Batman a Harley Quinnová

• Česko Batman a Harley Quinn (viac)

Když se dvojice ničemů Poison Ivy a Jason Woodrue přezdívaný Floronic Man vloupá do laboratoří S.T.A.R. Labs a ukradne tajnou složku, zločin a anarchie jako by dostaly zelenou. Na případu sice pracují Dark Knight a Nightwing, jenže musí vsadit na jednu divokou kartu: Harley Quinn! A tak Harley, nedávno propuštěná z ústavu Arkham Asylum, která se snaží zbavit se nálepky superzločince, znovu oblékne kostým a spustí svou vyřídilku. (Magic Box)

HiddenDragon

Neco mezi 3 a 4*...70%. Hlavne kvuli nevyvazenosti. Nektere momenty jsou super, nektere rezijne zbytecne. Napr. jsou tu pevecka cisla, coz by samo o sobe nevadilo, jenze jsou skoro v delce normalniho klipu, cili ve filmu pusobi zdlouhave :( Take samotna zapletka s Poison Ivy a Jason Woodruem (vzhledove podobny Swamp Thingovi) neni az takova pecka. Vse je zalozeno na tom, ze Ivy je byvala kamoska byvale kriminalnice Harley. A i kdyz je Batman s Nightwingem silna dvojka, v tomhle pripade se bez pomoci Harley Quinn neobejdou. Scenaristicky je to misty spravne strelene a silene, vcetne fajn humoru, ktery odpovida Harleyine naturelu. Navic se tvurci neboji ani lehke erotiky, coz kvituju. Objevi se i zmineny Swamp Thing, ale opet je to slaba a vpodstate "eh" scena. Graficky zvolili autori styl podobny devadesatkovemu Batman Animated Series, coz nebyl az tak spatny napad, jak se na prvni pohled zdalo. Celkove urcite nadprumer, ale nektere sceny mohly byt rezijne lip zvladnuty... ()

Shakers

Musím sa priznať, že som celkom sklamaný. Keď som videl tie známe mena tvorcov, tak som sa najskôr potešil, ale potom som rýchlo vytriezvel. Batman a Nightwing fajn, ale ta Harley Quinn mi tam moc nepasovala. Nie v tejto polohe. Úvod mi prišiel zaujímavý a aj záver, ale inak ma prostredná časť nebavila. Škoda. DC malo voľakedy namakané animáky, ale tento je ďalší z nich čo ma nebavil. A inak, skôr by som to premenoval na Nighwing a Harley Quinn ;) . P.S.: za titulkami vás čakajú dve scény. 65% - 3* ()

Tuxedo

S Harley v ústřední roli by mělo být jasné, že příběh a postavy půjdou stranou. Píšu „mělo být“, protože scénáři to vždy tak jasné není. Našim oblíbeným superhrdinům a superpadouchům jsou cíleně „strhávány masky“ (prdí, souloží, tancují, dělají si srandu z kolegů atd.), ale snaha o komediální znesvěcení je neustále narušována buď vážným osnováním zlovolných plánů, nebo oplakáváním vedlejších ztrát. Humorné odbočky z hlavní, nudné, stokrát viděné story nejsou úplně promyšlené, ale je to aspoň pokus o jiný typ nadhledu (šedesátkové retro Caped Crusaders to příliš nepřipomíná, spíše Kick-Ass či Super v animované podobě). Nicméně zůstalo jen u toho pokusu. Nový hlas Harley (Bernadette z Big Bang Theory) je moc fajn. ()

agentmiky

Tady se žádný zázrak nekoná. Spolupráce Batmana s notorickou záporačkou může na papíře vypadat fakticky dobře, tomu bych i věřil, ale výsledek teda nic moc. Líbí se mi ten dospělejší nádech těchto animáků, ale jen v těch akčních scénách. Tady to přehnali s těmi vtipy za hranou, a některé momenty na mě působily dokonce nádechem erotiky, což asi není v pohodě, když většina cílové skupiny jsou děti do 10 let. Ale hoďme toto za hlavu. Příběh to taktéž nikterak nevytrhne, Poison Ivy má z komiksů daleko vyšší potenciál, zde z ní vytvořili neschopnou postavu, která se vzdá v momentě, kdy vidí svou kamarádku Harley Quinn, jak ji o to prosí na kolenou a přitom brečí? Jako cože ? Ještě jednou, prosím ? Ne, logika šla fakticky stranou, ve srovnání se Suicide Squad Hell to pay to zaostává v hodně aspektech. Jen se mi zamlouval nesmlouvavý Batman, který párkrát prohodil chytlavou hlášku a pak zase zmlkl. Nejsem z toho odvařený, prostě šedavé vody průměrností. Za mě dávám 47 % ()

JohnnyD

Príjemná light variácia na klasickú Animated Series, ktorej vadou je vlastne len trápna prdiaca scéna a následná pasáž v bare. Inak je to priamočiara atmosférická jednohubka ako z čias pred refreshom so Superman: Doomsday. Vizuál je krásny, dabing presný, hlášky skvelé a príbeh je príjemne over-the top. Určite lepšie ako väčšina ultra-vážne sa tváriach akčných DCUAO filmov z posledných rokov. ()

• Melissa Rauch převzala dabování Harley Quinn, protože původní dabérka Arleen Sorkin odešla do dabérského důchodu. (Puxina)
  • O animaci se postaralo jihokorejské studio DR Movie. (fiLLthe3DD)
  • Po úspěchu filmu Batman vs. Joker (2016) bylo rozhodnuto, že bude tento snímek uveden v kinech. Projekce se ovšem konaly v limitovaném počtu kin a probíhaly pouze jednu noc. Dle serveru The Numbers film vydělal 39 091 amerických dolarů, stránka Box Office Mojo však uvádí částku 6 448 dolarů. (fiLLthe3DD)