Sedem vedcov spolu s kormidelníkom ich lode prichádza na opustený ostrov. Pozval ich sem tajomný profesor, ktorého po príchode nenájdu. Namiesto privítania nájdu opustené gigantické sídlo a v jeho centre miniatúrny model budovy, do ktorej práve vstúpili. Ten je zaplnený šachovými figúrkami a oni sa dozvedajú, že sa práve proti svojej vôli stali súčasťou neznámeho experimentu a ich protivník pozná každý krok ešte predtým, než ho vykonajú. Začína sa pre nich najdesivejšia noc ich životov a ich osud je zjavne dávno spečatený. (Marceloo)

Marceloo

Sedem vedcov spolu s kormidelníkom ich lode prichádza na opustený ostrov. Pozval ich sem tajomný profesor, ktorého po príchode nenájdu. Namiesto privítania nájdu opustené gigantické sídlo a v jeho centre miniatúrny model budovy, do ktorej práve vstúpili. Ten je zaplnený šachovými figúrkami a oni sa dozvedajú, že sa práve proti svojej vôli stali súčasťou neznámeho experimentu a ich protivník pozná každý krok ešte predtým, než ho vykonajú. Začína sa pre nich najdesivejšia noc ich životov a ich osud je zjavne dávno spečatený. - Toto je jednoznačne jeden z najpodivnejších hororov, ktoré som za dlhé roky videl. Už od začiatku to má fakt nepríjemnú atmosféru a nie je možné vytušiť, o čo tam pôjde. Po príchode do domu WTF? momentov len pribúda a atmosféra hustne. Potom sa objaví zdroj zla a je nehorázne fascinujúci. Velká škoda, že sa nedá prezradiť, kto/čo tu zabíja, pretože to mystérium je perfektné. Ešte som asi nikdy nevidel horor, v ktorom by bol scenár aktívnou súčasťou filmu a jedna z filmových postáv by už dopredu vedela, čo všetko sa stane a nedokázala to napriek tomu zmeniť. Škoda, že tam tvorcovia do pár záberov prihodili mobil a notebook, pretože kvôli použitiu čiernobieleho filtru, dobových kulís a desivého rozlahlého sídla by som inak veril, že to je dielo zo začiatku šesťdesiatych rokov. Pre milovníkov hororov s atmosférou ako z prác E. A. Poea je nevyhnutné tento film vidieť, rovnako ako pre ludí, ktorí majú radi matematiku, filozofiu a ďalšie podobné oblasti, pretože sa tu všetko spája v jednom celku a prekvapivo dobre to funguje. Už sa nemôžem dočkať, keď si to pozriem zase, pretože ide o nepopísatelne netradičný zážitok. ()