ještě na to má snad dost času. Za druhé, zmínka o chemtrails mi v tom celkem anonymním videu přišla až příliš konkrétní. 75% ()

CSSML odpad!

Co je pravda a co lež? Židomarxistický evolucionista Steven Pinker ve své knize „Lepší andělé naší přirozenosti“ tvrdí: „Míra vražd ve středověké Evropě byla třicetkrát vyšší než ta dnešní.“ Pomineme-li otázku, jak ze svého teplého místečka na univerzitě zjistil počet vražd ve středověké Evropě, je jasné, že jako správný židomarxista nezapočítal do současných vražd vraždy nenarozených dětí, jinak by se mu totiž jeho evolucionistická teorie o spění lidstva svépomocí ke světlým zítřkům zhroutila jako domeček z karet. V Evropě se podle oficiální statistiky ročně stane 22 000 vražd, ve středověku jich tedy podle Pinkera mělo být ročně 660 000, ovšem díky „lidským právům“ je dnes ročně v Evropě navíc zabito kolem 4 milionů nenarozených dětí. Takže jeho tvrzení je lživé. Stejně jako jsou lží „lidská práva“. Ovšem aby zde i jinde člověk poznal logickou lež od logické pravdy, musí přijmou ontologickou pravdu, že „všechny věci jsou takovými, jakými jsou, proto, že Bůh je tak poznává“. Jednoduše řečeno pro tento konkrétní příklad: je to Bůh, který skrze svou Církev říká, co se má započítat mezi vraždy. ()

BillHocking

Dnes jsem měl na zlínském gymnáziu možnost účastnit se přednášky/diskuze s Tomášem Fránkem, přičemž došlo i na tento krátký film. Je smutné, že se v něm odráží každodenní realita, což můžeme pozorovat všude kolem nás, dokonce i u těch nejpovolanějších. U svého uživatelského účtu sám používám cizí jméno, takže se nechci pouštět do kritiky, stejně by to nemělo efekt, ale mám trochu obavy kam náš svět spěje. Škoda, že ti, kterým by to nejvíce prospělo, tento film asi nikdy neuvidí. ()