Všetko najhoršie

• Česko Všechno nejhorší (viac)

Ako by sa vám páčilo uviaznuť v časovej slučke, kde by ste prežívali ten istý deň, stále dokola? A práve na svoje narodeniny? A ako by sa vám páčilo, keby vás na jeho konci zakaždým niekto zabil? Pritom, keď sa vysokoškoláčka Tree prebudila, bolo všetko normálne. Hoci, otvoriť oči v posteli cudzieho chlapca, ktorý na vás vydesene zíza, a vôbec nič si nepamätať, to úplne bežné nie je. Lenže Tree je tak trochu neposlušné dievča, ktoré sa s ničím a nikým nepára, a podobné veci sa jej stávajú celkom bežne. A zajtra to bude asi podobné, pretože Tree má dnes narodeniny a večer sa chystá trochu žúrovať. Plány a krčnú tepnu jej však pretne indivíduum s maskou. Keď sa Tree prebudí, nie je ani v nemocnici, ani na onom svete, ale v rovnakej cudzej posteli rovnakého cudzieho chlapca. Že by to bol len zlý sen? To sotva, zvlášť keď sa to, čo sa v ňom odohralo, až príliš podobá prežívanej realite. S ďalším prebudením už Tree začína byť jasné, že sa ocitla v nočnej more, ktorá neskončí, kým neodhalí identitu vraha s maskou. A tak sa stáva vyšetrovateľkou vlastnej vraždy, ktorá má oproti vrahovi jednu veľkú výhodu – vie, čo sa stane v každej nasledujúcej minúte, a môže sa na to pripraviť. Doterajším správaním si však zarobila na peknú hŕstku nepriateľov a pod maskou zabijaka sa môže skrývať ktorýkoľvek z nich. Tree si navyše nikdy nemôže byť istá tým, že ďalšiu smrť prežije. (CinemArt SK)

Gilmour93

Na hraně Vřískotu, aneb campus bitch se krok za krokem poučuje z krizového vývoje.. Zmatenost, deprimovanost, pocit šílenství, uvědomění si stavu, chvilkový postoj „I don´t give a fuck“, přeměna nevýhody ve výhodu, twist, přerod osobnosti dokonán. Reakce uvízlého v čase se za sebe řadí podle očekávaného mustru, ale prostřednictvím tempa, nadhledu a zábavných momentů dovede Landon svůj slasherový timeloop do zdárného konce. Nutno poznamenat, že rozuzlení bylo stejně nečekané jako nelogické, protože rozumně uvažující člověk by si hned druhý den sehnal kvér a u podchodu svému vrahovi s maskou tlustého děcka ukázal, jak je pošetilé brát si na přestřelku nůž.. P.S.: Srovnání s Groundhog Day je na místě, nicméně klíčový rozdíl spatřuji v tom, že tady se nečekalo na sviště, ale na bobra. No a jestli bude ještě šest týdnů zima, nebo brzy jaro, se nedozvěděl nikdo.. ()

korbitch22

Hravé, napínavé, vtipné a velice zábavné, ale zatraceně tomu chybí eRkový rating, který to taky mělo původně mít. Landon natočil úžasné a dokonalé Skauty a zombíky s brutálním násilím a neustálým fakováním a přesto, že to byl boží film, nic nevydělal, prostě ten neskutečný paradoxní koloběh, kdy výborné filmy s drsným ratingem zapadnou a břečky s přístupností vydělají a i když teď eRka dost frčí, producenti udělali dost nejistý krok a teprve jako asi pátý slasher vypustili tenhle film bez jediné kapky krve. Chyba? Těžko říct, jelikož je film tak dobrý, že i bez krve a díky skvělýmu konci si ty 4* zaslouží a vydělal, ale kdyby každá smrt hlavní hrdinky byla brutálně krvavá a detailní, byly by jsme někde ve hvězdách. Zábavné a doporučitelné na opakované shlédnutí. 70%.Kéž by na DVD vyšel režisérský sestřih. ()

