Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

Frankie

Jsoucnost projektu odkazuje k neautentickému bytí nižších stupňů spirálovitého evolučního rámce každého samozvaného intelektuála a přeangažovaného floutka. Jejich postuláty jest spojeny s anticipačními tendencemi přehršle filosofických škol včetně těch poststrukturalistických i sofisticky relativistických dávných antických časů před klíčovými zlomy variujících eónů. Tím se vytrácí názornost a dopad paradigmaticky laděných syntéz Husserlovského typu absolutní reflexe! Budu si dávat bacha ať mě žádný nekousne.....;o) ()

Claire.TJ

Český krátkometrážní film at its best. Hlášky padají od začátku do konce (možná je to tím gymplem, ale u nás ve třídě padají už několik let skoro pořád, včetně těch dlouhých a intelektuálských, jako např. "Jsoucno..."), smějete se od začátku do konce, nesmějete se jen hláškám, ale i drsným, ztřeštěným detailům (medvídky padajícími ze stropu při bouchnutí dveřmi to jen začíná, propiskou nasávající krev nekončí). Tenhle film budu mít navždy v mobilu a bude mě při delších čekáních bavit znova a znova. ()

smatana.sk

Základný nápad filmu silne pripomína poviedku Woodyho Allena "Děvka z menzy", ale to je skôr silná stránka tohto dielka. Akurát namiesto upírov je tam pornobiznis: "Za stovku by vám děvce půjčilo desky s nahrávkami Bartóka, navečeřelo by se s vámi a pak byste ji mohli sledovat, jak prožívá nával úzkosti. Za sto padesát jste mohli v rádiu poslouchat stanici náročného posluchače na velmi krátkých vlnách ve společnosti dvojčat. A za tři stovky bylo kompletní menu: Hubená židovská bruneta by předstírala, že vás sbalí v Muzeu moderního umění, dá vám přečíst svoji dizertační práci, ve snobském podniku vás zatáhne do vášnivé hádky o Freudově názoru na ženy a pak spáchá sebevraždu podle vašeho vlastního vkusu - pro některé mužské je to dokonalý večer." ()

Hyperbolic

Amatérsky ale krásně zachycený kousek epochy přelomu tisíciletí. Od oblečení, přes popkukturní narážky na plakátech, po zanedbatelně ale postřehnutelně jiný styl promluv. Kidy a výlevy intelektuálů jsou na úplně jiném levelu a já se docela bavil. Mladí tvůrci tohoto ražení se v minulosti měli více podporovat a naše kinematografie by (až na pár výjimek) nevypadaly tak jak vypadá. ()

InJo

Kašlat na to, že zpracování je viditelně amatérské, protože obsahově se jedná o splněný sen snad každého filmového a popkulturního geeka a nerda. A nejlepší na tom je, že si to užijete i v případě, že vám jména jako Hegel či Heidegger nic neříkají... A ne - Sartre opravdu není druh trvanlivého salámu! ;-) ()

• Restaurace McDonald's v závěru snímku se nachází v pražských Modřanech. Prošla ale radikální úpravou, stejně jako benzínka v pozadí. (Šéfik)
  • Česká pobočka Warner Bros. pomohla financovat přepis filmu na 35mm formát, načež ho uvedla jako předfilm před několika svými celovečerními snímky (např. Celebrity, 1998) (PenelopaW)