Nicota

(festivalový názov)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

EvilPhoEniX

Při letošním prozatimním suchu tu máme vynikající očekávaný kousek. The Void má plusů hned několik. Odehrává se v prostředí nemocnice, což vždy mělo, má a bude mít svou atmosféru, poněvadž jak už řekla jedna z hereček dle statistiky nejvíce lidí umře právě tam. Tempo je rychlé a na věc se jde víceméně od začátku, což je taky velmi vítaným plusem. Postavy uzavřené v nemocnici né všechny spolu spolupracují, což opět vytváří nepříjemné dusno ve vzduchu. Největším plusem je však poctivá maskérská práce a mechanické efekty, které dají zavzpomínat na 80. léta a překvapivě to nevyznívá vůbec trapně naopak! Monstra mají šmrnc, jsou děsivá a o gore zde taky není nouze. Mínusem jest, že se většinou odehrávají ve tmě, tedy v plné kráse jdou vidět zřídka kdy, ale čert to vem, podobné horory se už vůbec netočí a je třeba je ocenit. Story 6/10, Atmosféra 8/10, Gore 7/10, Vizuál 7/10, Akce 7/10, Napětí 7/10,Humor 0/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 4/10. ()

Cappuccino

Kombinácia Veci, Re-Animatora, Vládcu temnôt, In the Mouth of Madness, Cast a Deadlly Spell a mnohých iných béčkových hororov, ktoré načrtávajú Lovecraftovskú tématiku prastarých bohov, v tomto prípade oblečenú do novodobého šatu. Spočiatku temné a napínavé (atmosferické náznaky okolitého zla, štýlovo-desiví vyznávači kultu), v druhej časti krvavé a tempom zrýchlené (útoky príšeriek), ale záverom vrcholne neuspokojivé (to už komentovať nebudem, uvidíte sami, poviem len toľko, že knižný Lovecraft alebo filmový Carpenter by to ukončilo omnoho démonickejšie a pre ľudstvo beznádejnejšie). Ale pre fanúšikov hororu a už vyššie spomínaných tvorcov za zhliadnutie rozhodne stojí. ()

corpsy

Dobre vyzerajúca zmeska rôznych hororových námetov a tém. Čo na tom, že je to ignorantsky neoriginálne, je to šikovne spracované a make-up effects sa vydarili na jedničku. Len to občas zadrhne nudou a diletantským prístupom k príbehovému spádu. Osobne nechápem užívateľov, ktorí nad snímkom plačú ( hodnotenia pod 3 ), tí zrejme nemajú zmysel pre nadsádzku pri takomto žánri. ()

S.Quentin QUALE

Ale hovno leda! Tady se zase sešel kinosál odborníků. The Void sice není uhlazenou hororovou podívanou, na jakou je divák zvyklý od Wana a těch dalších, ale sere na to pes, když se jedná o největší oplzlounskej ples příšer od Frankensteinovy armády. Letos zatím jeden z nejlepších kusů. Palec hore za na uzdě udrženej splatter. 75% ()

movieband

Není to Carpenterova Věc, není to Carpenterovo Šílenství, a vlastně je to od každého něco, aby to v závěru mohlo dát neskutečný myšmaš. Těšil jsem se, a v pravdě, doufal jsem novodoubou verzi, nebo jen v povedenou náhrašku In the Mouth of Madness. Bohužel se tak nekoná, a The Void je sice kurva atmosférickým hororem, s na dnešní poměry pěkně odvedenou řemeslnou prací, ale v závěru tak blbě poskládaným, že v něm člověk těžko hledal něco srozumitelného. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2016 na filmovém festivalu Fantastic Fest. (Homerking)
  • Natáčelo se v kanadském městě Sault Ste Marie. (Homerking)