Marigold

Pohodový šestákový mash-up lepších a dotaženějších filmů, který nahoru táhne rozjívená Landonova režie, dynamický střih a řádně křupavá "biotch" Jessica Rothe, naopak dolů ho sráží druhá polovina, kde scénář už nemůže spoléhat na ukradené nápady a musí celý ten loop nějak vypointovat. Přičemž tomu začnou ujíždět nohy do všech stran. Ale zábava dobrá, silná trojka. ()

silentname

"Happy Death Day" je pre mňa mix thriller s "Groundhog Day" a "Edge Of Tomorrow". Len je to zobudenie sa do toho istého dňa v situácii, že hlavnej aktérke ide o život. A budem celkom úprimný, na začiatku to pôsobilo, že mi hlavnej hrdinky nebude absolútne ľúto. Lebo bola absolútne neznesiteľná. Ale ako sa čas vo filme posunie, tak sa aj moje pocity menili a ku koncu som chcel, aby sa z toho príšeria dostala von. Výsledne ide podľa mňa o schopný thriller, ktorý nám okrem toho dáva aj celkom dobrú záhadu. A nie je jednoduché odhadnúť, kto je vlastne v skutočnosti vrahom. A rozuzlenie je spracované dobre a dáva tomu vynikajúci nádych. Pretože si myslím, že nikto z divákov by to do konca filmu skutočne neodhadol. Ale reálne to dáva veľmi dobrý zmysel, keď si film spätne premietnete späť a premýšľate nad tým, čo sa vlastne dialo. Postavy sú spracované dobre a film sa s nimi dobre pozerá. Dokonca ku koncu prídu aj scénky, ktoré podľa mňa tomu dodali viac láskavosti a vieme aj lepšie pochopiť hlavnú hrdinku a čo sa s ňou stalo. Funguje to dobre. Čo by som asi filmu vytkol je fakt, že je to veľmi obohraný koncept, ktorý už nie je dnes originálny. Dokonca aj tohto roku sme tu už mali film, ktorý spracoval podobnú tému a dokonca to tiež bolo z prostredia školy a bola to hlavná hrdinka. A pre tých, ktorí nevedia, hovorím o filme "Before I Fall". Keby som ich mal porovnať, tak si úprimne myslím, že tu máme lepší film. A dáva tomu všetkému viac zmysel. Ale aj tak je ten koncept obohraný, mnohé postavy (napriek tomu, že nie sú špatné) sme videli už miliónkrát predtým a dokonca aj tohto roku a možno by ma potešilo, keby v tom spravili niečo nové. Ale to čo je inovatívne a zaujímavé je na druhú stranu dobré a ako som povedal, má to v sebe aj dobrú záhadu. Osobne film odporúčam k zhliadnutiu. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

Fiftis

Osviežujúca hororová komédia bola príjemným prekvapením vtedajšieho roku 2017. Snímka zvládne trochu vystrašiť, poriadne pobaviť, aj trochu prekvapiť. Nie, nie je to prelomový film, ale zábava je to slušná. Film sa celkom úspešne vyhýba trápnosti. Pár klišé sa samozrejme objaví, ale v nijak veľkých dávkach. Priaznivci hororov, ktorí sa chcú vyložene báť, budú sklamaní. Aj keď sa snímka prezentuje ako horor, úplne v pokoji ho zvládnu aj slabšie povahy. Je tu pár lekacích scén, ale smrť je skôr zábavná. Vieme totiž, že ju nemusíme brať vážne. Zápletka prebúdzanie sa dookola v jeden deň prirodzene pripomína Na Hromnice o deň viac (1993), ale tvorcovia scenára sa za túto inšpiráciu nehanbia. Preto ju sami vtipne a s nadsádzkou zmienia. Je to taká príjemná zábavka na nudné upršané nedeľné odpoludnie. ()

• Pôvodný scenár obsahoval materiál s ratingom R, čiže mládeži neprístupný, no neskôr sa film stal iba tretím slasherom, ktorý vstúpil do amerických kín s rodinným hodnotením PG-13. Predchádzajú mu snímky The Final Girls (2015) a Prom Night (2008). (WalterIK7)
  • Keď Tree (Jessica Rothe) uteká pred vrahom v nemocnici, akonáhle prerazí dvere s reťazou, ozve sa istý zvukový motív. Ten je odkazom na film Halloween (1978). (giaruj)
  • V ději je přímo zmíněn film Na Hromnice o den více (1993), včetně jeho hlavního představitele Billa Murraye, čímž tvůrci vyjádřili poklonu tomuto snímku a zároveň tím přiznali zjevnou inspiraci. (Ryuuhei)

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky

31.08.2019

Čas od času se začne chystat film, který má tak bizarní námět, že jej zkrátka nelze ignorovat. Zatím nepojmenovaný snímek od studia Blumhouse je přesně tím případem. Film bude vyprávět příběh… (viac)

Horor Všechno nejhorší se dočká pokračování

Horor Všechno nejhorší se dočká pokračování

27.09.2018

Společnosti Blumhouse a Universal Pictures oznámili pokračování k hororovému hitu loňského roku Všechno nejhorší. Do hlavní role se vrátí Jessica Rothe (La La Land), snímek tentokrát ponese v… (viac)