Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

Motinski

Animácia, prostredie, príbeh, akcia, charaktery, to všetko tu je na jednotku. Castlevania si zaslúži väčšiu pozornosť akú má. Nie len preto že je adaptáciou hry, čo takmer nikdy nedopadlo dobre, no aj preto že ten svet je dychberúci. Nekompromisný a zároveň vťahujúci. Prvá séria bola moc krátka. Ajtak sa mi ale hneď zapáčili tie krvavé scény, štýl animácie a zvraty. Potom prišla séria čislo dva a už som bol ultrafanúšik. Ďalši série netreba nejak podrobne opisovať, no pripravte sa že sú možno ešte lepšie. Dostalo sa v nich viac na pocity postáv a motivácie. Pri pár častiach sa ide extrémne do hĺbky a tým že epizódy sú krátke, verím tomu že to dáte celé za veľmi rýchly čas. Vyvrcholenie je bezchybné a dúfam že sa Netflix ešte niekedy do tohto sveta vráti. Kľudne aj v rámci nejakých spin-off projektov.   1.séria 8/10 2. séria 9 /10 3.séria 10/10 4.seria 9/10 ()

Blackhand47

Adaptace videoherní Castlevanie se nakonec dočkala čtyř sérií, kdy první je takovým prologem, druhá adaptací třetí hry a další dvě podivným mišmašem, které čerpají z prvků, které série nabízí. Za věrohodné zpracování to tedy označit úplně nelze. Bohužel je to Netflix, takže došlo k naplňování všemožných kvót, kdy tu nemáme pouze postavy ze středověkého Valašska, ale přivandrovali nám tam také arabi, černoši, Japonci a další Drákulovi služebníci z naprosto všech koutů světa. Skutečně specifickou atmosféru jsem cítil v první řadě, pak to ale postupně upadalo. Občas se nějaký zajímavý díl objevil, ale jako celek si myslím, že za to seriál nestojí. Smrtí Drákuly tedy příběh vlastně i mohl skončit, zbytek je natahovaná nuda, podobně jako tomu bylo třeba u anime Death Note, kdy také jednoho antagonistu potom akorát nahradil jiný. Na zabití večerů je to ale celkem slušné. Hodnocení: 65 % ()

Djkoma

První sezona je seznámení se světem. Vcelku jasně a přehledně se rýsují charaktery a připravují příběhy, které se rozvedou. S očekáváním jsem začal sledovat druhou sezonu a ta uměla vyrazit dech (především v závěru). Působivé, chytré a animací perfektně zasazené. Hudba ladí taky perfektně. Očekával jsem i trochu větší využití Drákulova dvora plného intrik a upírů s jiným názorem, ale nevadí. Třetí sezona je rozhodně lepší než první, ale působí jako další příprava na "sudou sezonu", která se rozjede. Především předposlední díl byl fenomenální, kdy se minimálně tři příběhy přiblížily ke svému vrcholu (některé i doslovně). Samotné finále pak bylo logicky zase o trochu slabší, ale to už je u seriálu celkem zvykem. Je rozhodně zajímavé, kam některé příběhy jdou a jsem zvědav, zda se vrátí Saint Germain nebo jak dlouho ještě bude Syphu a Belmonta bavit tenhle špinavý a amorální svět. ()

kaylin

I když jsem si nedovedl představit, že by na základě stejně nazvané videohry mohl vzniknout nějaký zajímavý kousek, tak se musí seriálu nechat, že je dobře drsný a že mu vůbec nevadí, že je animovaný. Vlastně je to možná dobře. Na druhou stranu mě ale hlavní postava nedostala a přišla mi celkem klišovitá. Souboje jsou zde ale povedené, stejně jako celkové barevné spektrum. ()

ywo666

Japonske anime look like. Je to celkom pecka, akurat preco sa v relativne temnom a dospelom serialy postvy musia chovat tak infantilne. Nechapem. Vysoka vekova prisupnost. Pribeh drsny a krvavy. A obcas to prelozia scenami ako pre male deti. Mimo to som ale spokjny. Fandim kazdej veci s Drakulom, ktora nie je ponizujuca hovadina. Hru som nehral ale tipujem ze toto moze byt povazovane za vydarenu hernu adaptaciu. Epizody su kratke a tri serie sa daju zbuchat fakt rychlo. Pohodove 4*. ()

• Seriál vznikl na motivy stejnojmenné slavné herní série. (P. J. D.)