Chůva na zabití

• USA The Babysitter

Cole jednou zůstane déle vzhůru a zjistí, že jeho krásná chůva je členka satanského kultu – a ten udělá všechno pro to, aby ho umlčel. (Netflix)

castor

Prosím, příště raději něco alespoň kapánek svázaného s realitou. Křečovitě se snažíme být cool, super, príííma, jenže na žádné velké bavení to není. Když někdo prezentuje gore mordy a prokládá to sterilní zábavou, fungovat to nemůže. Tedy pokud to netrvá třeba jen třicet minut a nehraje si to na regulérní celovečerák. McG je rutinér, který si pro velké projekty zavřel dveře, selhává v tempu, nápadech, atmosféře, zvratech. Trhlé postavy ještě jaro nedělají. Prostě mě to neoslovilo, ač je mi jasné, že svou základnu fandů to mít bude. Malý loser má chůvu, ta je zatraceně sexy, báječně si rozumí, páč je to jeho vysněná budoucí nastávající. Jednou prubne, co se děje v noci, když usne a blonďatá chůva je pořád v domě. Pochopitelně nic poklidného, jenže tvůrci nikdy vyloženě neděsí ani vyloženě nerozesmějí. A to je problém. ()

hansel97

Myslím si, že komediální horor musí najít dobrou vyváženost mezi strašidelným a vtipným. Dobře se to podařilo třeba Better Watch Out, ale tady jde o laciné gore, které by natočil vážně kde kdo. Kdyby to mělo aspoň nějaký zvrat, budu o dost spokojenější, ale je to jen zabíjení mladých hot lidí. ()

Gilmour93

Nachystejte pravačku a papírové kapesníky, Elrondova sexy neteř je babycutter! Nečekané využití střechy stromového domku či občasný dlouhý nos žánrovým stereotypům (nůž v myčce) sice potěší, ale McG v módu teen-horor (líbivý vizuál, pubertální fóry, dané role nerdů a krasavců) není schopen nabídnout přidanou hodnotu i těm, kterým se nevzdouvají slipy při holčičím francouzáku a nadšeně nesnapchatují kamarádům, že se zrovna dívají na cool biják, kde lidem stříká krev z hlavy. A takhle se, milé děti, mění pussy na pussy huntera.. ()

Yoshitsune

Tak tohle bylo super, je to vtipný, je to brutální a je to hrozně originální, a to nejen co se týče úmrtí, ale originální v tom jak je film situován a to jak se záporáci, po celou dobu chovají. Možná trošičku škodí, že ve filmu nejsou nějaké výraznější hororové prvky, ale i tak se jedná o zábavný krvavý film, který stojí za pozornost. Navíc každého určitě potěší, odkazy na různé filmy od hororů až po Star-Trek Nová generace, navíc McG je šibal a složením záporných postav, odkazuje na svoje první filmy ano, ano, ano odkazuje na Charlieho andílky ! Né že by Charlieho andílci, byli bůhví jaké terno, obě filmům sem dal jednu hvězdičku, ale v tomhle kontextu, je to vtipný odkaz. Dobrá práce. ()

sniper18

Po slušnom Better watch out, prichádza v rýchlom slede ďalšia tématicky podobná, hororová komédia, Babysitter a opäť sa jedná o vydarenú žánrovú zábavu. Scenár je už tentoraz síce podstatne predvídateľnejší, ale v tomto type filmu s tým nemám väčší problém. Opäť sú veľkým plusom postavy, hlavný hrdina a aj jeho opatrovateľka mi prišli mimoriadne sympatickí, pričom som rád, že ona tu nie je len za nejakú štandardnú vraždiacu modelku, ale jej pozadie je zaujímavejšie a tak sa mi páčila aj celá úvodná fáza, ktorá sa venuje vlastne len ich vzťahu. A od prvej vraždy sa to už očakávane rozbehne a síce to mohlo byť predsa len trochu dejovo nápaditejšie, ale celkom som si to užil. O atmosfére alebo napätí tu tiež nemôže byť ani reči, ale na rozdiel práve od spomínaného Better watch out sa tu aspoň tvorcovia nebáli krvi a tak sa tu nájde viacero výborných brutálnych momentov, aj keď už trochu v splatterovom štýle. Ale aj tak sú všetky zaujímavé a dostatočne drsné. A najviac vynikne likvidácia policajtov. Ani záporáci nie sú najhorší, každý z nich v niečom vyniká, ale zábavný černoch mohol dostať trochu viac priestoru. Pretože vlastne len on sa staral aj o nejaký humor. A technicky tu nemám žiadnych výhrad, McG nie je zlý režisér, len možno dostal viaceré až moc ambiciózne projekty, na ktoré nestačil, ale takéto menšie filmy mu sedia a mohol by pri nich zostať. Takže celkovo som dostal presne to, čo som očakával a od tohto typu filmu aj chcel, svižnú zábavu so sympatickými postavami a dostatkom krvi. 72% ()

• Když Cole (Judah Lewis) vejde do ložnice, jeho otec se dívá na seriál Šílenci z Manhattanu (od r. 2007) s tím, že se na něj spolu podívají, až bude velký. Přesto si Cole seriál sám po chvilce také pustí. (Zix.)
  • Natáčanie prebiehali ešte v roku 2015, kedy sa počítalo aj s premiérou. Nakoniec však práva získala spoločnosť Netflix a film putoval do kín v piatok 13. októbra 2017. (m.a.t.o.)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)