Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Jericho Jackson je horlivý ale bezcitný policista. Je na stopě nepoctivého průmyslníka a než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. (oficiálny text distribútora)

matestlust

Předpisová béčková záležitost osmdesátých let. Přešpikovaná všemi klišé, odpovídajícím rukopisu tehdejších akčních pecek. Není co popisovat, tehdy se to takhle točilo a mělo to svoje kouzlo, které dnešním akčňákům chybí. Já mám tyhle filmy rád, i když je pravda, že v té době vzniklo hodně povedenějších kousků tohoto žánru. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný krimi film s Carlom Weathersom. Má dosť dobrý príbeh o špičkovom policajtovi, ktorého predchádza jeho povesť a stojí proti veľmi vplyvnému mužovi, s ktorým má nevyriešené účty z minulosti a ten sa práve zbavuje všetkých nepohodlných ľudí, ktorí by mu mohli jeho plány ohroziť. So spracovaním ale nie som až tak moc spokojný, dej je síce väčšinu času zaujímavý a tak sa na film dobre pozerá, ale nájde sa tu aj viacero zbytočných scén, ktoré filmu kazia tempo, no hlavne neponúka takmer žiadny priestor pre akciu. Akcie je tu veľmi málo, ale aspoň tá je celkom dobrá. Všetko je dobre natočené a v dobre zvolenom prostredí, ale sú tu prakticky len dva krátke súboje, trochu strieľania, pár scén s autami a ešte niekoľko maličkostí. A navyše väčšina z toho sa nájde až v poslednej tretine filmu. Najviac sa mi páčia dve likvidačné akcie zabijakov a záver, ale všetka akcia je dosť vyrovnaná, no nič skutočne zapamätaniahodné sa tu aj tak nenájde. Hlavným kladom filmu je bezpochyby humor, je tu množstvo výborných hlášok, dialógov alebo vtipných scén. Herecké obsadenie je výborné, Carl Weathers vo svojej prvej a aj jedinej hlavnej úlohe, čo je škoda, keďže nemá problém utiahnuť film, Craig T. Nelson ako hlavný záporák a Bill Duke, Sharon Stone a mnoho iných zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré, presne tento typ mám v rámci žánru rád. Taká škoda, všetky stránky filmu sú výrazne nadpriemerné, ale práve tá pre žáner najdôležitejšia, akcia, tu nemá takmer žiadny priestor. A tak to nie je žiadny akčný hit, aj keď mohol byť. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62%. ()

kobejn

Atmoška ušmudlaných eitýs je sice pleznt ez hel, ale pokus udělat z Kárla Wedrse ekšn stár dopadnul prachbídně. Na to, že má Džericho Džeksn nyk ekšn je ekšn džeksn zoufale neekšnovskej. I ta jedna scéna, kde kárl propleskne pár maníků působí spíš legračně a to, že tam kárl ukáže svoje masls je taky málo. Když si to tak člověk srovná a popřemýšlí, tak zjistí, jak je vlastně těžký bejt ekšn stár a zpětně musí vocenit takovýho Stelouna a švajcika, protože to sou fakt borci, kerý nejde napodobit a akční hvězdu nejde uměle vypiplat, tou musí bejt přirozeně vod přírody. Je to stejně sranda že ten kárl si zahrál se stelounem i se švajcikem. Kárl hrál vždycky druhý housle - v rokym (kde si Kárl už nesmrtelnost zajistil jako apolo kríd takže dont wory) a predošovi - ale ty první fak neuhrál, byl fak málo ekšn tendle džeksn. Jinak je to kůl filmeček, kerýmu by ale v hlavní rolí víc slušel takovej stívn segal nebo žán klod fan cham. Jo ale jinak sympatický herecký obsazení, třeba že je tam i mek a billy, kolegové z predoše. Snad jen ten Krejk Tý Nelzn se tam taky moc nehodil, to karáčo by uměl líp takovej Dejvid Keredájn kerej by byl taky daleko lepčí volbou. Jinak šeronka a venity byly fakt dobrý bounsky, esli mi rozumíte. No a krejk bexloš to je starej poctivej filmař, to je jasná thing. Komentář sem napsal skválně takhle, jako tak hovorově, esli mi rozumíš čéče. Ale stejně, tu dobu a ty filmy s tý doby mám rád, dám si ještě hurikána smise, taky další kárlovo béčko. je to prostě správná nostaldžia. ()

okkac

Action Jackson je machr. V klidu dohoní ujíždějící taxík a ještě přes něho v pohodě se saltem přeskočí, sem tam ucedí dobrou hlášku, zmlátí pár chlapů a.... a to je asi tak všechno. Navzdory cool názvu zde akce skoro vůbec není a samotný Jackson vystřelí pouze dvakrát, příběh nestojí za řeč a Sharon Stone se zde také moc neohřeje. ()

J.Connor

Nadupaná klišovitá jízda odpovídající po všech stránkách naturelu 80. let, za niž se, čert ví proč, alespoň weathersovi a baxleymu nedostalo většího uznání (v rámci svých mantinelů pochopitelně). Ambicióznost snímku dokládá i angažmá legend Michaela Kamena a především v té době už nejen jazzového experimentátora Herbie Hancocka coby tvůrců hudebního doprovodu. Jako bonus zde všichni milovníci béčkových filmů dostanou ranec profláklých ksichtů, ať už se jedná o partičku z Predátora (Landham, Duke), zfetovaného Roberta Daviho, asi 15 vteřin žijícího záporáka Eda O´Rosse, Bobbyho Sixkillera a aby toho nebylo málo tak dojde i na Ala Leonga (jen si ho vygooglujte, garantuju, že jste s ním viděli aspoň pět filmů), kterej v 80. let hrál enemyho s krátkou životností v každym druhym akčňáku. ()

• Počas záverečnej bitky medzi čínskym bodyguardom a černošským boxerom je bodyguard nakoniec zastrelený, avšak hoci padne iba jeden výstrel, bodyguard ma v tele dva priestrely. (johnsnow)
  • Auto Halley, které je vystavené na večírku před sídlem je ve skutečnosti Pontiac Fiero 1987 s předělanou karosérií, aby vypadalo jako Ferrari Testarossa coupe. (c.tucker)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers